Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до

Мнениеот brum » Пет 07 авг 2015 1:03


Със сигурност няма да стане от раз. Номера като твойте при тях няма да има. И не знам дали могат да ти поръчат такъв, а ти да си го платиш и вземеш когато дойде.

Но със сигурност можеш да смениш номерата с други. А с тях и талоните :) .




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до

Мнениеот Andonov » Пет 07 авг 2015 6:34


bmwww написа:Можете ли да кажете каква е процедурата за подмяна на преден номер в КАТ , защото на мен ми е по-близко да ида в КАТ отколкото до София . Сегашния е изкривен , не много ,но не мога да го гледам така . :th_up Евентуално мисля да ида утре ,но да се подготвя с документите ,че какви са опашки във Враца :scare3


Във Враца можеш само да направиш пререгистрация, като ще си загубиш сегашния номер.(издават нов)
Единствено в София можеш да смениш само повредената табела. Така че избираш - нов във Враца или запазване на стария с ходене до София.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до

Мнениеот bmwww » Пет 07 авг 2015 9:48


Става и да ида в КАТ Враца да попълня заявления и да изчакам да ми пратят номера , като на следващия ден отивам да си го взема което сега ако направя - означава в Понеделник да си го взема . Може и от тази фирма да ти пратят заявление по имейл да го попълниш и ти пращат номера по Еконт или Спийди . Май отивам до София :mhihi


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до

Мнениеот Andonov » Пет 07 авг 2015 12:03


В КАТ може и да става но ще чакаш много.

А това по мейла да кореспондираш с фирмата производител и да ти пратят номер ми звучи несериозно. Много коли щяха вече да са с дублирани номера.
Преди даже и да отидеш с автомобила във фирмата, ако не си собственик пак не издават нова табела.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до

Мнениеот bmwww » Пет 07 авг 2015 13:54


Това ми го казаха лично от фирмата . Пращат ти заявление по имейл , попълваш го и го пращаш със повредения номер до фирмата - от там те ти го връщат новия номер пак с куриер . Както и да е - оправих нещата при мен . :bowdown


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до

Мнениеот kostik » Вто 14 мар 2017 12:33


r.shterev написа:https://www.google.bg/maps/place/ul.+%22Kukush%22+3,+1345+Sofia/@42.720019,23.292669,3a,75y,254.75h,79.07t/data=!3m4!1e1!3m2!1szXyCIA4QKigt24z-x4H76Q!2e0!4m2!3m1!1s0x40aa9aa7b2799e03:0x75a30e0cf0caba16!6m1!1e1?hl=en

Това е точния адрес, таксата вече е 30лв, телефон за контакти:0888 37 18 20.
Подложка за табелката може да получите, ако си платите монтаж от 4лв. Благодаря на създателя на темата. Шофирайте внимателно!

15.03.2017г. Вчера им звъннах и ме увериха, че има табели с българското знаме. Днес отидох до там с голям талон(за всеки случай и се оказа, че го искат да си го копират лично имах и копие, което не пожелаха) и табелата, която беше доста увредена и хората бяха много любезни попълних разни документи набързо и "изтичах" до най-близкият клон на ЦКБ(срещу МакДоналдс на Орион). Заплатих 30 лева за услугата и 1 лев за превода. Цялата маневра отне 20-30 минути.
Благодаря на колегата Штерев за актуализацията и допълнението на информацията. :beer


xRAPTORx
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 23 мар 2017 12:45
Автомобил:
Двигател:

Дубликат на регистрационен номер?

Мнениеот xRAPTORx » Нед 26 мар 2017 9:39


колеги помогнете с инфопмация
може ли в Пловдивския кат да се издаде дубликат на предна рег.табела /с Европейското знаме е/
какъв е реда/ за колко време става/цена/необходими документи
благодаря предварително


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дубликат на регистрационен номер?

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 мар 2017 10:48


Дубликат на номер не се издава ако табелата липсва. Прави се нова регистрация. Ако табелата е налична, но е повредена може да бъде заменена.


Станимир Мишев
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 02 яну 2020 11:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот Станимир Мишев » Чет 02 яну 2020 12:35


Здравейте може ли да се подмени легално регистрациония номер на автомобила ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот Vlad777 » Чет 02 яну 2020 12:58


Може :th_up


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот hooligans » Чет 02 яну 2020 13:58


Преди 2 седмици ходих и си смених номера в BMV ЕООД.
Таксата е 30 лв, като може да я платите предварително, на място онлайн или ви пращат до банката докато напечатат табелката.
Искат старата табела.


