Закупуване на годишни винетки K3 втора употреба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
lincus
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 13 сеп 2012 20:05
Автомобил: VW Golf 3 1992
Двигател: ABS

Закупуване на годишни винетки K3 втора употреба

Мнениеот lincus » Пет 05 апр 2013 14:26


.

Последна промяна от lincus на Чет 30 май 2013 19:35, променено общо 2 пъти.




radi_57
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 07 сеп 2011 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот radi_57 » Пет 05 апр 2013 14:43


ами то колега където ги продават няма намаление дори и да я вземеш 31 01 2014 пак ще струва 67 лева годишната а вече те уверявам фалшивете ги ловят и акта е 2000 лева за фалшива по добре без от колкого с фалшифа решението е ваше :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот kris11 » Пет 05 апр 2013 19:48


lincus написа: на първата си купих още януари и я сложих, но ми се ще ако има по-евтина да взема и за другата кола, та като излизам от града да не мисля коя карам.

Много голяма грешка.Има начин да не се лепи завинаги.


Потребителски аватар
dnn
Мнения: 319
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот dnn » Пет 05 апр 2013 20:20


Казвай начина колега


popoleka
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 05 яну 2013 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот popoleka » Пет 05 апр 2013 20:22


Отиваш къде сменят стакла и за 3 лева може да ти отлепат всичко дори и сеник да имаш ще го отлепат.


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот doaiena » Съб 06 апр 2013 17:39


kris11 написа:
lincus написа: на първата си купих още януари и я сложих, но ми се ще ако има по-евтина да взема и за другата кола, та като излизам от града да не мисля коя карам.

Много голяма грешка.Има начин да не се лепи завинаги.


Колега, ще споделиш ли какъв е пениза!!!!!


yordan_st81
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот yordan_st81 » Съб 06 апр 2013 20:49


колега за да махнеш вече залепена винетка-първо мокриш винетката с вода- наи добре става с препарат за стъкла-пръскаш хубаво върхо нея.след това вземаш сешоар или печка-тип духалка и нагряваш стъклото кадето е винетка от външната страна.след това с помоща на ножче за бръснене или макетно ножче внимателно отлепяш винетката.
залепяш я върху прозрачно фолио и можеш вече спокойно да я местиш от едната кола на другата.
махнам съм по този начин 5 винетки/


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот badov » Съб 06 апр 2013 21:04


Този номер с лепенето върху прозрачно филио с цел да я менкаш на 2-3 коли има и риск!Повечето полицаи вече го знаят този номер.При най-малкото съмнение ще пипнат винетката и ще ви напишат акт, че карате без винетка.Всеки сам си преценява, но 67лв на година не е кой знае колко.Повечето колеги тези 60лв ги дават за 10 дни за цигари например :mrgreen


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот didoriginal » Нед 07 апр 2013 12:39


Аман от цигански истории. Кога българинът ще разбере, че т.нар. данъци и такси са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за ВСИЧКИ. Пари за 2 коли има, но 134лв. за винетки - не. Хитро. ;)


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот vinixxx » Нед 07 апр 2013 13:43


кво хитро всеки знае,къде отиват парите от винетките или по точно в чий джоб


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот kris11 » Нед 07 апр 2013 13:47


badov написа: Повечето полицаи вече го знаят този номер.При най-малкото съмнение ще пипнат винетката и ще ви напишат акт, че карате без винетка.

А каков пише в ЗДП ??? Да е цитирано някъде трайно ,за цял живот . Не е.
Полицая има право да гледа отвън, а не да стърже и чопли вътре по стъклото.
Да си оправи държавата пътищата и тогава да иска такси за винетки. Само траповеи ями. Фрезова т се ямите дето цяла зима стояха и вече 1,5 месеца няма полагане на асфалт. Може предизборно в началото на сл. месеца да сложат кръпките.
И като имаш 2 автомобила да не би да ги управляваш едновременно извън населените места ??
Но само да се доят гражданите за данъци няма да стане така - затова е и хитруването. Самата държава / правителство/ хитрува , а иска гражданите да са като овце на заколение.
Оргиналния цитирай ми къде пиуеш. че всеки автомобил трябва да има закупена винетка.


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот didoriginal » Нед 07 апр 2013 15:23


Ако обичаш без епитети, неоригиналния. Не усещате ли как се получават нещата - за да се оправят пътищата трябват пари, парите се взимат от винетки и данъци, които не се плащат. Затворен кръг, а? ;)


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот MAYKI » Нед 07 апр 2013 16:42


Никой не си знае масрафа тук за това ще прочетеш ,че освен винетка се купуват,дъвки ,накладки,масло 2ра ръка,защото преди да си купи нещо българина не си прави сметка и после имаме 2 коли ама без граждански масла и винетки,такива сме си все да минем тънката лекичко без изваждане да сме надхитрили някой и така за това сме и на това дередже цялостно с една дума сме си двулевки
:th_up

И ми е много интересно колко ще спестиш от тия 60 и няколко лева дето с едно влизане в магазин за храна за май няма и един ден
20лв на какво е равно това 5литра бензин ,а ако така смяташ нещата ти нямаш нужда от кола,защото ти изпива и последния лев явно

Мое мнение не натоварвам никого с него


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот badov » Нед 07 апр 2013 19:15


Колега Kris не смятам, че трябва да се превръщам в адвокат и да цитирам закони и членове :screwy Изказал съм моето лично мнение относно винетките!И мога да ти кажа, че лично съм присъствал на сваляне на винетка от полицай!Катаджията каза-може ли да погледна винетката ви и хоп.... Веднага взе документите на моя познат и му написа акт за шофиране без винетка :death След като имаш възможност да купиш 2 коли, които да използваш и да плащат данък, застраховка и преглед, 70лв няма да са ти проблем на година.По няма и 6лв на месец.Една кутия цигари е толкова.
С никой не искам да се заяждам колеги :beer Всеки си има мнение по въпроса, аз изказвам моята гледна точка :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Купувам годишни винетки K3 (леки автомобили)

Мнениеот kris11 » Нед 07 апр 2013 19:26


badov написа: И мога да ти кажа, че лично съм присъствал на сваляне на винетка от полицай!Катаджията каза-може ли да погледна винетката ви и хоп.... Веднага взе документите на моя познат и му написа акт за шофиране без винетка :

Акта пада в съда с добър адвокат. Справка ЗДП
Ако пък автомобила е фирмен на катаджията ще му се завие свят от заплащане на пропуснати ползи пр. за 2000-3000 или 5000 лв.
Не говоря наизуст - минавал съм по трасето. Е след почти 2г получих обещетението, но го получих. Винетка се гледа отвън , ако ще и лупа или бинокъл да си вземе, но да ми стърже по стъклото не = ново стъкло. Никъде няма указано, че могат да си завират гагата в автомобила .Само гледат без да пипат.
Единствено при блокада с голямо произшествие / атентат или от този ред/ . Може да отвориш багажника и да гледат това , което се показва , но не и да се пипа без прокуроско разрешение.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта