Акумулатор - с допълване или без?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
zombie13
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 13 дек 2012 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот zombie13 » Чет 13 дек 2012 16:07


Акумолатора пада като паднат температурите. Искам да попитам като го зареждам трябва ли да доливам дестилирана вода или не? И как да разбера дали се отваря или не?

Акумулатора е Varta C14 Blue Dynamic Plus Calcium-Silver.




Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот quattro^^ » Чет 13 дек 2012 21:18


според снимките в нета гледма че е затворен демек, необслужваем, но това може да се пренебрегне :lol: виж има ли тапи под лепенките, на колко време е?


zombie13
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 13 дек 2012 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот zombie13 » Чет 13 дек 2012 22:20


Доста е старичък, със сигурност има 10 години, а лепенките са здраво залепени страх ме е да ги късам.
Когато го зареждам в интернет чета, че ако се затопли много да спра зареждането и като се охлади да продължа зарежденето, но при тоя акумулатор въобще не се затопля даже. Просто след време лампичката на зарядното светва зелено и аз го изключвам. Това нормално ли е?


lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот lucata » Чет 13 дек 2012 22:40


колега и моя така взе да прави от студа,марката е Ennexy или нещо такова,но е обслужваем какво се долива как става тоя номер


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот joromnt » Чет 13 дек 2012 22:47


zombie13 написа:Доста е старичък, със сигурност има 10 години, а лепенките са здраво залепени страх ме е да ги късам.
...

Колега, щом пада в студеното време значи е взел/дал вече, а теб те е страх да му скъсаш лепенките :Mr Green Fun Имаш неистовото желание да го хвърлиш със здрави лепенки ли?
Такава Варта смених днес на моята кола. Според нета е необслужваем. Не съм го напъвал да го отварям, макар че ме чопли как е изработен и мисля да го срежа и да разгледам технологията на Варта :)
Има някакви идеи в нета за доливане на течност - дупчел се капака, мерел се електролита с парче тел, доливало се където е нужно... Скептично гледам на тая идея!


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот quattro^^ » Чет 13 дек 2012 23:49


пичове като го срежете и видите колко са криви плочите ще се откажете да доливате...
на толкова стар акумулатор единствено смяна му е оправията.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот radi_nrj » Пет 14 дек 2012 10:04


joromnt написа:
zombie13 написа:Доста е старичък, със сигурност има 10 години, а лепенките са здраво залепени страх ме е да ги късам.
...

Колега, щом пада в студеното време значи е взел/дал вече, а теб те е страх да му скъсаш лепенките :Mr Green Fun Имаш неистовото желание да го хвърлиш със здрави лепенки ли?
Такава Варта смених днес на моята кола. Според нета е необслужваем. Не съм го напъвал да го отварям, макар че ме чопли как е изработен и мисля да го срежа и да разгледам технологията на Варта :)
Има някакви идеи в нета за доливане на течност - дупчел се капака, мерел се електролита с парче тел, доливало се където е нужно... Скептично гледам на тая идея!


Жоре, ако му резнете кратуната метни някоя снимка на съдържанието.


lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот lucata » Пет 14 дек 2012 16:27


колеги моя не е сух моя е с доливане,и не е стар на около 2 години е мисля че този месец му изтече гаранцията,но не разбирам трябва ли да се долее или какво,пада просто от студа незнам защо така


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот quattro^^ » Пет 14 дек 2012 18:25


ми виж дали трябва да се долее, има си чопчета които показват вътре в клетките. ако доливаш сложи си го на зарядно да вдигне гъстотата.


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот vladtod® » Съб 15 дек 2012 13:59


lucata написа:,пада просто от студа незнам защо така

Е как да не знаеш, ти не падаш ли зимата, не забавяш ли крачката + това всичко по мотора се е одървило и залепнало а искаш акумулатора да върти както през лятото.
И моя е на 2г "искра" и се държи както твоя.


Потребителски аватар
valsn
Мнения: 392
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот valsn » Съб 15 дек 2012 18:33


Съветвам те да не доливаш нищо. Просто иди при акумулаторжия, измерете плътността на електролита, вижте как зарежда алтернатора, ако има нужда да се зарежда той ще ти каже. Ако всичко е наред-търси причината в стартера, най често втулки- това може да е причината за "трудно" въртене сутрин.Иначе тук във форума има много теми как се зарежда акумулатор. Риска да го повредиш ако долееш дестилирана вода, без да знаеш точно какво правиш е сериозен.


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Акумулатор - с допълване или без?

Мнениеот Dushan » Нед 23 юни 2013 18:32


Извинявам се че използвам темата, но ако някой иска да се отърве точно от такъв акумулатор(който пада в студено време), аз съм на среща. Трябва ми един такъв. Пишете на лично.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mariokk и 230 госта