Акумулатори - колко им е животеца?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот boyan.chav » Вто 07 сеп 2021 17:04


Нямам си на идея какви са им схемите при замяна, важното е, че уважиха гаранцията :)




Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Vincent1 » Чет 04 ное 2021 12:49


Здравейте, може ли да ми препоръчате мултицет и зарядно за акумулатор. До колкото чух старите зариадни за акумулатори държали повече. Не ми е проблем да взема и втора ръка, така че ако някои продава може да ми пише. Акумулаторът ми е на финала и искам да го заредя 2-3 пъти за да изкара зимата, няма да се ползва много зарядното предвид това, че през следващата година ще купувам най-вероятно нов акумулатор.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот fur1ous » Чет 04 ное 2021 14:29




Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Vincent1 » Чет 04 ное 2021 17:37


Наистина има впечатляващ рейтинг. Може ли с две изречения да ми кажеш какви са му предимствата, пред тези дето се въртят по нашите магазини. Както писах, моя акумулатор е на 3 години и ако това зарядо не му удължи живота, не виждам смисъм да давам пари за него, а по скоро да се насоча към нов акумулатор.


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот deas » Чет 04 ное 2021 17:53


Vincent1 написа: Акумулаторът ми е на финала


Това как го установи


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот muns61 » Чет 04 ное 2021 18:06


Vincent1 написа:Наистина има впечатляващ рейтинг. Може ли с две изречения да ми кажеш какви са му предимствата, пред тези дето се въртят по нашите магазини. Както писах, моя акумулатор е на 3 години и ако това зарядо не му удължи живота, не виждам смисъм да давам пари за него, а по скоро да се насоча към нов акумулатор.

Нищо няма да удължи. Купи си обикновено зарядно от соца, ще ти върши чудесна работа, само да не забравяш да го изключиш.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот 777 » Чет 04 ное 2021 20:21


Vincent1 написа:Здравейте, може ли да ми препоръчате мултицет и зарядно за акумулатор. До колкото чух старите зариадни за акумулатори държали повече. Не ми е проблем да взема и втора ръка, така че ако някои продава може да ми пише. Акумулаторът ми е на финала и искам да го заредя 2-3 пъти за да изкара зимата, няма да се ползва много зарядното предвид това, че през следващата година ще купувам най-вероятно нов акумулатор.

Провери си генератора, че понякога от него тръгва "краят" на акумулатора. Ако наистина е за смяна акумулаторът, не виждам защо ще го напъваш да изкарва зимата.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Vincent1 » Чет 04 ное 2021 20:32


Искам да избутам зиматата с този акумулатор за да не се разрежда новия на студа, тъй като не се очертава да карам много през зимата.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот McLane » Чет 04 ное 2021 20:35


Няма смисъл да даваш 50-60 кинта за зарядно ,този акомулатор ако е толкова зле каквото и да го правиш няма да го бъде .


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот fur1ous » Пет 05 ное 2021 10:27


Vincent1 написа:Наистина има впечатляващ рейтинг. Може ли с две изречения да ми кажеш какви са му предимствата, пред тези дето се въртят по нашите магазини. Както писах, моя акумулатор е на 3 години и ако това зарядо не му удължи живота, не виждам смисъм да давам пари за него, а по скоро да се насоча към нов акумулатор.


Малко късно си се сетил да му 'удължаваш живота' т.е изпуснал си момента.

Купи си нов акумулатор и зарядното от линка, ако имаш възможност може да го пуснеш да си седи включено към колата цяла зима, то е достатъчно умно за да знае какво да прави, за разлика от почти всяко друго зарядно тук нямаш никакви притеснения дори да спре тока за 2 дни, след възтановяване на напрежението зарядното ще продължи в режима който си задал. Да не говорим,че цикъла му на зареждане няма нищо общо с зарядно от 20-60 лв. Не случайно както сам спомена рейтинга му е такъв. Това зарядно е слагаш и забравяш. Не е нужно изобщо да го мислиш.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот ktamen » Съб 06 ное 2021 8:08


Моето зарядно е 10 пъти по-евтино и е 10 пъти по-добро. Всъщност то не е за кола, а за лаптоп - демек просто стабилизиран 14 волтов токоизправител със защита от претоварване. Точно като зарядните за телефони.
По добре тези пари си ги запази за още един акумулатор.
Ако някое зарядно струва повече от 30лв, значи е менте.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 207
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот NikMar55 » Съб 06 ное 2021 10:03


Аз пък разчитам на зарядно направено от мен още по татово време, не му знам годините може и да е над 40 и досега не ме е предавало. Направих го по една схема от една книжка за електроника.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот Vincent1 » Нед 12 дек 2021 11:45


Купих си зарядно защото дори и акумулаторът да ми е заминал ще трябва да дозареждам новия акумулатор предвид това, че колата не се кара много.
Онзи ден след 4 дни без каране и напрежение 11.9V, колата за малко не успя да запали. Подадоха ми ток и много лесно запали.
Покарах 1 ден и се беше заредило до 12.1V, купих зарядно и с него зареждах 4-5 часа. Акумулаторът не можа да качи повече от 12.65V (като го махнах от зарядното и го оставих известно време и взе че вдига до 12.8V)
Когато го закачих на колата, тя хич не запали от раз и като премерих пак напрежението беше паднало до 12.1V. Та въпроса ми е възможно ли е толкова да е заминал този акумулатор, че 0.7V да изчезнат от едно запалване и защо не можа да се напълно до 13.5V.
Акумулаторът е MOLL 100AH 850A на три години.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот samo_pechka » Нед 12 дек 2021 12:18


Заминало е аку-то. Предполагам е дал фирата заради прекалено разреждане и оттам се получават необратими процеси. Каквото и зарядно да му сложиш... все тая. Жалко за хубавия акумулатор.
Инак на stek на genius зарядните ги биват много . Оставам ги с дни на мотоциклети , ако се наложи и на кола, без да смъквам акумулатор разбира се.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори - колко им е животеца?

Мнениеот vandu » Вто 14 дек 2021 19:53


Реших да питам тук вместо да пускам нова тема.
От както застудя голф 4 1,6 трудно развърта. Днес дори ми изгаснаха лампите по таблото.
Странното е че преди една седмица ходих да ми проверят акумулатора и казаха че е ОК. 10,5V под товар и 300Аh.
Сега се чудя дали търся проблем някъде или пак да ходя да ми проверяват акумулатора ?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта