Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Tsankovski » Пон 14 фев 2022 21:48


Да търкаляш скъпа зимна гума на асфалт и положителни температури си е малко прецакване, след месец почват пак смените на галошите а такива като мен ще си джъткат вместо да въртят крика или да се редят на опашки в сервизите




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот samo_pechka » Вто 15 фев 2022 11:26


Не е голям проблем да се кара със зимни и на положителни температури. Зимата е пример за такива аномалии в последните години, с чести температури до 20 и нагоре градуса в откровено зимни месеци.
Те (зимните гуми) нерядко се изпичат, преди да им свърши ресурса. Освен колата да е служебна/куриер и т.н.
Аз също съм търкалял зимни целогодишно, както и такива , които смятам, че наесен ще се взимат други.
Може би ще е проблем с т.н. гуми за северна зима, там и смеските им са други , та с тях ще е по-проблемно да се кара в сухи горещи летни дни.
Но с т.н. европейски гуми за зима, няма проблеми, няма драми.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Sonny_89 » Вто 15 фев 2022 13:34


Аз точно това мисля да направя тази година. Летните ми имат грайфер, но започнаха да тресат при висока скорост (пролича си, че са бюджетни), зимните ми карат пети сезон, затова ще ги карам и лятото и на есен ще взема нови всезонни гуми. Районът, в който живея и пробегът, който минавам мисля ще отговарят на всезонна гума :gruebel


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот zdravkop64 » Вто 15 фев 2022 16:39


Кои гуми са по- подходящи за кола с 4х4- всесезонни или зимни/летни?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот cecoa1 » Вто 15 фев 2022 16:57


Зависи къде и как ще я караш. В общия случай всесезонните са достатъчни.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот zdravkop64 » Вто 15 фев 2022 17:41


Благодаря. Кара се целогодишно по около 10 000 км, защото имам и втора кола. Не я карам градско, само извън, и през всичките сезони. Имам два комплекта лети джанти, едните с нови зимни гуми /втора зима ги карам/, а другите с летни гуми, но са за смяна и се чудя летни ли да си взема или всесезонни.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот cecoa1 » Вто 15 фев 2022 20:04


Абе, то че се кара е ясно, ама е и 250 коня, та ако ще юркаш за време при всякакви метеорологични условия, то си е добре два комплекта според сезона. Ако караш спокойно и внимателно, поне при лоши условия, то и всесезонни стават.
Аз лично бях чел сравнение на всесезонни със зимни и с летни, но ги даваха и в раличните дисциплини кои колко са добре. Имаше модели всесезонни, които като тръгване и спиране дори на сняг, бяха почти сравними със зимните, но примерно отстъпваха по странично водене или други дисциплини. Като си направи човек сметка как кара и кое му е важно, може да си подбере гуми силни в тези дисциплини.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Вто 15 фев 2022 20:06


Цецо, има и друго.
Примерно бюджетна марка зимна, да не визирам точно коя, че някой да не се обиди, може в доста дисциплини да отстъпи на читава всесезонка. За мен е резонно ако ще се сравняват - зимен Континентал, с летен и всесезонен, примерно. Или Мишлен и т.н.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот cecoa1 » Вто 15 фев 2022 20:14


Е, те я пишеха референтната лятна и зимна гума какви са, не бяха куче марка със сигурност.
Отдавна го четох, та не ми се търси.
...
ПП: Ама ето някакъв все пак:
https://tiresvote.com/articles/testing-winter-summer-and-all-season-tires-different-temperatures/


daimen
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 19:25
Автомобил: Octavia 3
Двигател: CKFC
Местоположение: Plovdiv

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот daimen » Вто 15 фев 2022 22:35


Да дам моите 5ст. по темата. За първа година сложих всесезонни гуми , признавам защото ми писна да сменям комплекти и специално да поддържам постоянно (да взимам на 2 години тоест) зимни комплекти гуми за 2 седмици сняг сумарно на година. Еми нямам проблеми , при непочистен сняг в Драгалевци където ми се налага да ходя няколко пъти дневно не съм засядал. Буксувал съм, защото е имало лед отдолу сутрин , но съм излизал без бутане или помощ с лопатата , колата е автоматик и само на предно :) Ако минавам проходи , има над 20см. сняг и условията са тежки няма да е ок , но с умерен стил на каране и в населени места съм даже учудено доволен за момента. Kleber Quadraxer 2 са гумите , като ще видим и лятото как ще са.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот silent » Сря 16 фев 2022 8:00


Българина или е поумнял или е обеднял....Аз залагам на второто но е факт че до преди няколко години всички се пънеха вкл. и някои от големите разбирачи и фенове на скъпи гуми дето пишат редовно в темите за гуми , че те такова животно като всесезонните гуми нямало...ти да видиш оказа че са разбрали с няколко години закъснение ,че има а и вече почнаха и тях да разбират.... за да не съм оф и да мрънкат шефовете ...скъпа всесезонна гума със сигурност е по-зле като цялостно представяне от сезонна гума в нейната категория....изключвам най - неизвестните , евтини марки ...така че преди нямаше всесезонни гуми сега се измисля другия мит -скъпата всесезонна гума е панацея...


Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Zhivko Zhelev » Сря 16 фев 2022 8:25


Имам приблизително същия пробег . Края на миналата година сложих Michelin Crossclimate 2. Според прочетеното са с лятна насоченост. На мокро, снежно и студено сухо съм изключително доволен. Та, ако си спокоен, предвидим шофьор,както е писано по–горе мисля, че ще си доволен. Макар, че моето хубаво може да не е твоето хубаво.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот mukot » Сря 16 фев 2022 23:14


Карам на различни коли с последните две споменати гуми - Kleber Quadraxer 2 и Michelin Crossclimate 2. И от двете гуми съм доволен, без претенции да съм някакъв експерт, като разбира се колите се карат предимно градско в София, което има значение.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Vlad777 » Чет 17 фев 2022 18:30


silent написа:Българина или е поумнял или е обеднял

Или просто всесезонните гуми се развиват и стават все по-добри? Аз до момента имам по 2 комплекта гуми за всяка кола, но се замислям на градските коли да слагам зимата всесезонни. Не защото ще излиза по-евтино. А защото при "зимните" условия в София са наистина по-ефективни. От години не си спомням зима в София с повече от 3 дни сняг сумарно, но студен и мокър асфалт или студен и сух асфалт има постоянно. В теста по-горе се вижда, че при такива условия всесезонките са много по-стабилни.

Иначе съм все още много далече от идеята да карам същата гума лятото по завоите на 40 градуса и да мисля, че ще става за нещо следващата зима.

Изводът е - според зимата и условията на ползване - или зимна или всесезонна. Лятото - лятна.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 17 фев 2022 19:31


А в Стара Загора може и направо с летни :)
Честно казано и аз се замислям. Идеята зимата с всесезонни, а лятото с летни е доста на място. И зимата вече не е зима.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 223 госта