Vincent1
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот Vincent1 » Пет 08 май 2020 19:55


Имате ли предсдтава дали работят в момента. Тези дни звънях на телефона който е даден за контакт 0889 097 037 но не ми отговори никои.
Мисля другия петък да се пусна дори и да не вдигат.
Дали могат да ми подменят и пластмасовата поставка, защото и тя е шчупена, или трябва да си купя и занеса?


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот javor_bg » Пон 14 юни 2021 22:45


Здравеите ! Наложи ми се и на мене да мина тази процедура. В момента положението е доста по-различно. Изпраща се стария номер по ЕКОНТ и ви връщат нов номер. На място на Кукуш 1 не става !

Нов номер, плюс пластмасовият държач за номера излиза някъде около 47-48 лева с таксите на куриерската фирма. (30 лв струва изработването на един номер плюс пластмасата. За мотори таксата е 20лв за същото. От пращането на стария номер до получаването на новия номер в един и същи офис на Еконт става за 2 или 3 дни. Аз съм от София. Човека ми каза, че щом го получи праща новия номер и аз го получавам на следващия ден сутринта в същия офис на ЕКОНТ, откъдето съм пратил стария.

Питаха дали номерът ми е на парчета или е цял. Попитаха ме също дали стария ми номер е със звездите или със знамето. Табели с българския флаг правeли само квадратни. По-новите табели са със звездите. (Не вярвам да е проблем , ако на някой с повреден регистрационен номер със знаме му направят нова табела със звезди)

1. Звъните на 0882521954 на Мартин Григоров(пича е сравнително любезен и отговаря бързо). Праща ви на вайбър или на мейл необходимите документи, които трябва да приложите в пратката , заедно със стария регистрационен номер. Праща ви и декларацията , която трябва да попълните в word формат.

2. В декларацията, която е в word формат има IBAN на сметка в Централна Кооперативна Банка. Има и някакъв BIC номер, който не ми е ясно за какво е, но го дадох в банката. IBAN-а е нещо от сорта на "BG70CEC......". Превеждате на тази сметка 30 лева. Таксата за превода е 3 лева. Основание за плащане - давате трите имена на собственика на колата и регистрационния й номер.

3. Разпечатвате и декларацията, преснимате големия талон на автомобила и личната карта на собственика и от двете им страни. (три документа общо). Принтирах и преснимах всичко в магазин на office 1

4. Попълвате декларацията. Вътре трябва да се напише име, адрес, ЕГН , дата , подпис и телефон. Аз писах като обстоятелство за повреда "контакт на регистрационния номер с метална ограда" (истинската причина). Да не забравите да се подпишете!

5. На копията на личната карта и големия талон пишете "Вярно с оригинала" . Под него пишете трите си имена и задължително се разписвате! Големия талон го снимах двустранно и написах това и от двете страни на копието.

6. Отивате в ЕКОНТ и трябва да изпратите:
- стария регистрационен номер
- попълненото заявление в word формат
- завереното копие на големия талон
- завереното копие на личната карта
- платежното за превода на сметката на Централна Кооперативна Банка

Адресът на пращане е "гр.София, бул.кн. Мария Луиза 101"
Мартин Григоров - 0882521954
Фирма " Безконтактни мултиплексорни вериги ЕООД"

Изпращането струваше 6.50лв, което ми се видя малко много.


Докато чакате да пристигне новият номер не можете да карате колата за голямо съжаление. Не става да се напише на лист хартия и да се сложи на стъклото :(

Дупките на новия и стария държач не съвпадаха. Трябваше да пробия 1-2 дупки нови в пластмасата на бронята и отне някакво време. Новият държач има и една лайстна , която се слага отдолу, след като се сложи номера в държача.

Последна промяна от javor_bg на Сря 16 юни 2021 14:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот Vlad777 » Вто 15 юни 2021 6:15


Благодарности за изчерпателната полезна информация. :love.vwclub


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Подмяна на повреден регистрционен номер без да ходим до КАТ

Мнениеот beuchat » Пон 28 мар 2022 9:28


Някой с актуална информация как стоят нещата към днешна дата?Номерата ми са доста стари и започна да им пада боята,та искам да ги сменя.Понеже пътувам всяка седмица до София,мога ли да им ги занеса на място и в рамките на същия ден да ги сменят?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 70 госта