Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Кое е по-доброто детско столче?!

1.Cangaroo Moni Jr.
8
29%
2.Chipolino Феличе
2
7%
3.Chipolino Домино
3
11%
4.Bertoni F1
14
50%
5.Bertoni Maranello +
1
4%
 
Общо гласове: 28
bongoo
Мнения: 152
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот bongoo » Пет 20 авг 2021 9:34


Vlad777 написа:
yoan4o написа:кошница извън колата и имат ли шаси да става като количка
За кошчето Maxi-Cosi имам приставка, която позволява да се монтира и върху количката, но за по-големите седалки не съм сигурен дали има смисъл, при положение, че когато детето вече може да седи си сяда в количката?
bongoo написа:Препоръчвам RECARO.Купих го от mothercare преди 7-8 г.Скоро го продадох,защото малкия ще става на 10.
Гледах и аз Recaro, но останах с впечатлението, че силата им е в столчета за деца над 3-4 до 10-12 години и смятам, че по-нататък ще е удачно. Има ли конкретен модел?


Моделът е Young Sport.И да ползвах го след 3 годишна възраст на детето.Това е моделът, само където моето го продадох за 190лв.в супер състояние.
https://www.olx.bg/d/ad/detsko-stolche- ... 20130c2f45




vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот vandu » Вто 24 авг 2021 16:13


Детските столчета имат ли някакъв начин за захващне към седалките. От скоро ползваме самия колан на автомобила и ми се струва че не е много ОК така. Гледам някаква изофикс система, ама моя голф гоняма няма това.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Вто 24 авг 2021 16:25


ISOFIX системата навлиза масово след 2001 г., като от 2013 става задължителна за всичките нови коли:


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот vandu » Вто 24 авг 2021 16:37


Обърках се, не автомобила, а столчето няма изофикс.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот hooligans » Вто 24 авг 2021 16:58


Аз давам още един глас за Recaro young sport hero 9-36 kg.
Малката я сложихме от кошницата в такова столче (не помня дали имаше годинка), а батко и (почти на 7г.) и до ден днешен седи в стария модел на Рекарото.
Може да се видим да ги разгледаш, ако решиш.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Сря 25 авг 2021 12:58


Гледах го това Recaro, но не е подходящо. Трябва ми да има:
- Isofix - и двете коли имат
- i-Size - Четох тестове, че е най-добре детето да се вози обратно на движението максимално дълго време и затова търся столче, което дава тази опция. (при Britax-a и при Concord-a може да се вози така до 105 см)
- Ротация при слагане на детето в колата, за по-голямо удобство

На сайта на Recaro-kids намерих такива модели: Zero.1 и Zero.1 Elite - някой с отзиви за тях? Ще си ги добавя в списъка да си ги следя как са като цени.

ПП. Отзивите в коментарите на този сайт за ревюта не са много ласкави за това столче: https://www.madeformums.com/reviews/recaro-zero-1-elite-review/


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот group® » Сря 25 авг 2021 16:18


Vlad777 написа:ПП. Отзивите в коментарите на този сайт за ревюта не са много ласкави за това столче: https://www.madeformums.com/reviews/recaro-zero-1-elite-review/



group® написа:Единствено закопчалките им гледам, че и скъпи има с доста смотани такива - останалото е пластмаса и плат.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Каспър » Вто 26 окт 2021 12:52


Здравейте. Хлапето вече наближава 7 години и столчето с което беше досега му умалява. Висока е 120 см. и тежи 20 кг.
Чудя се дали да взимам столче група 2-3 15-36 кг. или направо седалка (booster).
Някъде четох, че столчетата предпазват значително повече детето в случай на удар, затова клоня към столче.
При деца около тази възраст и нагоре, вие какво използвате - седалка или столче?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот VWGT » Вто 26 окт 2021 12:58


Младежът на 8г и 130см в моята кола все още е със столче (за дълъг път). В други коли е на повдигаща седалка и колан (основно градско). Познати наборчета масово вече ги возят само на повдигаща седалка.

Столчето в моята кола го ползваме от 4 години, така като гледам още година максимум ще издържи. Ако трябваше тепърва да купувам столче ... не знам.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот w_smith » Вто 26 окт 2021 18:44


Малкото ми отроче е на 6 г. почти 130см и 26-27 килограма. Возя го в столче 15-36, вероятно от догодина ще остане само долната част на седалката(т. нар. Бустерна). В тази връзка препоръчвам седалките на Макси кози, които се разделят на две части.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Каспър » Вто 26 окт 2021 20:04


Аз съм харесал това столче, което в последствие може да се разглоби и да остане само седалката (booster). Но на няколко места чета, че ако на детето не му е проблем е желателно да се вози в стола възможно най-дълго, защото стола защитава доста повече при страничен удар отколкото само седалка. Затова се замислям да й взема отново стол, а не само седалка.
https://visvitalisbg.com/product/graco- ... -stargazer
Гледах и тест на Euro NCAP в който на задните седалки са две деца, едното с бустер седалка, друго в столче. При страничен удар детето в седалката доста се "разхожда" в задната част на колата, докато това в столчето само се удря в страниците на стола и спира да се лашка.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот w_smith » Сря 27 окт 2021 8:03


Съгласен съм с теб, с препоръката имах предвид, че за по-нататъшен етап е удобно да се раздели седалката вместо да купуваш и още една.


Потребителски аватар
izzo_
Мнения: 74
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:27
Автомобил: VW Jetta 5 FSI
Двигател: BVY 2006 150hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот izzo_ » Вто 31 май 2022 22:02


Привет колеги,
Колата ми е Jetta 2006г. с Isofix, но не намирам кука в багажника за Top Tether. Има едни куки отстрани, които са за закачане на мрежа за багаж. Повечето Top Tether куки са на задните седалки отзад. При мен няма такива, дали има отвори в седалката където мога да монтирам такава кука. Не ми се ще да отлепям гърба на седалката без да съм сигурен че там ще има такива отвори на които да завия кука.
Дано някой се е сблъсквал с такъв проблем и да помогне.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Сря 01 юни 2022 7:42


В крайна сметка купих 2 бр. Britax Römer DUALFIX M i-Size от този сайт в UK: https://www.baby-2000.co.uk/britax/britax-dualfixbr-m-i-size/. Дебнах ги на черен петък (26.11.2021) и с намаленията излязоха 490 паунда двете. Не доставят до БГ, затова ги поръчах с любезното съдействие на колега от клуба до неговия адрес в УК и после за още 50 паунда той ми ги прати по Gabieli до БГ. Двете столчета излязоха горе-долу 1200 лв, което е почти на цената на 1 бр в България (1100 лв с отстъпка и почти 1300 лв нормална цена).

Вече от близо 2 месеца ги ползвам - когато децата станаха на почти 6 месеца ги преместихме от MaxiCosi Pebble столчетата в новите Бритакси. Много съм доволен, а и на децата им личи, че им е удобно. Не мрънкат като ги слагаме и заспиват много бързо. Производителят ги е обявил до 105 cm и 18 kg, което означава, че ще ги ползваме в следващите ~3 години.

Минусът е, че са доста обемисти, добре, че е Пасат-а. Ще направя снимки как застават.

Столчетата се закачат само на Isofix, нямат Top tether, но отпред имат крак, който се разгъва и се подпира в пода. По същия начин се закачваше и основата на Maxi Cosi.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот fur1ous » Сря 01 юни 2022 9:35


Аз пък се спрях на Maxi Cosi 360 серията, за сега взех база (FamilyFix 360) и столче maxi-cosi pebble 360, след като мине годинка ще взема Pearl 360. което е до 4г. възраст.
Четох доста, това като пари е скъпо според мен за столче, но си заслужава предвид,че ни трябва 360 и сваляща се кошница в момента, а не много компании го предлагат.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drotomir, powerade и 70 госта