Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
75
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 315
azsamodapitam
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 19 дек 2021 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот azsamodapitam » Пет 19 май 2023 16:04


Благодаря на всички за отзивите.
Поправката за марката/модела - приета :th_up Грешката е сигурно от вълнение хаха ;)
Мился, че в този случай няма смисъл да правя снимки на Оптимото ами директно да се насоча към 4х нови.
Въпросът е сега към Вентус Прайм 3 или BLUEARTH на Йокохамата, тъй като са на сходна цена.
Ако зависи от мен, досега съм бил с Ханкуук, с него бих и продължил. Но ако наистина има такива слухове, че струва като ''истинска гума'', а е китайска, ще се насоча към Йокохамата, щом японското е идея по-добро ;) :c010




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот fur1ous » Пет 19 май 2023 18:38


Грешно си разбрал, ханкука се произвежда И в китай И в Европа, моя съвет е просто да си купиш такъв който не е произведен в китай, ако нямат от тях аз по скоро бих се насочил към друга гума/марка.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пет 19 май 2023 18:53


Йокохамата изобщо не мисля, че ще е японска. А пък и да пише, че е - кое дава гаранция, че не е произведена в Китай? Ако не вЕрваш, може да питаш колегата golfmk1 за плафона от алиекспресс да ти обясни разликата, даже и със снимки :)


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 19 май 2023 19:27


Абе кой ше докара гуми от Япония ,изобщо не е икономически целесъобразно .Китайците им излиза сметката заради куп обстоятелства ,евтини суровини,енергоносители и работна ръка .Кво толкова се втелявате сякаш ще се състезавате на Хокенхайм във Формула 1 ,то да има хубави пътища без дупки на които да караш с кеф ........да си купиш премуим гуми за душевен оргазъм .Карал съм с Дебица ,Унироял ,Мишелин,Тигър и секви китайски и турски ефтинджос гуми никога не ми се е късала ,разпаряла или отлепяла от джаната гума ,а не е като да не ходим със служебните коли по секви сокаци и черни пътища .Хубавата гума е новата ,без значение марката ......ама били шумни ,ми усили си музиката кой си слуша как му шляпат гумите .3-4 години и в коша ,купуваш нови ,който не кара много си взима тия хермафродити "всесезонни" и пак карат няколко години .


azsamodapitam
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 19 дек 2021 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот azsamodapitam » Пет 19 май 2023 20:51


fur1ous написа:Грешно си разбрал, ханкука се произвежда И в китай И в Европа, моя съвет е просто да си купиш такъв който не е произведен в китай, ако нямат от тях аз по скоро бих се насочил към друга гума/марка.

А как да разбера дали не са решили да ме излъжат, че не е китайска, като видят, че няма да купя ако кажа, че не искам да е :gruebel

Ивайло Димов написа:...който не кара много си взима тия хермафродити "всесезонни" и пак карат няколко години .

Звучи ми като да са точно като за мен, само че съм си взел едни зимни от 2 години (където са карани отново доста малко). Давам по 40-50лв. за смяна лято/зима и тва е ;)

Значи ще искам 4 броя Ханкоок само ако не са китайски, ако нямат към кое да се насоча, ако наистина няма нищо читаво до 125лв. бих дал 150лв. на гума.
Ако знам, че с моя тертип каране по-малко от 10 000км на година със сигурност, ще ме изкарат поне 5 лета, бих го преглътнал :D :drunk

Ако пък ще е по-рентабилно и се окаже, че да взема сезонни, ще е по-добрия избор, както досега с тези Ханкоок Оптима, пак бих рискувал с такива, но този модел не го намирам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Съб 20 май 2023 5:54


Аз, за какво си играх да слагам линкове...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот 777 » Съб 20 май 2023 8:36


stefan4o написа:Йокохамата изобщо не мисля, че ще е японска. А пък и да пише, че е - кое дава гаранция, че не е произведена в Китай?

Може да се развиват разни теории, но ако пише Made in Japan да предполагаш, че може да е правена и в Китай е прекалено. Все още не се е стигнало дотам.


azsamodapitam
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 19 дек 2021 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот azsamodapitam » Съб 20 май 2023 8:43


stefan4o написа:Аз, за какво си играх да слагам линкове...

Видях ги аз, :bowdown разбира се, че ще се ориентирам към тях само да видя на къде клонят везните - летни/сезонни (предвид, че имам зимни) :mrgreen


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 20 май 2023 8:55


Не я разбирам тая мода, да се гледа къде било произведено маслото, къде гумата, къде лагера. Ако имаш доверие в даден производител и качествения му контрол, какво значение има дали е произведено в пакистан, индия или турция!?
Както и да е, ето ти за 500 лв 4 бр хубави гуми
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 13712.html


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 20 май 2023 9:09


Ода ....тва състояние на духа е известно като снобизъм ,а Ал Пачино в "Адвокат на Дявола" ....."Суета ,любимият ми грях ".В друга тема един човек се притесняваше ,че Фукса му бил от Полша ,а не арийски .Как да обясниш ,че близо 80% от маслата 3 -та група маркетингова "синтетика" VHVI ползват базите на SK Lubricants и Neste ,и присадките на Lubrizol и Infinium .Хората инстинктивно посягат към брандирана стока от англо-саксонския свят защото там явно се произвежда от и с извънземни технологии.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Съб 20 май 2023 13:21


777 написа:
stefan4o написа:Йокохамата изобщо не мисля, че ще е японска. А пък и да пише, че е - кое дава гаранция, че не е произведена в Китай?

Може да се развиват разни теории, но ако пише Made in Japan да предполагаш, че може да е правена и в Китай е прекалено. Все още не се е стигнало дотам.

Да ти покажа ли сплайсър ( уред за свързване на оптични влакна) за марката Fujikura, дето струва 10 хиляди долара, пише маде им Джапан, а ми го предлагат в Алибаба ;)
Мога да ти покажа и оригинални фарове за мъгла за Голф двойка произведени в Китай през 90те. На стъклата пише Хелла маде ин Германи :) Ако ги сложа до западногерманските и им махна етикетите никой път няма да направиш разлика. Това, какво пише и това, което е в действителност невинаги съвпада.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот 777 » Съб 20 май 2023 14:33


stefan4o написа:Да ти покажа ли сплайсър ( уред за свързване на оптични влакна) за марката Fujikura, дето струва 10 хиляди долара, пише маде им Джапан, а ми го предлагат в Алибаба ;)

Това, че ги има в Алибаба нищо не значи. Ти купи ли си оттам или ги гледа на снимка? Отделно, че излезе мода да пише Germany, някакъв град и адрес и хората мислят, че това е равнозначно на Made in Germany. Нужен е точно целият израз, а не разни намеци.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Съб 20 май 2023 14:36


Отказвам се да споря с теб. Бъди здрав !


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот cecoa1 » Съб 20 май 2023 15:46


Около 150лв, че и по-малко почват марковите всесезонни в този размер. Все ще вършат работа колкото някакви нисък клас летни и зимни, особено щом ще се кара нормално. А пък се спестяват разправии по смяна лято/зима.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот fur1ous » Съб 20 май 2023 18:47


Аз бих взел това за всесезонка, има ги със скоростен индекс T,H и V VREDESTEIN QUATRAC 195/65 R15 91H



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, chriss и 276 госта