Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Кое е по-доброто детско столче?!

1.Cangaroo Moni Jr.
8
29%
2.Chipolino Феличе
2
7%
3.Chipolino Домино
3
11%
4.Bertoni F1
14
50%
5.Bertoni Maranello +
1
4%
 
Общо гласове: 28
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот group® » Нед 19 яну 2020 21:46


Различни.
В моя случай 0+ (може и 9кг+) - колкото може повече.
Другото 15кг+




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот niks76 » Пон 20 яну 2020 18:19


столче до столче си пречат едно до друго при всички производители,като за 0-18кг гледай столчето да ляга като креватче за следващите групи комбинираното на Рекаро е може би върха на сладоледа до 36кг


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот group® » Вто 21 яну 2020 18:03


Ники, идеята е точно да не си пречат едно до друго. Понеже са ми 3 щерките и макар голямата вече да не е в столче, трябва да има място за нея в единия край на седалката.

Аз имам 3 столчета, но ми трябват 4 (за 2 коли).
Въпросът е, че мога да купя и 2бр, стига да се комбинират.
По щатски форуми е пълно с идеи за комбинации, но за съжаление ги няма на нашия пазар конкретните марки.

Един приятел, също с 3 деца, ми беше споменал, че са му предлагали някаква марка, които се комбинират, но не помни коя.

Тук съм намерил за Англия някакви предложения. Трябва да ги прегледам, кои се намират и тук - https://www.madeformums.com/reviews/bes ... most-cars/
Отделно ми се иска 4 годишната да е в средата, защото най лесно се закопчава, а бебето в някой край (на изофикс). Тоест нейното не трябва да е широко в горната част и да се ползва свободното място.

Ще пиша развръзката, защото няма инфо за българския пазар (поне аз не откривам).

п.с. това Мултимак е много яко, ама скъпичко - https://www.multimac.com/photos


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот group® » Вто 25 фев 2020 20:04


Така и не разбрах за марка, която се комбинират.
Може би Рекаро да има нещо, но 1500++лв за 2 столче, ае няма нужда.

Тъ решението:
Отидох в Хиполенд на ХИТ Младост, където има доволно количество столчета.
Въоръжен със шивашки метър, падна голямо мерене и пробване в колата.
Значи сегашните са ми по 48-49см широки.
За изофикс забравяме - няма начин никое столче да е на изофикс в пасат и да се сложи друго столче в средата.
Намерих няколко модела по около 43-44см.
Избрах тези без странични раздувки и да са сравнително еднакво широки по цялата си страница.

И ето резултатът (даже на цвят ги докарахме):

20200225_181844.jpg


20200225_181901.jpg


20200225_181753.jpg


20200225_181826.jpg


Не ме питайте за марки, хич не съм и гледал... Кенгурута, Чиполинота, все тая...

П.с. исках бебето в края, а 4 годишната в средата, ама остава по-малко място, защото основата на бебешката потъва в средата на седалката. В общи линии това може да се извлече. Сега даже и аз се събирам екстра отзад.
Единственото по-добро - оригинални интегрирани детски столчета. Търся да смебя седалка, ама голяма рядкост...


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот niks76 » Вто 25 фев 2020 20:17


честито за края на дилемата ,но по това което съм разглеждал като марки и модели наживо рекаро е най удачно -като за 250евро седалката............. :ферари е спрямо другите марки/за съжаление по бг ширините почти не се предлага ако не е свръх надценено


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот group® » Вто 25 фев 2020 20:26


niks76 написа:.. :ферари е спрямо другите марки...


За 1вото се прежалвах да давам и по 700-800 за столчета. Имал съм какви ли не вече (все по няколко коли оборудвам). Честно казано всички са ми еднакви.
Единствено закопчалките им гледам, че и скъпи има с доста смотани такива - останалото е пластмаса и плат.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот w_smith » Вто 25 фев 2020 21:33


Аз имах Рекаро 9-36, наистина беше най-доброто, което съм купувал. Сравнявам с Чико и Макси кози.
Важното е, че си решил проблема по практичен начин. А марките... и според мен не са чак от такова значение, съдбата не може да я преобърне човек, каквото и да купи.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Пет 13 авг 2021 12:34


Повдигам темата.

Етап 1 ми е детско кошче, докато детето започне да седи. Това вече е осигурено: Maxi-Cosi Pebble с Isofix поставка, която се монтира в колата и кошчето се захваща за нея 0-13 kg.

Етап 2 мисля да е столче за деца до 4 години и съм се спрял на Britax Römer DUALFIX M i-SIZE, които са за ръст до 105 см.

По препоръки го харесах, това ми се стори значимо:
- Isofix
- 360 въртене
- различни степени на наклон до легнало положение
- i-size е сравнително нов стандарт, при който има възможност за дете до 105 см да се вози обратно на движението, което чета, че е много пъти по-сигурно
- гледах, че го има в теста на ADAC и има доста висока оценка

От сега ги гледам, имам достатъчно време да избера и купя. Ще е най-вероятно от Германия, защото там е значително по-евтино, особено като не бързаш и изчакаш да пуснат конкретния модел на промоция.

Та в тази връзка имам 2 въпрса:
- Логиката ми е, че е по-добре да взема столче до 4 години и после друго за по-големи деца, вместо универсално, което е ще нещо като всесезонните гуми и едно, че няма да е толкова сигурно и удобно, а второ, че ще се амортизира доста като се ползва толкова дълъг период?
- Ако има други предложения и препоръки за марка и модел, които са по-добри от Britax?


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот yoan4o » Пет 13 авг 2021 12:43


Като автор на темата, 9г. и две деца по-късно да споделя опит.
За мен най-разумно и практично от гледна точка на бюджет/сигурност и удобство на децата си остава варианта на столче за бебе 0+ с всичките му функционалности (тип кошница), после столче до 18-25кг. и накрая седалка.
Последно време не съм се интересувал от комбинираните варианти и как са се ъпгрейднали във времето, но съм стигнал до извода, че при тях винаги има някакъв компромис.
Иначе от всичките столчета в анкетата, които вече са стари модели използвах Чиполиното 2г., после бързо го замених с немски Concorde, като в последствие бях толкова доволен, че след като едно столче ми откраднаха заедно с колата пак си купих същото сега за сина ми.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Пет 13 авг 2021 12:49


И тях ги забелязах в ADAC, където има доста добри оценки за Concord Reverso PLUS, който обаче няма въртене, което прави поставянето на детето по-трудно и освен това не може да се ползва по посока на движението.

Моделът, който всъщност отговаря на модела на Britax e Concord BALANCE. ще го търся и него да го видя как е ценово.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот yoan4o » Пет 13 авг 2021 12:56


Уникално добри са, имам два модела, но по-стари. Едното е трансформер-а, което сега използвам при мен, а другото е предния модел на баланс, в колата на майка му.
Супер лесна подръжка, не ти трябват две висши да смъкнеш/качиш тапицерията, много бързо се настройват по размера на детето, семпъл и стилен дизайн и цветове, немска сигурност и разработка и не на последно място приемливи цени за всичките си качества.
Е, да, сигурно Рекарото е по-добро, но съм се убедил, че са грешни пари от суета и за престиж.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Пет 13 авг 2021 13:47


В UK намерих Concord Balance за £269.00, намалено от 369, което прави около 620 лв., което е доста по-евтино от Britax-а, който намирам за 400 евро.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот yoan4o » Пет 13 авг 2021 14:15


Екстра, само не видях може ли да се използва като кошница извън колата и имат ли шаси да става като количка. Това си е предимство, иначе за цената, скачай.


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот bongoo » Пет 13 авг 2021 15:08


Препоръчвам RECARO.Купих го от mothercare преди 7-8 г.Скоро го продадох,защото малкия ще става на 10.Беше супер запазено.Издържа на износване и детето веднага заспиваше в него.Разглобява се лесно, като подплатата се пере в пералня.Има много опции за настройка в зависимост от възраста на дететто.Недостатък за купувача е че държат висока цена.За мен е оправдана.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на детско столче за кола?! Инфо и опит. Купено!

Мнениеот Vlad777 » Пет 13 авг 2021 15:30


yoan4o написа:кошница извън колата и имат ли шаси да става като количка
За кошчето Maxi-Cosi имам приставка, която позволява да се монтира и върху количката, но за по-големите седалки не съм сигурен дали има смисъл, при положение, че когато детето вече може да седи си сяда в количката?
bongoo написа:Препоръчвам RECARO.Купих го от mothercare преди 7-8 г.Скоро го продадох,защото малкия ще става на 10.
Гледах и аз Recaro, но останах с впечатлението, че силата им е в столчета за деца над 3-4 до 10-12 години и смятам, че по-нататък ще е удачно. Има ли конкретен модел?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CECOTO111 1, DrugiaBliznak, mukot, simo7 и 185 госта