С Български транзитни номера кола от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
simtol
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот simtol » Пон 21 яну 2013 18:48


Здравейте колеги ! Търся спешно информация може би има някой от вас тук които могат да ми помогнат !
Харесал съм си кола от Гронау Германия до Дортмунд ! Хубава е машината !
Но гадния собственик на оторизиран сервиз Vw първо се прави на приятел но след разговорите ми с него установих ,че според мен иска да ме резне колкото може повече с парите !!!!
Предлага ми жълти номера за 85 евро. Но с тях немога да мина Унгарската граница ! Четох че с тях може да се кара в Италия тоест ферибот трудно става. Също не ми е ясно дали в Словения и Харватска може да се мине с тях и най важното Сърбия за Бг знам ,че може да се влезе на наща граница с тях Жълтите !!!
Другия вариант е Червени НОМЕРА четох че нормално искали 150 евро за
Застраховка за 9 дни: 64 EUR
Данък за 1 месец, докато колата е с транзитните номера: 24 EUR
Транзитни номера (табелите): 2x17 EUR = 34 EUR
Издаване на транзитни номера: ~30 EUR
Общо около 150 евро излезе всичко необходимо, за да отпътуваме с червените номера, платени за най-краткия период от 9 дни.

Така го смятах и аз но сега идва тънкия момент ,че швабата не е турчин поне !!! Ми иска 270 евро за червени номера ,така да се каже дами асистира за всичко ! КОЕТО ме дразни много !!!! ими бърка бюджета,дразни ме самия факт ,че според мен иска да ме прекара с някой евро !
А има ли вариант да си купя от тук транзитни номера с застраховка зелена карта !!!!
и с тях да отида директно в Германия и да си докарам автомобила ?!?! ако това е възможно може би ще е най добре !?
Благодарим за мненията
!!




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот icoico » Пон 21 яну 2013 18:54


А какъв е проблема да купиш колата и сам да си изкараш цолови номера за 150 евро? Иначе и твоят вариант става, но е описан накратко някъде из параграфите на Наказателния Кодекс...


Потребителски аватар
simtol
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот simtol » Пон 21 яну 2013 19:09


Еми така е да смятам сам да си ги изкарам това е резервния вариант. Но ми се искаше да разбера дали съществува и този вариант с Българските транзитни номера. Малко немския ми отбягва на Английски си говорим с търговеца немисля ,че ще се затрудня толкова много на при ваденето на червените номера в техния КАТ !!!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот znainainai » Пон 21 яну 2013 22:19


Човек със тия бг транзитни номера ще си уредиш топла квартира със не особено удобно легло. По добре намери някой със автовоз и му плати да ти докара колата.


Потребителски аватар
simtol
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот simtol » Пон 21 яну 2013 22:33


хаха искат 1200 лева автовоза !!!! Аре беги вече съм си резервирал билет до Дортмунд за 140 лв с Wizz Air.
Задая докарам някаде около 350-400 евро идва според мен... С всичките бирокрации


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот Vlad777 » Пон 21 яну 2013 22:55


1900 км. - при разход 6.5/100 прави 123 л гориво или 170 евро. (условно - без да знам каква е колата)
30 евро винетки и пътни такси
160 евро номера
До тук 360 евро

+70 евро самолетен билет
+10 евро, за да стигнеш от летището до автокъщата.

Вече 440 евро.

А тук идва въпроса как ще успееш да си изкараш червените номера ако не знаеш никакъв немски и нямаш кола да се придвижваш. 270 евро е доста голяма сума. Но не си казал и каква е колата. В най-добрия вариант продавачът си дава банковата сметка и си взимат данъка от него. Но ако каже - не става и те пратят във Финанцамт - как ще го намериш и как ще се оправиш да си платиш данъка?

Освен това колата има ли TUV? Защото ако няма - също е проблем.

И в крайна сметка ако се сметнат и тези 110 евро горница, които ти е обявил продавача, сметката излиза 550 евро за докарването. При 1200 лв за автовоз разликата не е голяма...

Все пак - питай го този продавач за какво ти иска 270 евро. Каква е колата? Прави ли ти отстъпка някаква от цената?


Потребителски аватар
simtol
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот simtol » Пон 21 яну 2013 23:48


Колата е VW Golf 5 1.6 FSI 2008 на реални 75000 копувам я от http://www.autohaus-smit.de/
Капарирал съм я. С пълна сервизна история фактури обслужвания !!! Карала е фрау Мершман колата е добра.А ако не е ще си направя малка разходка :)
Но тоя ме надуши че я искам свали ми от цената 300 евро. но сега иска да си ги върне.
За автовоз немисе иска първо Гронау (2400 км.до Бургас) е над Дортмунд някакво село от сорта на Карнобат.
Не съм мислил за него (автовоза) но мисля ,че ще е цифра а пък искам да я видя колата. Аз да си я карам нямам варя на шофьорите.За застраховката открих това http://www.nondos.com в този сайт 65 евро е ще си я направя предварително ТЮФ има до 12 месец 2013 год !!! Така ,че по пътя на елиминациите остават таксата за цоловите номера ,данъка на колата за месец ли най малко трябва да се плати !!! КОлата в момента е без номера тоест тоя от шоурума трябва да и е платил данъците това не съм го питал но мисля ,че всичко трябва да е изчистено от предната Фрау Маршал иначе тя е нямало да може дамо я остави за продан или поне аз така си мисля :)
Немски незнам с английския съм окей .Немците също го говорят мисля че ще се оправя поне до някаква степен.
Въпроса е само да мина по бързо Kfz-Zulassungstelle. И газ към Бг. Бил съм и на по неприятни места от Германия. Въпроса е че ме претиснява само малко Бюрокрацията им .


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот PabloEscobar » Вто 22 яну 2013 0:01


Данъка го плащаш ТИ за един месец, защото си вадиш червени номера. Внимавай, защото тънките сметки понякога излизат дебели. ;)
На лично ти го написах, ще ти го напиша и тук. За номера се ходи в цуласунга. И да - ще те накарат да отидеш в данъчното ако нямаш немска банкова сметка ;) С няколко думи цуласунг-печатарница за номера-данъчно-цуласунг. Отделно работното време за граждани е обикновено от 8 до 12. mhihi
Успех!


Потребителски аватар
simtol
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот simtol » Вто 22 яну 2013 0:09


Мерси PabloEscobar тази разходка с цуласунг-печатарница-даначно-цуласунг ми се губи ,а защо казват че всичко е на едно място в повечето теми!!!!!!!! с Visa неможе ли платя тоя данък за месец к
Печатарницата както в нашия Кат ли е зад гишетата за такси и актове :) !? Примерно ?
Да от 8 до 12 ще гледам да се оправя !!!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 22 яну 2013 9:34


Промених си малко мнението в другата тема. Ето какво е важното да се знае:
Vlad777 написа:Друго важно условие, за да се издаде временния талон, заедно с транзитните червени номера е необходимо да се плати и данък за колата за времето на действие на новите номера. Практиката обаче е, че данък може да се плати за минимум 1 месец и е равен на 1/12 от годишния размер. Уловката с данъка е, че се плаща по 2 начина:
:arrow: Предоставя се немска банкова сметка и съгласие от притежателя й да се вземе от там сумата
:arrow: Отива се в данъчното Finanzamt и там се плаща в брой.
:arrow: На място в Zulassung-а няма как да се плати данъка б брой или с кредитна карта
Тъй като обикновено Finanzamt няма в малките градове, твърде вероятно е да се наложи да се ходи до друг, по-голям град наблизо. Но новозакупената кола вече няма номера. Затова е нужен стария собственик. Трябва да го накарате да предостави на Zulassung своята банкова сметка, откъдето да се вземат парите за данъка. В противен случай ако сте с втора кола, отивате в данъчното (Finanzamt), плащате данъка за 1 месец и се връщате в Zulassung.

Там с бележката за платен данък, Гражданската отговорност, големия и малкия талон и валиден технически преглед TUV и след заплащане на административна такса ви залепят лепенки, които валидират изработените вече табели за номерата на колата и издават временен малък талон, с който се пътува до БГ.

След това служител на Zulassung идва лично до колата и сверява данните от талона с рамата на автомобила и като цяло се уверява, че такава кола наистина съществува.


Общо взето Zulassung и печатарница за номера и бюро за застраховка ГО са на едно място или в непосредствена близост. Само данъкът се плаща на друго. Затова е хубаво да се споразумееш със стария собственик да дойде и да си даде банковата сметка за данъка, за да не се налага разходка до друго място.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот icoico » Вто 22 яну 2013 9:41


Печатницата най- вероятно е до вратата на цуласунгсамта.

http://www.kfz-zulassungronau.de/index.php?page=anfahrt

Обаче в Гронау финанцамт няма, най-близкият е на 12 километра - в Ахаус. Адресът е

Vredener Dyk 2
48683 Ahaus


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 22 яну 2013 9:46


И след като колата е в момента в шоурум, то тя е почти сигурно без номера. Така или иначе колата трябва да отиде до Цуласунга, за да ти издадат номерата и талона искат да я видят на място. Няма как да я закараш без номера.

За целта търговецът си има дилърски номера, които може да слага на всяка кола и да си я кара напред-назад. Той си слага номерата и идва с теб в Цуласунга, където ти помага като дава своята банкова сметка - това е схемата и по този начин всичко става много бързо и на едно място.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот PabloEscobar » Вто 22 яну 2013 10:27


Всеки цуласунг има различна политика. Някой искат да залепят стикера на номерата при тях, други просто ти дават номерата без да носиш колата ;)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 22 яну 2013 10:50


PabloEscobar написа:Всеки цуласунг има различна политика. Някой искат да залепят стикера на номерата при тях, други просто ти дават номерата без да носиш колата ;)

На мен до сега в 2 цуласунга са ми искали да видят колата и да сравнят номера на рамата.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот PabloEscobar » Вто 22 яну 2013 10:56


Ще ти дам няколко примера, за които се сещам на първо време.
Freising
Roth
Nürnberg

НЕ изискват колата да е при тях. Просто отиваш с документите и си свършваш работа. :да:

Принципно до сега все жълти купувах, но откакто забраниха или баща ми идва с платформата или вземам червени ако има тюф.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта