TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 18 фев 2021 13:44


Колега тази статия е нерелевантна. Забранява се всички EV и хибриди, заради риска от пожар. Не че Теслата е забранена само. Още повече точно дават пример със запален eGolf също. Това си е на общината решение, т.е. не е закон.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот samo_pechka » Чет 18 фев 2021 13:53


Така е. Просто не открих в този момент друга тема за ел.коли. И определено аз нямах намерение да подчертая, че се отнася за Тесла. Това не е станало закон , но така започват законите в началото... Недай си някой откачалник да запали на две три места ел.коли в дълбоки гаражи и ето ти закона готов. Линията е много тънка и много лесно се прескача.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 18 фев 2021 14:05


Много деликатна тема е, защото в момента всички бутат яко електрификацията. Също така това се отнася и за хибридите, което автоматично означава че, кола след 2025 година да няма право да паркира в подземен гараж, което е нелепо.
Няма как такъв закон да стане масов, просто защото след няколко години няма да има чисти ICE коли, всеки ще минава най-лесно с mild-hybrid. Примерно както е при Сузуки. Всички нормални хибриди са 48V - Сузуки ползват 12V, ама пак е хибрид. Това е в бели държави, защото както пише в статията, гасенето на Ел кола без значение каква е, е по-разлино от ICE. T.e. по-вероятно е да сменят на пожарните активният елемент при гасене, да е подходящ както при погасяване на високоволтови инсталации от колкото да забранят на коли да влизат в подземен паркинг.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Чет 18 фев 2021 14:37


Някъде бях вадил данни за запалените ел. коли спрямо тези с ДВГ - е няма проблем с EV.
Това, че всичките пламнали са в youtube и хората си мислят, че горят ежедневно, е друг въпрос.
EV и метеор да го нацели, някой ще каже, че привличат метеорити, защото е EV.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Чет 18 фев 2021 14:58


То и самото гасене на EV си е отделна наука и пожарни, които не са обучени да го правят, е по-вероятно да оставят колата да изгори. Преди време бях гледал някакво филмче с ТЕСЛА и немска пожарна, където ги обучават как се прекъсва захранването, преди да започнат самото гасене. Запомнил съм само, че нещо по задна лява врата се пипаше.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Чет 18 фев 2021 15:08


Точно, това че се опитват да гасят колата с вода, не означава че, всички EV-та са опасни и видиш ли давай да забраняваме да влизат в подземен паркинг. Защо пожарната като има пожар пита къде и от какво е. По различен начин се гасят ел инсталации, домашен пожар и примерно. Що кат си изгорил храната с мазнината не я гасиш с вода.... е те такива размисли и страсти. Както group каза стане ли нещо лошо с EV и веднага в тубата и фейс-а и видиш ли те са опасни и няма смисъл от тях.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 21 фев 2021 17:57


Колко е хубаво сега в слънчевия Тексас, с новата Тесла на зарядната станция... мечта...


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Кайзен » Нед 21 фев 2021 20:13


group® написа:Някъде бях вадил данни за запалените ел. коли спрямо тези с ДВГ - е няма проблем с EV.
Това не е съвсем така или все още е рано да се правят сравнения. Автомобилите с ДВГ, които изгарят са на възраст, която все още не е достигната от ел. колите. Някакво адекватно сравнение ще може да се прави едва след 2-3-5г.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Нед 21 фев 2021 20:52


Не знам какъв период визираш?
Не помня в данните, които бях вадил, дали имаше намесена възраст на колите.
През 2013г са произведени около 25000 тесли.
Сигурно е коректно да кажем, че до 7 годишнината не горят масово :biggrin
Теоретично е възможно в един момент рязко да започнат да изгарят.
Приемам забележката! :beer

Едит:
И все пак да слеем нещата :Mr Green Fun
Прикачени файлове
bsmdj6k8di251.jpg


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Кайзен » Съб 27 фев 2021 21:49


Бях чел някаква статистика, която твърдеше че около 80% от всички самозапалили се МПС са на възраст над 12г.

В петък (26.02.2021) от Gigafactory 4 (Берлин) са изпратили писмо към Deutsche Bahn, с което ги информират, че трябва да започнат да предоставят вагони за транспорт на Tesla Y от месец май. А фабриката ще започне да произвежда, респективно изнася/транспортира, с пълен капацитет от юли/август.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот samo_pechka » Пон 01 мар 2021 18:16


Случайна информация от нета, в помощ за собственици въобще на ел.коли. Не намерих къде да я кача :redface https://aseb.bg/%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b ... %bd%d0%be/
М/у другото ми попадна инфо за втори или трети подземен гараж забранен за ел и хибриди, освен онзи дето го постнах по-горе в страницата. Засега в един град. Но тенденцията е налице и като нищо ще възникнат и в други градове.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот toraborat » Сря 19 яну 2022 15:55


Някой запознат ли е как стои въпросът с кражбите на Тесла, специално модел 3? Аз поне не съм чул за открадната такава, дали са яко защитени или просто няма какво да ги правят?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот 777 » Сря 19 яну 2022 16:22


За крадене едва ли са защитени. Проблемът е, че после едва ли някой ще я купи и ще рискува да я кара. Така че остава за части да ги крадат, а все още не им е дошло времето.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Сря 19 яну 2022 21:49




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот StS » Чет 20 яну 2022 8:46


Само първото изречение - "Електрификацията е изцяло решение на политиците в Европа, не на автомобилната индустрия." и ти става ясно, колко имат интерес от електрификация. Да не говорим, че НЕ индустрията решава а хората... И втория проблем, всеки ще си купи електричка в даден момент стига да има парите с това съм съгласен. Но темата за "личния" автомобил не е "социална" тема а чисто финансова - луксова стока е. Имаш кеш караш, нямаш ходиш пеш. Нали така беше? Да не говорим че едно разтоварване от тези задръствания би ни дошло добре....

П.С в списъка против електрификацията са БМВ, Тойота и всички лузъри на които не им изнася по една или друга причина...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта