Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Кое е по-доброто детско столче?!

1.Cangaroo Moni Jr.
8
29%
2.Chipolino Феличе
2
7%
3.Chipolino Домино
3
11%
4.Bertoni F1
14
50%
5.Bertoni Maranello +
1
4%
 
Общо гласове: 28
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот vucata » Съб 10 май 2014 13:37


Наистина е така myrshavija, но ако е анти-реклама...не трябваше ли да похвали някоя друга марка :rolleyes




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот plamikcho » Съб 10 май 2014 13:47


Не е задължително рекламата да е тук във форума - много хора ползват гугъл :smile Забележете коя марка излиза на първо място :mrgreen
Прикачени файлове
britax_vwclub.PNG


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот forski » Съб 10 май 2014 14:16


Ние сме с ето такова, стол като стол, върши си работата идеално ...
Прикачени файлове
kinderkraft-smart-black.jpg


mitkaka_bg70
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 08 май 2014 13:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот mitkaka_bg70 » Съб 10 май 2014 14:31


И каква ще ми е комерсиалната цел? Искам просто да предупредя потребители, които четат само крайната информация на PR агенциите и рекламите. Всеки има глава на раменете и сам решава кой продукт да купи. На пазара има множество марки на различни производители. Нито произвеждам , нито продавам, нито ще спечеля, а най вероятно, ще загубя половин час от личното си време,да пиша. Написах предупреждение понеже имам нещо впредвид, но не искам да го пиша публично по определени причини. Ако модератора сметне, че коментара ми не е обоснован, нека го остави поне няколко часа и чак тогава го изтрие, щом ме обвинявате в "манипулиране с комерсиална цел". Каква ще ми е целта?
Има чудесни крилати истории как се прави "качество" при Бритакс от очевидци, но не мога да ги публикувам или незнам доколко е удачно. Исках просто да напиша предупрежение, защото продуктите са скъпи за българския пазар, а не носят качеството, което се очаква при продукт "Made in Germany, France, GB, Sweden, EU". Евтини материали, изработени столчета о тхора едва разбиращи чуждия език и насоките , кое как да монтират.
ADAC имат големи проблеми с достоверността на тестовете си , например може да се напише ADAC, Skandal, Test и ще излязат различни разкрития от последните месеци за начина на работа на тестващите в различни отрасли.Не искам да нахвърлям някакви линкове, всеки може сам да си прочете, ако има интерес, информацията не е тайна, а се върти в пресата последните месеци.
Но иначе тук примерно http://www.adac.de/infotestrat/ratgeber-verkehr/kindersicherheit/kindersitzberater/aktuelle_meldungen/rueckruf_britax_max_fix.aspx
http://www.adac.de/_mmm/pdf/Product%20advice%20-%20BABY-SAFE%20plus%20SHR%20II_69kB_104802.pdf
И каква ще ми е комерсиалната цел? Искам просто да предупредя потребители, които четат само крайната информация на PR агенциите, първо да вложат малко критично мислене и тогава да изберат, който и да е продукт. Всеки има глава на раменете, различни технични знания и сам решава кой продукт да купи, според разбиранията и вкусовете си. Захаросаните реклами не винаги са напълно истина. На пазара има множество марки на различни производители на столчета от различни държави и континенти. За всеки вкус и клас има по нещо. Нито произвеждам , нито продавам, нито ще спечеля, а най вероятно, ще загубя половин час от личното си време да пиша, без да знам дали модератора ще остави коментара ми. Написах предупреждение понеже имам нещо впредвид , но не искам да го пиша публично по определени причини, които не желая да дискутирам. Реших да споделя тук, понеже преди следях форума и темите, които ми представляваха интерес и даваха инфо, без регистрация. Ако модератора сметне, че коментара ми не е обоснован или дава ненужна информация, нека го остави поне няколко часа и чак тогава го изтрие, щом ме обвинявате в "манипулиране с комерсиална цел" . Каква ще ми е целта? Печалаба в България? Печалба в чужбина? Чак се чудя като ме нападате така дали не беше грешка , ако модератора реши (виж горе)
Има чудесни крилати истории, как се прави "качество" при Бритакс, но не мога или не искам да ги публикувам, също незнам доколко е удачно, защото ще възниканат и други въпроси. Исках просто да напиша предупрежение и това е.А сега стана даже роман.Да не си отваряш устата, ако имаш друго мниение, опит или информация. Който иска да не чете или ползва коментара. Различни хора, различни разбирания.
Продуктите на Бритакс-Рьомер са скъпи за българския пазар, а не носят качеството, което се очаква при продукт "Made in Germany, France, GB, Sweden," и т н... Който знае какво прави, да не си губи времето да ме чете, няма лошо или обидени. Някой потребител обаче може да подходи наивно, произведено в Германия (или в друга производствена държава) , значи е сигурна стока, немците знаят какво правят (примерно). За него си губя времето да пиша. Насреща -евтини материали, изработени столчета от хора едва разбиращи чуждия език и насоките , кое как да монтират. Множество модели, бързо, бързо,видял недовидял, монтирал, недомонтирал да се направи бройката за дадения час за статистиката, а качеството дали е на 100% ще се открие след месеци, когато хората ще са отдавна уволнени и на нова работа в друга фирма. Спадна качеството и това е. Осланяне на минало величие. Може ли после бащата, който купува столче за детето, независимо кой модел, да е на 100% сигурен, че избраното столче ще е на 100 % перфектно монтирано за неевтината за бг пазара цена? А цялото пръскане със силкон да напаснат бързо частите и за по-бърза работа? Кой стои после в столчето часове и пипа (ръцете в устата) и диша това? Естествено, не се знае от крайния потребител и другите фирми как монтират. Затова преди да се направи такава покупка се сравнява,обмисля, критично мислене, но нека не всеки мисли, че скъпия продукт е равен на повече качество, което е жалко за мен (лично) и е една илюзия по-малко. Сега, може да се изпере калъфа, да се почисти с дезинфектант стола, но все пак като плащаш очакваш нещо насреща и как се маха пръсканото с силикон като незнаеш къде са пръскали? ОК не при всички, но при доста. Знаеш ли, дали не е твоя модел и колко?
Някой от коментарите в нета са от потребители с подарени столове за тест, естествено хората пишат, че са възхитени, за да има нови продукти за тест. Други са доволни, естествено има и добри бройки, немалко даже, в миналото доста повече, но дали ще е твоята точно? И ще се довериш ли на такива мимолетни монтажисти придошли пресни и не съвсем чужденци и студенти, днеска тук-утре там? Ще имат ли особен интерес да създават качествен монтаж при бърза работа,ниско заплащане и кратък престой? Божа работа.
АDAC като независим тестващ имат големи проблеми с достоверността на тестовете си , например може да се напише в търсачката ADAC, Skandal, Test и ще излязат различни разкрития от последните месеци за начина на работа на тестващите в различни отрасли.Често хапка пийка и айде дават ти добра оценка. Освен това бройките за теста не се избират произволно от тестващия, а производителя си ги контролира най-грижовно при монтажа и се внимава точно тези бройка да са перфектни. По принчип важеше, че ако изтече нещо при ADAC да не е с добра оценка , наистина трябва да е фрапантно, че да се уговори на четири очи и прикрие със сладки формулировки и обещание аз на тебе ти на мене. Корупцията не е само българска черта. И на други места цъфти, но по прикрита.
Не искам да нахвърлям някакви линкове, всеки може сам да си прочете, ако има интерес, информацията не е тайна, а се върти в пресата последните месеци и постоянно излизат нови разкрития за работата на АDAC и подобни.
Но иначе тук примерно от последните 2 год за някой модели столове:
http://www.adac.de/infotestrat/ratgeber-verkehr/kindersicherheit/kindersitzberater/aktuelle_meldungen/rueckruf_britax_max_fix.aspx
http://www.adac.de/infotestrat/ratgeber-verkehr/kindersicherheit/kindersitzberater/aktuelle_meldungen/sicherheitshinweis_britax.aspx
http://www.adac.de/_mmm/pdf/Product%20advice%20-%20BABY-SAFE%20plus%20SHR%20II_69kB_104802.pdf
http://www.autoservicepraxis.de/nach-negativem-test-britax-roemer-entgiftet-kindersitz-1314652.html
http://www.focus.de/auto/ratgeber/sicherheit/tid-34283/adac-testet-sitze-teils-katastrophale-ergebnisse-vorsicht-diese-kindersitze-gefaehrden-ihr-kind-im-auto_aid_1137701.html
http://derstandard.at/1381369666917/Kindersitze-nachgetestet-Drei-teuerste-durchgefallen
и др.
За стратегическа комуникационна агенция, отговаряща за представянето в пресата: http://www.finanzen.net/nachricht/aktien/BRITAX-ROeMER-vertraut-bei-strategischer-Kommunikation-auf-F-amp-H-Porter-Novelli-3355318 има пари, но не и за инвестиране в качество.
Пак казвам всеки си знае за себе си най-добре. Далеч съм от мисълта да давам или диктувам оценки или етикети, просто малко критично мислене не вреди никога. Не искам да се бъркам в решенията на никой, но марков продукт, произведен примерно в Германия или Франция, не означава в пъти по-добър от други продукти, пак произведни в Германия, Франция, Англия, Скандинавия или Тамбукту. Рекламираната марката не е винаги по-добра от No Name-продукт .И обратно.


mitkaka_bg70
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 08 май 2014 13:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот mitkaka_bg70 » Съб 10 май 2014 14:40


О коментара ми нещо се преплел, че докато пишех излезе ново мнение. А мислех, че старото ми се е загубило. Ако може модератора да го резне през средата.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот VWGT » Съб 10 май 2014 14:43


айде и от мен един линк
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/
избирате си годините и гледате, различните години има различни модели с различно представяне, в последните britax и RÖMER явно имат проблеми с някои модели.

Иначе ADAC имат проблеми, дотолкова че м/у две много добри неща те да предпочетат кое да е УЖ по-доброто, но не мога да си представя, че пълен боклук ще го класират като много добро, само заради нечии интереси.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот plamikcho » Съб 10 май 2014 17:30


Аз също имам чувството, че нещо не е наред. Този стил на писане, не особено грамотен, копи-пейст с леки модификации и "обработка" "леко така издалеко" ме убеждава все повече, че човека зад тези постове гони някаква цел (предполага се каква). За съжаление, г-н Митак или който и да стои зад ника и постовете, не си попаднал на подходящите хора в този форум. Дори и да нямах такова столче, дори и да търсех в момента и да съм точно твоята целева група, бих игнорирал спокойно "информацията директно от кухнята", която предоставяш. Предполагам в някой следващ пост тук или на друго място ще последва плавен преход към някоя друга марка (по-евтина и в пъти по-качествена, нали така беше?), която ще бъде възвеличана до небесата. Доста неубедително... "Искам просто да предупредя потребители,...". :thumb_down


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот kole7o » Пон 12 май 2014 22:22


Ние използваме ето това столче http://kasida.bg/stolche-za-kola-bebe-confort-018kg-iseos-neo-total-black-2012-222-16298.html, доволен съм от столчето поради възможността за монтиране в две посоки(срешу и обратно на движението), това че може да се регулира на ширина, може да се ползва от 0-4 години и качеството на материалите.Според мен когато става въпрос за безопасност на детето не трябва да се прави компромис с цената.Все пак столчетата в средния ценови диапазон струват колкото добър ГСМ, компютър, обслужване на колата или нещо подобно за което не се замисляме много когато даваме пари :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот forski » Вто 13 май 2014 6:19


Абе много работи са важни, и най вече е важно в каква кола ще го сложиш този стол...


Потребителски аватар
orbital
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 06 май 2010 18:07
Автомобил: PASSAT B4
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Варна

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот orbital » Вто 13 май 2014 6:46


Не знам но от изброените марки нашето го няма , то е марка конкорд ето:
0-products2312.jpeg
0-products2312.jpeg (26.31 KиБ) Видяна 3690 пъти

Регулира се и във височина , от 2 години го имаме и е много сполучлива покупка според мен .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот VWGT » Вто 13 май 2014 12:54


аз вече не знам какво столче да взема, честно
в нета има някаква страхотна война между столче с 5 точков колан и столче с възглавница. Kiddy, които предлагат възглавницата се водят най-големия производител в Европа. Освен тях само Cybex имат такива столчета. Бритакс също са много силен производител, само че защитават коланите. И двете фирми, чрез всякакви тестове и форуми ала бг-мама водят битка, която плюе по конкуренцията. Едните твърдят, че възглавницата е по-добре, заради липса на напрежението във врата при инцидент и незнам си кво си, другите пък пускат филмчета, как при претъркулване на колата, след втория оборот детето изпада, ако не е вързано с 5-точков колан.
Някой има ли столче с възглавница, как е изпотяването там, движенията на детето и тн ? Иначе определено са по-лесни за работа от родителя, въпросът е дали са удобни и за детето ?


cristooo
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 15 май 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот cristooo » Чет 22 май 2014 12:49


Ужас, ужас, ужас!!! Като чета и гледам какви столчета за кола купувате, явно не обичате децата си и не ви е мил животът им! Ужас, ужас, ужас!

Запомнете и си го набийте в главите - единствените столчета, които спасяват дете при удар са онзи тип, при които детето гледа обратно на посоката на движение, т.е. като бебешките кошници - гледа назад! Причината е в чистата физика - на децата главите им са много по-големи (и тежки) спрямо телата и силата на вратлетата. При един челен удар дори със смешна скорост, коланите на обикновеното столче "заковават" тялото за столчето, а главата изхвърча напред! Същевременно вратлето е в пъти по-слабо, отколкото на вързастен човек и вече сами може да се сетите какво се получава!!! Какво ви обяснявам - гледайте!



На английски се наричат Rear facing car seats и са популярни още като "Шведски" столчета. Ето първия резултат, който даде Гугъл - http://www.rearfacing.co.uk/ - това е информационен сайт.
Моделите са подходящи за деца от 8-9 месеца до към 4-5 годишна възраст (25 кг.). На нашето (няма да казвам марка-не правя реклама!) пише от 0 месеца, но това е глупост - бебетата трябва да се возят по-излегнати, отколкото нашето столче допуска. Доста са скъпи - над 600лв, затова търсих и намерих втора ръка. Иначе са скъпи понеже са качествени и понеже имат регулируем алуминиев крак, който стъпва на пода на колата и на който се опира столчето. Е, и втора пак пак платих 450-500 лв, но не съжалявам! Живота на детето ми е по-важен от всичко!!! А като стане малко столчето, ще купя на детето от онези, които вече гледат напред, но имат отпред една възглавница (вместо колани), където при удар детето забива глава подобно на еърбег!

icon_idea И една малка хитрост - като поставих миналата година дъщеричката ми на столчето, забелязах, че като заспи и се отпусне, и главичката и клюмваше напред много неприятно! Това е още един ефект от това, че главичките на малките деца са по-големи. Столчето не можеше да се наклони повече за да се отпуска главичката й назад и да си спи добре. Затова измислих нещо, което искам да споделя. Взех една много малка и тънка бебешка възглавничка и я поставих зад кръста на детето. Това избутва напред коремчето, телцето се извива леко назад и съответно при тази поза на тялото главичката съвсем естествено поляга назад! Така кукличката ми миналата година - тогава беше на 9 месаца - откара в приятно спане 7-те часа път до Гърция. Освен това, вместо да се вживявате по разни реклами, каква е материята на столчето и колко е дишаща и да гледате тъпите платени тестове на ADAC, просто купувате една евтина хавлиена кърпа от чист памук, мятате я върху столчето, прорязвате дупки за коланите и готово!
Здраве и късмет на децата Ви и дано никога не ви се налага да видите ползата от хубавото столче!

п.п. Този тип столчета се слагат и махат сравнително по-трудно от колата, но както казах, живота на детето ми е по-важен от всичко. Аз съм си решил проблема като просто никога не го махам!


cristooo
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 15 май 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот cristooo » Чет 22 май 2014 13:23


Ето една снимка на моята кукла в столчето й :biggrin
Прикачени файлове
2013-10-26 15.40.40.jpg


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот group® » Нед 19 яну 2020 19:40


Да съживим архива:

Някой знае ли марка сталчета в Бг, която има серия/модели за комбиниране на столчета?
Става дума, когато 2, 3 столчета и разстоянието между тях е преценено, за да не си пречат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот VWGT » Нед 19 яну 2020 20:18


за близнаци или различни възрастови групи?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта