Мнeние за руски гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Кайзен » Съб 23 дек 2017 18:19


Чесно казано не зная в кой свят живееш?
Беше ли осъден някой от АДАЦ? А от ФВ/Ауди за лъжливия софтуер?

Та дори средните оценки на ФВ в Auto bild са една лъжа...

Аз все още не виждам тестове на руски/китайски гуми, които да показват, че са "адски зле". Това са едни безпочвени твърдения, a.k.a. теория на конспирацията.
И продължавам да не разбирам защо се нападат потребители, които поне са пробвали един продукт и явно са доволни от него?




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот hooligan_sk » Съб 23 дек 2017 19:07


Живея в реалния свят. Не вярвам в някакво специално негативно отношение към руски или други гуми и продукти като цяло. It is what it is. Но давай напред, всичко е една голяма лъжа - извади ни от матрицата моля! :th_up


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Mario951 » Съб 23 дек 2017 19:40


Ами аз началото на годината я взех моята кола с почти чисто нови руски зимни гуми отпред и понеже беше много студено и вече имаше и сняг и ми се сториха доста добре. Сега като ги сложих за зимата и ги карам тея гуми в тези температури и откровенно казано ме е страх. Имах една ситуация, където за 5 години като активен шофьор не съм се плашил толкова много. Може да се каже, че напълно останах без контрол в смисъл че АБС-а беше постоянно активиран а "спирачния" ми път беше изключително дълъг и само дългата дистанция ме спаси от почти сигурно, макар и леко ПТП. Вярно е бях се позасилил, но съм карал като цяло 3 различни коли (просто не мога с една кола да се задържа дълго време) все с бюджетни гуми от рода на Debica и Dayton и защото очевидно са по-твърди смески не са се държали никога чак толкова лигаво.

Та да, няма конспирация, хубави гуми са обаче за много студено време и сняг. Сега аз просто си знам че трябва доста умерено да карам и не се чувствам особено безопастно ако ми се случи някаква ситуация, където трябва да се спре рязко. Живот и здраве догодина ги мятам за задни и ще си взема истински европейски гуми за отпред, които са по-подходящи за нашия климат!

П.П Гумите са Cordiant Polar, меки с дълбок грайфер, но могат да бъдат и коварни в по-меко време точно заради това.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Кайзен » Съб 23 дек 2017 21:24


hooligan_sk написа:It is what it is. Но давай напред, всичко е една голяма лъжа - извади ни от матрицата моля! :th_up

Изображение


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Съб 23 дек 2017 23:35


Какви авто билд и т.н.?! Те самите производители са си сложили табелата с индекс Е на мокро!

Това означава около 9 метра по-дълъг спирачен път от 80 км/ч, сравнено с индекс B, каквито са повечето качествени зимни гуми.

2E869C96-6ACA-49BA-8BF5-A419B2611995.png
Спирачен път на мокро


9 метра са 2 коли дължина. Това означава, че където гумата с означение B ще е вече спряла, на същото място колата с гума Е ще мине с 40 км/ч. :horror

Това ли са хубави гуми?!? Евтини сигурно, но като се шибнеш някъде или още по-зле - като шибнеш някой друг, недай си боже пешеходец, тогава ще видим тия пари дето ги спестяваш дали няма да ти излязат доста солено...


В крайна сметка всеки има право да си троши главата, но недейте да давате подобни съвети и на останалите хора, които държат на здравето и спокойствието си!


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот batmit » Нед 24 дек 2017 0:33


110afn написа:А коя гума спира добре на мокри павета? :screwy

Гоуфу най-добре спира с Michelin saver.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 24 дек 2017 9:25


Шегуваш се.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Нед 24 дек 2017 23:11


Ултра грип 9 гледам е с С за мокро,което не е толкова далеко от Е.Не съм карал тия Кама,но ако наистина са с много мек каучук се блазня,понеже ще е предимство при заледяване.На практика зимата има вода от топенето на снега/на Сняг и киша ще е супер Кама/,която вода обаче сутрин,вечер и нощем ще е чист лед/пак предимство за Кама в 75% от денонощието/.Така,че нищо страшно няма,особно,ако водача знаейки слабоста им кара с 10км. по-бавно от сигурния в гумите си джигит.
Това не е агитация,всеки сам си чупи главата наистина.Всеки си знае възможностите на джоба,на гумите и автомобила си,както и киматичните особености на района си.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Нед 24 дек 2017 23:24


Ясно е, че се блазниш. То се вижда и в другите теми, че водещо е да минеш тънко. Мизерници бол. Направо слез и бутай най-добре. Или не карай колата- така ще спестиш най-много. И без тва зимата хора, които не могат - по-добре изобщо да не карат.

И един цитат от Атанас Буров:
Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Нед 24 дек 2017 23:30


Блазня се,щото карам на лед цяла зима и търся мекото.То се вижда само,че обичаш да ми даваш акъл и да четеш избирателно.
Аз карам с Дънлоп,който едва ли е точно мизерно евтин в класа си,за да си коригираш знанията за мен,въпреки,че съм го писал в други теми.
и един цитат от мизерник:Забогателия българин се познава по арогантноста му,определено се променя пропорционално на забогатяването му.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот инжектопляктор » Пон 25 дек 2017 0:13


Vlad777 написа:То се вижда и в другите теми, че водещо е да минеш тънко. Мизерници бол.

Викаш руски или сръбски зимни гуми са по-зле от галоши 10-та употреба, с които масово се кара?
Идеята е не как да се мине тънко, а с ограничен бюджет да се вземе нещо с най-добро съотношение цена/качество.
В Русия зимите са много по-тежки от тук. Очевидно е, че гумите ще са съобразени с тези особености.
Моите гуми също са с Е за мокро време. Очевидно е, че зимните гуми ще са по-зле на мокро и по-високи положителни температури.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Пон 25 дек 2017 6:57


Не,бе,Пляки,такова нещо не е казал.Просто се държи като чорбаджия и не признава чужди мнения,не признава и правила,като обижда едно 50% от хората тук на мизерници,ако не карат премиум гуми.Може да плюем по системата,но щом се касае до нас я прилагаме с пълна сила-можем да си го позволим.Все пак докладите за обида отиват пак при него.Преди не беше такъв арогантен,явно има причина за това.
Аз съм мизерник,щото дадох по 120лв. за 14-ки Дънлоп.Личало си.
Кой в какви условия кара зимата-не е важно явно.Купувайте си гуми за дъжд....
Сега следва коронния номер-да каже някоя глупост и да заключи темата,за да не може да се опонира.Това е най-добрия метод да се налага мнение.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот hooligan_sk » Пон 25 дек 2017 8:48


Попаднали сте на изключително разумен модераторски екип ша знаите... не четете, не се информирате и във всяка втора тема бълвате откровено тъпи тези, които си защитавате с дебелоглавието. :thumb_down


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2188
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот w_smith » Пон 25 дек 2017 18:40


То веселото е, че ти и някои хора от модераторския екип не може да приемете да има човек на друго мнение от вашето. Какъв точно е проблема някой да кара с руски гуми и да си мисли, че са хубави или пък да отговарят на неговите нужди. Поне си е направил труда да отиде и да си купи Нови гуми, а не кара с 6ти сезон премиум пластмаси. За справка карам с конти тс 860 и ултрагрип 9, но не ми пречат хората с руски гуми.
Липсата на толерантност също е голям проблем за България и българите. Само към мангалите сме толерантни безрезервно.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот batmit » Пон 25 дек 2017 19:03


Всички гуми първия и втория сезон са меки. После едните стават твърди, другите остават още поне два сезона меки. Зависи кой колко кара и на кой колко пари му се дават за гуми.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта