TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот nikson85 » Чет 28 яну 2021 11:34


С парите от електрическата кола ще си взема дизел и с останалите пари ще му врътна 500 000км. На фона на финансовата гледна точка електрическите автомобили ми се виждат като приказките от магьосника от Оз.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Чет 28 яну 2021 11:41


Сега да, след 20-30 години ... ако все още има лични автомобили, ще е по-различно.

Днес видях, че СБА също предлагат услуга Мобилна зарядна станция.
Прикачени файлове
49292A48-6686-44B5-AA48-3A34EA11FAF7.jpeg


Kiofre
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:19
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Kiofre » Чет 28 яну 2021 12:56


Гледам, от днес Model S подновен, с по голям пробег и нов интериор
https://www.tesla.com/en_eu/models


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 28 яну 2021 13:45


nikson85 написа:С парите от електрическата кола ще си взема дизел и с останалите пари ще му врътна 500 000км. На фона на финансовата гледна точка електрическите автомобили ми се виждат като приказките от магьосника от Оз.



Колега, с парите от ел. кола ще си вземеш дизел и ще го обслужиш веднъж и ще си на нула с ел кола на примерно 50.000 км, разходите за поддръжка и експлоатация за ICE с в пъти повече от колкото за EV.
Само при оптимистичен разход от 6 литра за този период от теб 500.000км и при супер оптимистична цена на дизела от 1.5лв/л само горивото ти е. 1/2 от цената на колата. И нека сравняваме коли от еднакъв клас. Не да ми вземете Tesla model 3 и да я сравнявате с нова Дачия Сандеро 1.5 дизел и видиш ли, ел. колите нямат смисъл. Тесла модел 3 я сравнявайте с Ауди А4 най-малко. Харесай си Ел. кола и еквивалентна такава с ICE и ВИНАГИ разходите за 500.000км са в полза на EV.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 28 яну 2021 14:53


ел кола 500хил км трябва да имаш големи нерви, най-малкото ще прекараш половин година в чакане да се зарежда, оставямне настрана че едва ли батериите ще изкарат повече от 150хил


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Чет 28 яну 2021 14:58


Вече има тесли с милионни километражи.
Батерии сменят по гаранция (8г).
Карат си да ти кажа :icon_lol


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 28 яну 2021 15:15


Може и аз да съм предубеден, имам непряк опис с два Приуса покрай мен и положението е меко казано трагично. На съсед с ZOE 7 месеца му правят колата в официален сервиз и обясняват как някакви елементрани детайли пострадали от удара не могат да се изкарат по номер в оригиналните програми, после се оказва, че били част от друг детайл , което не е описано. Говорим за един бутон на вратичката за зареждане отпред, който вървял в комплект с цялата решетка и някакви е такива щуротии в комплект , че в самото представителство това им беше първия автомобил ударен и никой не беше в час с модела ми е странно. В VW тепърва ще се обучават за модела а го продават и го гледат както и ние му се радваме но никой не знае какво го очаква. Скоро имах и достъп до цените на части за тесла и някак не мога да се съглася, че един подкалник струва 500лв лайстна за врата 300лв , врата 3000лв , при аналогични пак изкуствено завишени цени за същите детайли в Ауди А6 например но там цените са 3 пъти по-ниски. Но хората си има бизнес стратегия, която очевидно работи и това какво мисля аз слабо ги вълнува , но аз притежанието на такъв автомобил го имам по-скоро за етикет, аксесоар, реноме и тук сметки от сорта на малко харчи, няма разходи , евтино ми е, няма данък и спирам евтино на зелена зона са ми за хора дето не са за Тесла :) без никой да ми се обижа :)


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 28 яну 2021 15:29


DoH_KuXoT написа:Може и аз да съм предубеден, имам непряк опис с два Приуса покрай мен и положението е меко казано трагично. На съсед с ZOE 7 месеца му правят колата в официален сервиз и обясняват как някакви елементрани детайли пострадали от удара не могат да се изкарат по номер в оригиналните програми, после се оказва, че били част от друг детайл , което не е описано. Говорим за един бутон на вратичката за зареждане отпред, който вървял в комплект с цялата решетка и някакви е такива щуротии в комплект , че в самото представителство това им беше първия автомобил ударен и никой не беше в час с модела ми е странно. В VW тепърва ще се обучават за модела а го продават и го гледат както и ние му се радваме но никой не знае какво го очаква. Скоро имах и достъп до цените на части за тесла и някак не мога да се съглася, че един подкалник струва 500лв лайстна за врата 300лв , врата 3000лв , при аналогични пак изкуствено завишени цени за същите детайли в Ауди А6 например но там цените са 3 пъти по-ниски. Но хората си има бизнес стратегия, която очевидно работи и това какво мисля аз слабо ги вълнува , но аз притежанието на такъв автомобил го имам по-скоро за етикет, аксесоар, реноме и тук сметки от сорта на малко харчи, няма разходи , евтино ми е, няма данък и спирам евтино на зелена зона са ми за хора дето не са за Тесла :) без никой да ми се обижа :)


Колега, първо Prius не е EV, a e hybrid. Общо взето customer satisfaction-a за точно тази кола е над 90%, което говори само по себе си Приус-а е грозничък, но пък е доста добра градска кола. Ако сте ги вземали втора употреба, Бог знае какво им е било и от къде са дошли. Второ проблемите по това Рено Зои не са от факта, че е EV, а административни. Не знам от къде си се сдобил с цени за части на Тесла, но ти гарантирам, че цена на врата с оборудване и окабеляване не е 1000 лева от А6. EV-тата имат доста недостатъци, но аргументи от сорта на, скъпо е са нелепи. Разходи за поддръжка на EV Винаги са по-ниски от тези на еквивалентен ICE. Просто хората масово не могат да направят обективно сравнение. При EV Имаш опция за почти нулеви разходи за зареждане. Ако си нормален западноевропеец, живеещ на "село" със соларни панели и зарядна станция в гаража и примерно работиш на 100-150 км от вкъщи, еми .... EV-то е по-разумното решение от финансова гледна точка. Истината е, че при нас сме грубо казано - последна дупка на кавала и за България това все още е екзотика. Не съм се обидил, искам здравомислещи хора да правят правилна преценка на нещата. Поздрави :)


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот nikson85 » Чет 28 яну 2021 15:45


То тия панели излизат горе долу колкото да си плащаш тока. Идеята на тия панели е друга, идеята е да си независим, или да имаш ток там където не могат да ти го прекарат. То като сметнем и амортизацията на системата разликата не е много голяма дали ще правиш система или ще ползваш ток от енергото. Ако си направиш система идеята е добра за това че може например да си увеличиш мощността на домакинството без да имаш зимане даване с енергото.

Последна промяна от nikson85 на Чет 28 яну 2021 15:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 28 яну 2021 15:50


thanis написа:
DoH_KuXoT написа:Може и аз да съм предубеден, имам непряк опис с два Приуса покрай мен и положението е меко казано трагично. На съсед с ZOE 7 месеца му правят колата в официален сервиз и обясняват как някакви елементрани детайли пострадали от удара не могат да се изкарат по номер в оригиналните програми, после се оказва, че били част от друг детайл , което не е описано. Говорим за един бутон на вратичката за зареждане отпред, който вървял в комплект с цялата решетка и някакви е такива щуротии в комплект , че в самото представителство това им беше първия автомобил ударен и никой не беше в час с модела ми е странно. В VW тепърва ще се обучават за модела а го продават и го гледат както и ние му се радваме но никой не знае какво го очаква. Скоро имах и достъп до цените на части за тесла и някак не мога да се съглася, че един подкалник струва 500лв лайстна за врата 300лв , врата 3000лв , при аналогични пак изкуствено завишени цени за същите детайли в Ауди А6 например но там цените са 3 пъти по-ниски. Но хората си има бизнес стратегия, която очевидно работи и това какво мисля аз слабо ги вълнува , но аз притежанието на такъв автомобил го имам по-скоро за етикет, аксесоар, реноме и тук сметки от сорта на малко харчи, няма разходи , евтино ми е, няма данък и спирам евтино на зелена зона са ми за хора дето не са за Тесла :) без никой да ми се обижа :)


Колега, първо Prius не е EV, a e hybrid. Общо взето customer satisfaction-a за точно тази кола е над 90%, което говори само по себе си Приус-а е грозничък, но пък е доста добра градска кола. Ако сте ги вземали втора употреба, Бог знае какво им е било и от къде са дошли. Второ проблемите по това Рено Зои не са от факта, че е EV, а административни. Не знам от къде си се сдобил с цени за части на Тесла, но ти гарантирам, че цена на врата с оборудване и окабеляване не е 1000 лева от А6. EV-тата имат доста недостатъци, но аргументи от сорта на, скъпо е са нелепи. Разходи за поддръжка на EV Винаги са по-ниски от тези на еквивалентен ICE. Просто хората масово не могат да направят обективно сравнение. При EV Имаш опция за почти нулеви разходи за зареждане. Ако си нормален западноевропеец, живеещ на "село" със соларни панели и зарядна станция в гаража и примерно работиш на 100-150 км от вкъщи, еми .... EV-то е по-разумното решение от финансова гледна точка. Истината е, че при нас сме грубо казано - последна дупка на кавала и за България това все още е екзотика. Не съм се обидил, искам здравомислещи хора да правят правилна преценка на нещата. Поздрави :)

Говорим за гола врата на тесла :wink но това е без значение , акцентирах доста високите цени за произволни детайли, за които разполагам с цена защото и това е част от картинката, сроковете за доставка и т.н. също не са като на масовите автомобили. EV към момента не се купува с цел икономия в масовия случая , а от чисто любопитство и желание да си в крак с модата, за хора с високи финансови възможности и интерес към актуалните нововъведения в света на автомобилите. Разбира се това си е лично мое мнение и не го натрапвам като вярно камо ли пък да убеждавам някой, че неговото е грешно. Говорим си просто :beer


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 28 яну 2021 15:53


nikson85 написа:То тия панели излизат горе долу колкото да си плащаш тока. Идеята на тия панели е друга, идеята е да си независим, или да имаш ток там където не могат да ти го прекарат.


Така е колега, примера беше просто да се покаже, че късаш с бензиностанциите и флуктуациите на горивата. Иначе ако имаш гараж си по-добре да си вземеш само зарядна станция и чрез "Енергото" Просто в България, при концепцията квартален блок - няма как да имаш EV и да си доволен. Аз съм бил свидетел на в София на ул. Цар Иван Асен II човек от 3тия етаж си е изкарал кабела и си зарежда колицата на улицата, ама това е по-скоро изключение и супер неприложимо в повечето квартали на България. Просто не виждам причина хора, които са против EV-тата да имат аргумент, че е по-скъпо в много дългосрочен план. Говорим за нормални избори. Когато си купуваш нова кола отиваш при дилъра на VW, не при този на Mahindra/Greatwall и после всички коли с ДВГ са зле.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 28 яну 2021 16:04


EV към момента не се купува с цел икономия в масовия случая , а от чисто любопитство и желание да си в крак с модата, за хора с високи финансови възможности и интерес към актуалните нововъведения в света на автомобилите. Разбира се това си е лично мое мнение и не го натрапвам като вярно камо ли пък да убеждавам някой, че неговото е грешно. Говорим си просто :beer


Тук си изключително прав и го закова на място ! :) Говорим си и си споделяме, по възможност с аргументи, логика и разум. Просто към момента Tesla имат най-добрия BMS и от там идват бенефитите. VW не може да се конкурира когато десетилетия си правил хоризонтална интеграция и се опитваш да се конкурираш с вертикална веднага. Има какво да се учи от Tesla. Не е просто, купе, ел мотор, батерия и айде юрюш. Още повече е факт, че петрола ще се изчерпи, а нуждата от енергиен източник за мобилност - Не. Дали ще е EV, водородна клетка, ядрена енергия или бог знае какво, някак си по-добре от рано да почнеш да се преориентираш от колкото в последния момент. Не всички може да имат късмета на Нокиа.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот viksanlg » Чет 28 яну 2021 17:39




Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот netizen » Чет 28 яну 2021 18:22


group® написа:Вече има тесли с милионни километражи.
Батерии сменят по гаранция (8г).
Карат си да ти кажа :icon_lol


Преди време, може би две години бях гледал ревю на някакъв немец в ютуб който се хвалеше, че е минал 1млн км с тесла.
Оставям настрана, че изглеждаше като такси дачия от към захабяване на интериора. Но човека каза, че за тоя период няколко двигателя и батерийни комплекти е сменил. :rolleyes Ще го потърся клипчето.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Чет 28 яну 2021 19:01


Аз имам спомен, че беше швейцарец :mhihi

На 1 милион км нашите пасати ще са глътнали една тесла като пари.
Говори се за 8000лв за батерии и още няколко за мотор.
На нашите коли инжектори и дпф са батерията, рейката е двигателя, турбо -вратата, халдекс - 2бр подкалници :mhihi
За ремонта на dsg ще си взема и рено зоя (или както е там) за да си го ползвам кат пауър банк :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта