Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Tsankovski » Чет 17 фев 2022 19:55


Всесезонките държат дяволски много тормоз, особено лятото нямат умиране




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Vlad777 » Чет 17 фев 2022 20:12


Не знам какво разбираш под тормоз, но при мен летните едва издържат...


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот fighter-interceptor » Чет 17 фев 2022 21:12


Голема работа си!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Vlad777 » Чет 17 фев 2022 21:17


Кисело е гроздето, знам!


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот 110afn » Пон 21 фев 2022 23:25


Личното ми мнение е, че няма такава смес, която да я караш на 35-40гр и втората зима да е мека. По-скоро е гума за коли тип служебни с годишен пробег поне 50-60000км. Монтираш есента и караш до другата есен.
И стига с това...зависи какъв тип шофьор си, ама то в софия три дни има сняг. Един път ще трябва да спреш екстремно и то ше е валяло


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stoyanfourn » Вто 22 фев 2022 8:52


Аз лично съм карал със Mischelin Crossclimate и Goodyear 4 seasons. В момента съм с втората марка.
Из планините не съм карал в преспи, но в София (всички имаме опит с непочистени малки квартални улички) се кара без проблем!
През лятото разбира се, гумите също са перфектни, тоест не се размекват и т.н.
Доколкото знам, това са от малкото истински всесезонни гуми - тоест отговарят на изискванията за зимна гума (имат снежинка като символ), значи няма никакъв компромис, а същевременно могат да се карат и лятото.
Нямам наблюдения за други марки гуми, освен една. Карал съм със Debica и никога повече няма да си взема такава, дори да е лятна!
Всесезонни бяха, смених четирите викам че по-евтино - зимата беше като шейна!
Това от мен.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот K » Вто 22 фев 2022 10:44


Направих малка равносметка за себе си за летни-зимни и всесезонни и какви би била ползата от едните и другите.

Летните и зимните ми в момента струват общо 1 300 лв. (Конти премиум контакт 235/45/17 и Клебер 205/55/16). С моя стил на шофиране изкарват поне 4 г.

Всесезонни не съм карал, чета отзиви оттук-оттам и като заключение си вадя, че 2 г. са ок, след това идва компромиса. Да речем, че след 2-рата година ги смениш отново с всесезонни. Да вземем бюджетния вариант Nexen в размер 235/45/17, които са 600 лв. Тоест за 4 г. ще дам 1 200 лв. спрямо комплект зимни-летни, които са ми 1 300 лв.
Да, сигурно може да се карат и 3,4,5 сезона, но...

Сметките разбира се са относителни. Очевидно има хора, които карат в райони без големи снегове и всесезонните са им по-добър вариант.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Tsankovski » Вто 22 фев 2022 13:14


Зависи кой какви километри изминава, както писах по горе като галоши на 75000км доволни си катерят Узана, докато беше добре заснежена де. Ако се кара предимно градско, гумите заминават за норматив


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот samo_pechka » Вто 22 фев 2022 16:38


Пределно ясно е , че всесезонките са с компромиси откъм лято/зима . Приближават се примерно до към 80-85% в своя клас/марка, сравнено със съответния модел зимна или лятна ( същата марка разбира се, то инак е нелогично да се сравняват премиум всесезонна с нисък клас лятна или зимна. Както и обратното ) .
Моите са Bridgestone Weather Control A005 Evo . Отначало мислех отделно летни, отделно зимни , но после като ударих калема , както и условията в които ще ги търкалям , прецених, че не е удачно да се оборудвам с отделни гуми. За краткото време в мен ( сложих ги октомври миналата година ) се държат много прилично в сравнително топло, в сериозен дъжд, пъстра заледена настилка ( сухо , лед ) или с лека снежна покривка ( три пръста да речем ) . Голям сняг не карам с тая кола. Имам си други каляски за откровено снежно време .
Сега колко ще карат, ще видим , аз се надявам, че три години ще ги ползвам, предвид км които изминавам.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Stivi » Вто 22 фев 2022 17:38


K написа:Тоест за 4 г. ще дам 1 200 лв. спрямо комплект зимни-летни, които са ми 1 300 лв.

Сметката я вярна, ако си купил колата с два чифта джанти, или след покупката си дал още 500-1500 лв /зависи от размера и вида на джантите/ за още един комплект. Иначе имаш два пъти годишно по 50-80лв за смяна на гуми, или за 4г още 400-500 лв. и губене на време по гумаджийници. И още нещо, много малко са хората които хвърлят всесезонки на втората година :a045 Или с две думи, при теб сметката е една, а при друг...съвсем различна !


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kamaza11 » Вто 22 фев 2022 18:56


Това за екстремното спиране малко не го разбирам. В повечето случаи под “екстремно спиране” разбирам такова на къса дистанция- 10-15 метра. Ми ако ще и с танкови вериги да сме, заснежено/заледено ли е няма да спрем.
В друг случай, когато някой набие спирачки рязко пред нас- ми с каране на 3 метра от бронята му няма как да се получи номера и да не го цункаме.
Така, при нас има повече дъжд отколкото сняг. Предишните ми зимни гуми бяха ужас на мокро. Сегашните всесезонки се държат много добре. На “нормалните” за януари- февруари температури от 18 градуса и нагоре зимните ми пак бяха скръб, всесезонните се справят къде къде по- добре.
Трябва да се преценя дистанцията и условията. Случки винаги ще има на пътя, ама без нещото от предното изречение няма да е красив краят.
Предимството на зимните, които съм притежавал и карал, е че може би “ровиха” една идея повече в по- голям сняг, но тва няма нищо общо със сигурността.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот lokva » Пет 25 фев 2022 11:42


аз съм 3 година целогодишно с континентал алл сезон контакт на пассат б6. Шофирам предимно в северна Германия и не съм имал никакви проблеми .. нито лятото нито на малко сняг. Лятото рядко термуметара минава 30 градуса. А зимата има по макс 10 дни да е по студено от -5. По голямото ми наблюдение е на мокро. Вали почти всеки ден. Гумите според мен се държат на тази кола много добре при тези условия


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот 777 » Пет 25 фев 2022 11:50


kamaza11 написа:Предишните ми зимни гуми бяха ужас на мокро. Сегашните всесезонки се държат много добре. На “нормалните” за януари- февруари температури от 18 градуса и нагоре зимните ми пак бяха скръб

Каква марка бяха тия скапани зимни гуми? Обобщаваш го някак сякаш причината е, че са зимни. От зимни до зимни има доста разлика и по същата логика можеш да хванеш долнопробни всесезонни, които и за лято едвам стават. Карал съм цяло лято със зимни, не на 18, а на 38 градуса и нямам никакви забележки. Освен това, че повече не ги броя за зимни условия.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kamaza11 » Пет 25 фев 2022 18:08


Унироял бяха. Имах и Корморан, но за него няма да говоря, не е честно предвид че всесезонните са Клебер.
Та унирояла не е лоша гума, ама извинявай- на мокро са лайно.
И да, мое мнение е, че зимните са зле на мокро. Поне тези от средния клас, които съм карал.
Слагам Клебера и Унирояла в една категория. Клебера го бие. И пак казвам, това е по моите критерии.
И все пак ми е ясно, че карам гума с компромиси, както казах на сняг не е толкова проходима, но някой да твърди, че съм камикадзе и други синоними, как нямало да спра и т.н.- айде не на мен.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пет 25 фев 2022 18:47


Е, че повечето прилични зимни гуми среден клас и нагоре са клас Б на мокро. :rolleyes
Всичко е компромис, принципно... не само гумите.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 219 госта