Искам да споделя огорчението си

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Искам да споделя огорчението си

Мнениеот pinci » Пон 15 ное 2004 12:38


Току що ходих до едни "майстори" да ги питам колко пари ще ми вземат за боядисване на моя преден капак (не е металик, нямам претенции за боя може и най-долнопробната) Седяха гледаша пипаха и накрая като казаха 150лв?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Е пожелах им приятен ден и се замислих ако за капака ми искат 150лв какво ли остава за цялата кола апреди 6месеца казаха 350лв и цялата кола ще ти боядисаме само си вземи боя и лак. А сега 150лв за преден капак, верно с консумативите ама...




Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Re: Искам да споделя огорчението си

Мнениеот ~None~ » Пон 15 ное 2004 13:14


pinci написа:Току що ходих до едни "майстори" да ги питам колко пари ще ми вземат за боядисване на моя преден капак (не е металик, нямам претенции за боя може и най-долнопробната) Седяха гледаша пипаха и накрая като казаха 150лв?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Е пожелах им приятен ден и се замислих ако за капака ми искат 150лв какво ли остава за цялата кола апреди 6месеца казаха 350лв и цялата кола ще ти боядисаме само си вземи боя и лак. А сега 150лв за преден капак, верно с консумативите ама...


Чшшш, тия са ненормални. Литър боя "Глазурит" е 90 кинта. А за точ капак повече от 250гр. ще са предостатъчни... Т.е. за работата ти искат колко 125 кинта.. Луда работа..


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Пон 15 ное 2004 13:14


Ми и те са хора бре :twisted: И те трябва да живеят !!! :twisted:
Е ти като нямаш претенции за боята и т.н. , що не си я боядисаш сам ??????? :wink:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Сря 17 ное 2004 15:53


не се притеснявай, имаше едно време работих в 1 сервиз-хубав.... зад моето място имаше табелка: тук работим бързо, качествено и евтино! а от долу с малки букви : от 3те позиции изберете 2!
та с майтапа дотук.но това е така!
труд на детаил е около 70 лв., в капака влизат около 150 гр. материял /боя + лак/ за кит , грунд и филер е според детаила... направи си сметка колко е........ цяла кола за добро боядисване може да ти се хване на около 650 лв. труд без материялите!
говоря за качествена работа.......защото могат да ти боядисат и колата за 20 лв......., но без да облепват и свалят нищо......колко му е - казал циганина - едно сегание и едно бегание :lol:


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Сря 17 ное 2004 17:15


WDW написа:Ми и те са хора бре :twisted: И те трябва да живеят !!! :twisted:
Е ти като нямаш претенции за боята и т.н. , що не си я боядисаш сам ??????? :wink:

Е на там се тръгнал сега ама като ще я правя сам ще я правя цялата. То тогава ще ми излезне около 150лв


Потребителски аватар
niki7878
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niki7878 » Сря 17 ное 2004 19:30


значи мойта я боядисвах март месец, 680лв.
Като:
1,5л. боя Глазорит,ако не се лъжа, металик с всичките и салтанати!-300лв.
Наем на камера за изпичане на колата- 80лв.
ТРУД - 300лв. (ватре са подготовка, шприцване,абе ваобще вси4ко!!!)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта