TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот 777 » Чет 20 яну 2022 20:50


Данъка и синята зона са временни явления. Мисля, че е ясно на всички. Както и безплатните зарядни тук там.




bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот bayspiro » Чет 20 яну 2022 22:31


777 написа:Данъка и синята зона са временни явления. Мисля, че е ясно на всички. Както и безплатните зарядни тук там.


Като това... :mhihi :mhihi :mhihi
image_2022_01_18T13_51_10_104Z.png


Гиди електролицемери... :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Чет 20 яну 2022 22:45


Кайзен написа:
VWGT написа:И след като Меркел си тръгна, предполагам, че нещата ще се променят.
Да, променят се, но не в желаната от теб посока. В новата коалиция влязоха и "зелените" и нещата се променят с още по-голяма скорост към електричките.

Зелените са си зелени в Германия. Комфортната икономическа и политическа обстановка, в която Меркел твори върху зеленото бъдеще на Европа я няма. Полша отказват да си затворят въглищните централи, въпреки глобите. Франция ще си прокара АЕЦ интересите. Изобщо не е ясно колко европейци ще са ок да плащат дебелите акцизи от 2023та натам ... за това мисля, че промени в fit for 55 ще има. И това не е мое желание. Моето желение беше да си купя електричка или по-скоро хибрид вместо тоя пасат, но колкото и да го мислех, сметките ми не излизаха.


По отношение на цената на ТЕСЛА, самата покупка в бг ти е най-малкия проблем. Нито има къде да я купиш, нито къде да я обслужваш :) Единствените хора, които познавам с тесли, са ги внесли от вън. Единият специално си я поръча нова от Китай, щото за ЕС много се чакало. Регистрира я първоначално в страна от ЕС заради субсидията (у нас още няма такива неща) и после нов внос у нас. Най-евтината е над 100к лева. Втора ръка може да си намериш за 50-60к. Най-близкият сервиз е в Австрия. Като цяло са здрави и не е необходимо някакво обслужване, за да ти важи гаранцията, но винаги може да се случи дефект, или недай си боже ПТП. Тогава на платформа до Австрия. Има бг застраховател, който покрива едно ходене и връщане до там. Колко точно е каското, някой брокер може да каже. От там нататък, тази кола си иска гараж, зарядна станция с хубава партида от ЧЕЗ и тн екзотични дреболии. Да, не плащаш зона (за всеки отделен град ти трябва стикер, не става от само себе си). За сега в бг зареждачките са безплатни, но за сметка на това са редки и бавни (до 2025та трябва да имаме зареждачки на всеки 60 или 100км беше по изискване). В Европа не е така, зареждачки се намират, но са платени. Примерно сега в Италия в една от групите бяха писали, че едно бързо зареждане (от 20 до 80% за 15-20 мин)на тесла супер чарджър за около 200-250 км пробег излизало около 20 евро. Нафтата е около 1.7 до 1.85 евро.
ТЕСЛА-та със сигурност е най-смислената и универсална електричка в момента, смисъл че може да я ползваш като единствена и основна кола, не случайно бие по продажби всички останали, но като качество на интериор не може да се сравни с пасат. Доколкото съм чувал дори на пръв поглед елементарни неща като теглич липсват (хващам се за него, щото аз много го ползвам и не купувам кола без телич). Иначе много дърпа и автопилота наистина работи. Общо взето е кола за хора с "големи бради".

Супърб по ценова листа нов почва от 50к лева нагоре и може да си го държиш на улицата. Електричесият Енияк почва от 70к, но ако аз избирах бих взел Тесла сигурно. Може да е по-малко "автомобил", но е много повече "електричка".


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот StS » Пет 21 яну 2022 0:13


** Има вече в Атина и Бюкюру...Не съм сигурен дали работи в момента вече, последния.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Кайзен » Пет 21 яну 2022 8:38


VWGT написа: Доколкото съм чувал дори на пръв поглед елементарни неща като теглич липсват (хващам се за него, щото аз много го ползвам и не купувам кола без телич).

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Пет 21 яну 2022 9:19




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Пет 21 яну 2022 10:14


VWGT написа:https://teslaclubsweden.se/tesla-ditches-the-hitch-70-of-customers-disagree/


Колега, ти прочете ли това дето го прати ? Също така защо спорите за тъпотии. Нима като си вземеш Ламбо Хуракан, от производителя ще ти дадат теглич. Както и да е, Кайзен искаше да покаже, че аргументите са малко сухи.
Още повече догодина се очаква да пуснат модел 2, който "теоретично" ще струва 25 хиляди. Хайде в Европа ще е в Евро и ще е да кажем 30. Базов голф виждаш ли си колко е в момента ? Когато разликата от електричка и ДВГ примерно е около 10-15 хиляди лева между два еквивалентни модела, човек може сериозно да се замисли дали ще му излезе сметката и дали си заслужава.

Минаха времената когато нов автомобил можеш да си вземеш от среден сегмент за 30к с нормални екстри.

Да те питам, ти що си взе Пасат, а не си взе Up или Поло. Преценил си си нуждите и възможностите, пасата те кефи и се вписва в бюджет и желания. Приеми, че същата работа ще е с електричките. Не са за всеки, но да се говори изначално, че са тъпотия и нямат смисъл е нелепо.

По тая логика, аргумента, че не ми трябва ESP/ESC и SOS бутон в колата, ама за какво трябва да ги плащам е също толкова умекващ. Електричката има потенциал. Извинявай, ама ако си имам къща и гараж, какво повече ми коства да си сложа и няколко панела и със зарядното вкъщи да забравя да се занимавам с бензиностанции и с цени на горива. Освен потенциално по-бързо исносване и по-специални гуми за електричката, друго "обслужване" нямаш. Хайде може би да се сменя течността на чистачките. Накладки може и да не смениш за 200 хиляди.

Иска ми се да има градивна критика към електричките, а не хейт. Градивна критика може да се изрази в: липса на детайли при нужда от смяна заради птп понеже се приоритизира алуминия. липсва на контрол на потребителя от към софтуера, увеличение на цени на каско от застрахователи, липса на инфраструктура навсякъде, за що годе безболезнено дълго пътуване, невъзможност за използване на чужди мрежи за зареждане и т.н.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот toraborat » Пет 21 яну 2022 11:05


Аз се надъхвам от този мераклия: https://www.youtube.com/watch?v=MdoAIbaRESA&ab_channel=CarlifebyDani


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Piqndurnik » Пет 21 яну 2022 11:38


За 2021 около 13% от новорегестрираните коли в Германия са били електромобили. Това е почти двойно спрямо 2020. При това хибридите не влизат в сметката.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот 777 » Пет 21 яну 2022 11:40


Значи след 6-7г същите са при нас.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Stivi » Пет 21 яну 2022 14:19


"електрификацията" е като ваксинацията, върви много добре, понеже се налага ....доброзорлем, да използваме тази уникална българска дума :a045


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот StS » Пет 21 яну 2022 16:07


thanis написа:
VWGT написа:https://teslaclubsweden.se/tesla-ditches-the-hitch-70-of-customers-disagree/


Колега, ти прочете ли това дето го прати ? ...
Иска ми се да има градивна критика към електричките, а не хейт. Градивна критика може да се изрази в: липса на детайли при нужда от смяна заради птп понеже се приоритизира алуминия. липсва на контрол на потребителя от към софтуера, увеличение на цени на каско от застрахователи, липса на инфраструктура навсякъде, за що годе безболезнено дълго пътуване, невъзможност за използване на чужди мрежи за зареждане и т.н.



Да допълня -

1/ След като ти мине манията да я натискаш и пържиш щото виж "как върви това" - проблема с гумите ще е доста по-малък... При всеки го виждам, а теглото и нютоните са мнооого. Когато обаче започне да се кара "в правилата" проблема рязко изчезва за по-качствените гуми.
2/ Качваш я на зарядно в къщи има едни до 7КВ и си в матрицата - батерията няма да ти "падне" - бавното зареждане решава доста проблеми.

До човека е, но и тези който хейтят електричките като се качат - а аз съм виждал, стават като луди...Тъй че ще видим, мисля обаче да спреш да им наливаш защото е безполезно, нека си карат дизелите - аз искам всички да са щастливи :mhihi :c020


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот 777 » Пет 21 яну 2022 16:26


StS написа:До човека е, но и тези който хейтят електричките като се качат - а аз съм виждал, стават като луди...Тъй че ще видим, мисля обаче да спреш да им наливаш защото е безполезно, нека си карат дизелите - аз искам всички да са щастливи :mhihi :c020

По тая логика и ти ако се качиш на нов дизелов Мерцедес ще станеш като луд. Тънката разлика е, ако трябва да извадиш парите и да го платиш, а не само да покараш. Подобно на поговорката за туризма и емиграцията.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 21 яну 2022 18:04


Дизеляци-мазеляци явно всички сме карали.

Ама електрички, някои изказващи се само отдалече са виждали :icon_lol

Няма перформънс показател, по който тролейчетата да не бият всичко съществуващо! Мощност, усещане за мощност, лекота на движение, комфорт, юзър френдли поддръжка.... Потенциалът е много по-голям и тепърва ще се разгръща и в мотоспорта.
Като изключим цена и пробег, които се приближават ежедневно от приемливи до идеални, няма нормален човек, който е покарал такива коли и да избере дизел-мизел!

Износването на гумите си е реалност и след първоначалния кеф. Поне моите наблюдения са такива.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот icoico » Пет 21 яну 2022 18:44


bayspiro написа:
777 написа:Данъка и синята зона са временни явления. Мисля, че е ясно на всички. Както и безплатните зарядни тук там.


Като това... :mhihi :mhihi :mhihi
image_2022_01_18T13_51_10_104Z.png


Гиди електролицемери... :mhihi :mhihi


"Toва" е Австралия насред пущинака, където алтернативата е да си впрегнеш две кенгура пред електричката :mhihi

Как ви звучи "146,6 километра прав участък от пътя"? :mhihi




Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта