Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
75
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 315
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19157
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 01 апр 2021 6:14


Защо? Предпочитам да си взема друга марка, затова питам.
Не съм фен на каране с 4 еднакви гуми, честно казано (въпреки, че два от трите ми зимни комплекта си бяха еднакви).




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3927
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот joro_kem » Чет 01 апр 2021 8:52


за да са еднакви, но щом не си фен... за пирели нищо не мога да кажа от личен опит :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6084
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 01 апр 2021 9:00


Второ лято и около 15 хил км с летни Sunfull 225/45 17" карам ги от 4 седмици, отново имат добро поведение, на пипане са меки, тихи са, запазиха се свежо черни бордовете им, което ме учуди, обикновено гумите ми след постоянното миене с безконтактно, хващат един жълт слой, който ако не се почисти с химия за джанти и гуми става доста грозен.


thanis
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот thanis » Чет 01 апр 2021 9:02


Колега, stefan4o - Тия пирелита са ОК, просто имат лоши характеристики на мокро, но не мисля, че ти си шофьор, който кара на предела. На фона на Barum, Sava и т.н. са добри. На фона на Conti, Goodyear и т.н. не са. Изводите за теб. Ако можеш да ги намериш на цена сходна до ниския/среден клас, защо не. Ако се интересуваш за Дачията, май според мен да погледнеш и Nokian ILine, защото те поне са доста тихи. Да не става спам тук, пиши на Л.С. и ще помагам с инфо.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Чет 01 апр 2021 12:10


Притеснително често високия клас Пирелита се деламинират в движение. Преди няколко години предположихме, че това е търсен ефект във Ф1, но явно са решили да ги спуснат и в стандартните гуми. :mhihi

На снимката е 245/40 R19 P Zero Pirelli на 11 000км, при скорост около 100км/ч.
Прикачени файлове
pirelli.jpg


thanis
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот thanis » Чет 01 апр 2021 12:14


Ако тия Пирелита са от Воронеж или от Киров заводите... нищо чудно.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Чет 01 апр 2021 12:23


Сега погледнах последните постове с такъв проблем от къде са. Последните 4 деламинации са от: UK, UK, Germany, Uzbekistan... тази в Германия е с 250км/ч... :mhihi Другите между 100 и 150. Нищо чудно да са резултат от някакво кофти производство.

ПС: За мен това е достатъчно да прескоча марката като цяло, при толкова налични конкуренти. Напуканите руски Нокиани, също. :beer


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот nikmar » Чет 01 апр 2021 12:40


Аз също не харесвам Пирели. Имат някои слабости. Погледнах снимката и ми се струва, че гумата е карана при лошо регулирана предница / задница? Когато се кара по-дълго време така, гумата се натоварва прекомерно в тази зона и е възможно да скъса някоя жица от вътрешната оплетка. Тогава може да е въпрос на минути, за да се получи този резултат. Освен това виждам и следи от прегряване (съседният канал е напукан), но това може и да следствие от проблема. Да не говорим, че при толкова дупки у нас е достатъчно някой неприятен ръб да причини подобно вътрешно скъсване и после е само въпрос на време да се получи подобен дефект...


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот brum » Чет 01 апр 2021 12:47


Тази година съм решил да карам на бюджетни гуми. На фона на това, че децата са много се кара доста по-малко и по-бавно. Та затова ще гледам да спестя някой лев от гумите.

Размера е 205/55/R16 (за Голф 4). До тук съм харесал следните две:
* KUMHO ES31
* MAXXIS MECOTRA-3 ME3

Има ли нещо по-добро в същият ценови клас? Или конкретни отзиви за 2те марки/модели да са проблемни и неставащи?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Чет 01 апр 2021 12:51


nikmar написа:Аз също не харесвам Пирели. Имат някои слабости. Погледнах снимката и ми се струва, че гумата е карана при лошо регулирана предница / задница? Когато се кара по-дълго време така, гумата се натоварва прекомерно в тази зона и е възможно да скъса някоя жица от вътрешната оплетка. Тогава може да е въпрос на минути, за да се получи този резултат. Освен това виждам и следи от прегряване (съседният канал е напукан), но това може и да следствие от проблема. Да не говорим, че при толкова дупки у нас е достатъчно някой неприятен ръб да причини подобно вътрешно скъсване и после е само въпрос на време да се получи подобен дефект...


Мне, това са фабрично монтирани гуми на коли на 1-3г. Основно от Западна Европа. :th_up


powerade
Мнения: 1051
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот powerade » Чет 01 апр 2021 12:55


Малко офф: Това е едно от доказателствата, че не винаги по-скъпо означава по-хубаво :) А както спомена един колега по-нагоре, пътищата ни в голяма степен не заслужават скъпи премиални марки, щото на дупката не и пука за надписа отстрани на гумата...


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот nikmar » Чет 01 апр 2021 13:55


Наистина е малко вероятно на нови коли с фабрично монтирани гуми да се получи такава картинка, но не е невъзможно. На снимката обаче ясно се вижда, че не е била регулирана вероятно предницата, а като се добави и някой допълнителен фактор, резултатът се вижда ясно...


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1351
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот fur1ous » Чет 01 апр 2021 14:31


Колко пък да е нерегулирана.. В България сигурно близо 25-30% от колите са с нерегулирана предница, ама това не се случва.
Дори да е нерегулирана това е недопустимо да се случи с гума и то от такъв клас, единичен случай може, ама след толкова случаи мерси.. и аз никога не съм харесвал Pirelli поради ред причини.


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот nikmar » Чет 01 апр 2021 15:11


Аз виждам само една снимка и коментирам нея. Всичко е възможно. Работил съм дълги години в бранша и сме връщали цяла партида Мишлен, произведени в ... Аржентина. Всички биеха и радиално. и аксиално... Всеки да си прави изводи и да рекламира!!!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2193
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот w_smith » Чет 01 апр 2021 15:20


brum написа:Тази година съм решил да карам на бюджетни гуми. На фона на това, че децата са много се кара доста по-малко и по-бавно. Та затова ще гледам да спестя някой лев от гумите.

Размера е 205/55/R16 (за Голф 4). До тук съм харесал следните две:
* KUMHO ES31
* MAXXIS MECOTRA-3 ME3

Има ли нещо по-добро в същият ценови клас? Или конкретни отзиви за 2те марки/модели да са проблемни и неставащи?

Бих се пробвал с новите Нексен Нфера Примус за сходни пари. А за някой лев отгоре Ханкук. Най-евтини са в bggumi.com. За Вредещайн не съветвам, бързо се напукват.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта