Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Кое е по-доброто детско столче?!

1.Cangaroo Moni Jr.
8
29%
2.Chipolino Феличе
2
7%
3.Chipolino Домино
3
11%
4.Bertoni F1
14
50%
5.Bertoni Maranello +
1
4%
 
Общо гласове: 28
Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит.

Мнениеот yoan4o » Чет 01 мар 2012 13:46


nosex написа:Колега, спря ли се на нещо? :beer


В неделя ходих в ВисВиталис да ги гледаме с жинъта, но за съжаление не бяхме с бебока, да пробваме. mhihi

В крайна сметка се убедих в съветите ти от предпоследния пост и ще търся такова столче, определено има избор.

Гледам за странична предпазна система (SPS), легнало положение, реглаж на облегалката за главата, изофикса не е задължителен, щото сегашната ежедневка няма.

Ще споделя при развитие. :beer




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит.

Мнениеот yoan4o » Вто 27 мар 2012 0:13


Избора е направен, както и сефтето на столчето тоя уикенд, както с возенето на детето, така и със страничните ефекти от Велинградското дефиле и последваното пълно разглобяване и пране.... mhihi :roll:

В крайна сметка взех това.
Сметнах, че е една идея по-качествено в сравнение с останалите, успях на живо да ги спавня, пипна и разгледам в магазина.
Cangaroo Journey 9-25кг. 189лв.
http://visvitalisbg.com/store/product.php?ProductID=517
product_1564.jpg


Има странична защита, полегнало положение в пет степени, удобно е, материалите не са от тези дразнещо евтините, добре е.
Засега съм доволен.
Детето като проговори ще имам инфо от първа ръка... mhihi

Дано съм бил полезен. :beer :да:


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот evgenyh » Вто 27 мар 2012 13:20


btw колеги в ADAC освен тестове на гуми има и тестове на детски столчета :idea:
Аз като си купувах моето го гледах и там дали модела който избрах е ОК на краш тестовете :wink:
Виждам, че вече колегата се е обзавел, но все пак за всички искам да споделя след доста четене моя опит със столчетата:
1-во детско столче 2-ра ръка на всякъде с големи червени букви пише, че не е желателно да се купува защото не се знае дали не е претърпяло инцидент и да е опасно за детето.
Честно казано това е най-последното нещо от което ще спестя пари някога, сещате се защо :Mr Green Fun
Най-добрата марка спред тестовете е Britax/Romer, но и Recaro, Maxi Cosi и др. имат добри модели.
Първото на което аз държах е да има Isofix защото имам тази система в колата, а тя дава най-високата сигурност(м/у другото е измислена от VW).
Britax и Maxi Cosi с Isofix обаче в БГ стигат до 800лв. което си е бая :|
Ако искате читаво столче за добри пари не е лошо да обърнете внимание на Nania. Марката е френска, производството също, има ги в тестовете на ADAC и се представят прилично макар и да не са Top, и не на последно място са официален партньор на Ferarri - ако сте виждали оригинални детски столчета и колички с марката Ferarri те са произведени от Nania.
Аз лично взех столче с Isofix Nania група 2, излезе ми към 180лв. с доставката до БГ като се има предвид, че столчето е 15 кила и доставката не беше евтина :wink:
Сега ми предстои да купувам група 3 и сериозно се оглеждам. Избора обаче клони към Britax с Isofix - N.1 в тествете на ADAC за сигурност. Регулярната му цена е към 120 паунда в англия, но на прИмоция пада до 70, 80 което вече е приемливо.
Забравих да спомена, че най-изгодно е в ebay.co.uk
Ако мога с още нещо да съм полезен - питайте :)


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот dlug » Вто 27 мар 2012 16:33


evgenyh написа:...
1-во детско столче 2-ра ръка на всякъде с големи червени букви пише, че не е желателно да се купува защото не се знае дали не е претърпяло инцидент и да е опасно за детето.
Честно казано това е най-последното нещо от което ще спестя пари някога, сещате се защо ...

Тук ставаше въпрос дали да се купи столче втора употреба от реномирана марка или чисто ново евтино (да не изреждам марки). Дали на новото материалите са по-добри от това втора употреба (като пак наблягам на горното условие). Това което казваш за инцидента и аз съм го чувал. Но общо-взето повечето от това което съм чувал е суеверие. Столчето може да е опасно ако са повредени материалите или е счупено с други думи. Другото което не е много хубаво ако е много старо. Както казах и по-горе аз лично дълго избирах столче и се спрях на втора употреба защото прецених че за средствата които мога да отделя това е по-добрият избор за детето ми. Ако имаш възможността да си купиш хубаво ново столче...най-добрият вариант, никой не спори. Въпросът е когато нямаш тази възможност какво правиш.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Stivi » Вто 27 мар 2012 17:30


evgenyh написа:1-во детско столче 2-ра ръка на всякъде с големи червени букви пише, че не е желателно да се купува защото не се знае дали не е претърпяло инцидент и да е опасно за детето.


Не искам да си представям какъв инцидент трябва да е имало за да се счупи детското столче и кой ще е останал жив след това да го продава 2 употреба след като е замаскирал следите от инцидента :screwy Честно,по голяма дивотия скоро не бях чел :!: Единствения проблем на такова столче втора употреба може да е външния му вид ,това не е кола че да е блъскана и поправяна така че да не можеш да разбереш :idea:


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот evgenyh » Сря 28 мар 2012 22:00


Принципно си прави колега, а и за съжаление в БГ се налага да правим компромиси с много неща и да ги взимаме 2-ра употреба за съжаление
Това което съм написал го цитирам директно от сайтовете където съм разглеждал, но една седалка може да се счупи и от проста употреба, не само от инцидент.
Просто мисля, че детското столче е прекалено важно нещо и не трябва да го подценяваме. Разбира се едно ново столче, макар и от по евтините е по-добре от това дете да се вози без столче, но аз лично за моето дете искам възможно най-доброто столче.

... миналата седмица казаха по новините за инцидент със загинало дете, което се возело в скута на баща си на шофьорското място... просто нямам думи за този баща...

Stivi написа:
evgenyh написа:1-во детско столче 2-ра ръка на всякъде с големи червени букви пише, че не е желателно да се купува защото не се знае дали не е претърпяло инцидент и да е опасно за детето.


Не искам да си представям какъв инцидент трябва да е имало за да се счупи детското столче и кой ще е останал жив след това да го продава 2 употреба след като е замаскирал следите от инцидента :screwy Честно,по голяма дивотия скоро не бях чел :!: Единствения проблем на такова столче втора употреба може да е външния му вид ,това не е кола че да е блъскана и поправяна така че да не можеш да разбереш :idea:



Щом като смяташ, че това което съм написал е "дивотия" - ОК, това си е твое мнение. Всеки сам си преценява. За тези които не смятат, че е "дивотия" ето и самия цитат и линк към него:

Avoid second-hand car seats
You never really know the history of a used car seat, and there is always a risk that it may have been involved in an accident, or that vital parts may be missing or damaged.

http://www.britax.co.uk/safety-centre/s ... -to-choose


mitkaka_bg70
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 08 май 2014 13:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот mitkaka_bg70 » Чет 08 май 2014 13:42


Влизам да напиша едно предупреждение за детските столчета на фирма Бритакс-Рьомер, понеже като се плащат стотици лева не се получава немско качество на всяка цена. Материалите на Бритакс са от Китай, Словакия и др. Сами може да се убедите като свалите калъфа и поразгледадате изделието обстойно. На калъфа ще пише Китай или Словакия. Не особено качество, с химикали, с индустриален прах. Това ще диша детето после. Погледнете и самата сглобка на пластмасата на столчето и стеропора, които трябва да пазят детето. Освен това столчетата се монтират бързо с евтина чуждестранна работна ръка на територията на Германия. Истинско качество не се сглобява с евтин материал и евтини чужденци. Сигурността на децата не стои на челно мястo. Освен това, ако се купи оригинално VW столче може под калъфа пак да е столче, модел на Бритакс. Това може да проверите като свалите калъфа и сравните с моделите. При столчетата имаше и проблеми при ADAC тестовете. Даже при някой модели има изтегляне от пазара и смени.
Преди да се купи Бритакс, да се сравни с други марки, дори и по-евтини марки. Не е важно как изглежда калъфа и колко е шик, а това под него. Едва след акто сте убедени, че това под калъфа е качествено и ще пази детето, купете детското столче, столчето за колело и др. Иначе може да закопчеете детето в един пластмасов леген за паране и същата работа ще върши. Малко стеропор, одеалце за мекост и готово.Това в кръга на шегата.
Иначе преди ви следях, но вече не карам VW.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот filipov » Пет 09 май 2014 13:47


Добре, след като съживихме темата, нека да попитам относно столче но вече за по-голямо дете т.е. за над 20кг или за над 5години. Има едни седалки само за по-големи деца, някой има ли мнение и препоръки, че ми предстой да сменям столчето.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот myrshavija » Пет 09 май 2014 14:02


mitkaka_bg70 написа:Влизам да напиша едно предупреждение за детските столчета на фирма Бритакс-Рьомер, понеже като се плащат стотици лева не се получава немско качество на всяка цена. Материалите на Бритакс са от Китай, Словакия и др. Сами може да се убедите като свалите калъфа и поразгледадате изделието обстойно. На калъфа ще пише Китай или Словакия. Не особено качество, с химикали, с индустриален прах. Това ще диша детето после. Погледнете и самата сглобка на пластмасата на столчето и стеропора, които трябва да пазят детето. Освен това столчетата се монтират бързо с евтина чуждестранна работна ръка на територията на Германия. Истинско качество не се сглобява с евтин материал и евтини чужденци. Сигурността на децата не стои на челно мястo. Освен това, ако се купи оригинално VW столче може под калъфа пак да е столче, модел на Бритакс. Това може да проверите като свалите калъфа и сравните с моделите. При столчетата имаше и проблеми при ADAC тестовете. Даже при някой модели има изтегляне от пазара и смени.
Преди да се купи Бритакс, да се сравни с други марки, дори и по-евтини марки. Не е важно как изглежда калъфа и колко е шик, а това под него. Едва след акто сте убедени, че това под калъфа е качествено и ще пази детето, купете детското столче, столчето за колело и др. Иначе може да закопчеете детето в един пластмасов леген за паране и същата работа ще върши. Малко стеропор, одеалце за мекост и готово.Това в кръга на шегата.
Иначе преди ви следях, но вече не карам VW.

Към всички, които биха се впечатлили от написаното от Митака, който вече не ни следи, каквото и да означава това!
Не защитавам оплюваната от него марка, а само искам да обърна внимание на две неща, които ми направиха най-силно впечатление и то негативно:
- Маркираното в червено - за мен това са празни думи без доводи. Страната производител много отдавна не е основен признак за качество.
- Оцветеното в синьо предполага да "съблечем" столчето и да преценим "на око" дали то е достатъчно качествено за детето ни, което е безумно.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот VWGT » Пет 09 май 2014 15:13


http://www.peter.and.bilyana.net/2013/06/10/detski-stolcheta-za-avtomobil-nova-klasatsiya-s-284-modela-sedalki/

имах и други линкове с тестове на ADAC, NCAP и други, че и аз доста рових тия дни, ама този е на бг и ги обобщава. Общо взето навсякъде едни и също модели бяха класирани в топ3, а като марки Kiddy и Cybex са най-силно представени (и двете са немски).


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот plamikcho » Пет 09 май 2014 15:45


mitkaka_bg70 написа:Влизам да напиша едно предупреждение за детските столчета на фирма Бритакс-Рьомер,
......


Ако може малко пояснение откъде черпите този опит, с колко столчета и кои модели? Защото моето дете се вози в Бритакс Дуо+, купено от mothercare, и изобщо не съм съгласен с написаното. Столчето е много качествено, и плат, и материали. Всички механизми работят като часовник. Пластмасата е качествена и здрава. Свалял съм му калъфа за пране и отдолу също е добре направено. Наши приятели ползват 2 такива столчета и също са доволни. :question

Последна промяна от plamikcho на Съб 10 май 2014 10:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот dlug » Пет 09 май 2014 20:45


filipov написа:Добре, след като съживихме темата, нека да попитам относно столче но вече за по-голямо дете т.е. за над 20кг или за над 5години. Има едни седалки само за по-големи деца, някой има ли мнение и препоръки, че ми предстой да сменям столчето.

Тези седалки са за повдигане на детето, за да може колана на автомобила да минава на правилното място през тялото на детето. Ако искаш мнение за тези седалки...не смятам че има някакво особено значение вече, не е като столчето. Аз лично си возя детето в столче Рекаро, но когато дойде време за седалка мисля да взема евтина


mitkaka_bg70
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 08 май 2014 13:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот mitkaka_bg70 » Пет 09 май 2014 20:47


При Бритакс нещата не са розови от както купиха Рьомер преди време. Има продукция в Германия, Франция и др. Там работят чужденци за по месеци от Румъния, Турция, Африка,Полша, Словакия, Казахстан, Русия и др. За няколкото месеца работниците, които са там нямат голяма база да се създават качество. Контрольорите могат да проверят повърхностно дали нещата отвън са нормални, но какво вътре е сглобено - божа работа.Закача се с пистолета теста с оценката и готово. Текучеството на персонал е голямо, постоянно идват вербувани нови хора от всякъде и Източна Европа. Местни почти няма. Пести се от качество за жалост. Калъфите са от Китай, Тайван и Словакия , в последните тестове излезяха някой вредни вещества при колана на новите модели. Не се тества всеки калъф по отделно.В КИтай е ясно какво е масова продукция... Тестовете на ADAC са годищни при новите модели, миналато година имаше големи главоболя. При старите, които не са в теста може всичко да мине за сметка здравето на детето. Не е сложно да се свали калъфа (ако има въпрос как мога да обесня), наистина съветвам да се погледне обстойно и чак тогава да се пристъпи към покупка. Пластмасата особено при новите е под всякаква критика.
Мога да пусна линкове за тестове и кои модели са дърпани от пазара , но няма превод на български.
Просто за тези пари не си струва хвърлените пари, има множество други марки. Наполовин цена и друга фирма може да получите вероятно в пъти по-добро качество.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот plamikcho » Съб 10 май 2014 10:44


Мога да пусна линкове за тестове и кои модели са дърпани от пазара , но няма превод на български.
Някои от нас се оправят криво-ляво и с чужди езици.
Бих искал да видя тези линкове (които потвърждават, че Бритакс са некачествени и опасни столчета :stumm ). Поиграх си да поровя из търсачки, АДАК и т.н. и не успях да намеря никакви негативни отзиви за Бритакс, изобщо нищо, което да потвърди тези сравнително тежки критики. Даже обратното - Бритакс е една от най-добрите марки и е силно препоръчвана, особено от АДАК http://www.adac.de/_mmm/pdf/SiA_KindersitzTest_2832055_05_13_5_48276.pdf

Просто за тези пари не си струва хвърлените пари, има множество други марки. Наполовин цена и друга фирма може да получите вероятно в пъти по-добро качество.

:exclaim Това изказване + 3-те мнения ми навяват мисълта, че се прави опит за манипулиране с комерсиална цел. Докато не се представят доказателства за истинност на тези твърдения, нека да не се връзва никой. Като притежател на столче Бритакс Дуо Плюс от 2012 г мога да кача снимки, които показват точно обратното. Всеки сам си решава в какво ще си вози детето, но все пак не си мислете, че Бертони (примерно, защото съм ползвал) за 80 лв може да е по-добро или дори близо като качество и сигурност до някоя от водещите марки.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот myrshavija » Съб 10 май 2014 12:44


С този ник е регистриран само във ФВ форума и първото мнение е плюене по Бритакс ... мисля, че е достатъчно.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BlackSpot и 231 госта