Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Хачо Стоев » Сря 22 яну 2020 14:33


Навремето, таквиз чудесии, като зимна и лятна гума, нямаше! Дори тук съм провокиран от един пост да споделя, че преди около 10на години, минах към 20 км, в голям сняг /поне метър/, като единствено преди мене, беше минал някакъв трактор...Бях с лада 2105, гуми видинки, и успешно стигнах до селото, и се върнах обратно...Сега от 2 години съм с всесезонки ханкук, и съм повече от доволен, миналата коледа газих яко в снега на Копривщица...

Така че, /поне за мен/, цялата истерия зимни-летни гуми, е умишлена, който не умее, и с танк ще се бутуряса...




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Сря 22 яну 2020 14:43


Заблуждаваш се и украсяваш нещата. Това с ладата как стана - със скорост 15км/ч сигурно. "Навремето" през социализма нямаше много неща, не само зимни гуми.


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Хачо Стоев » Сря 22 яну 2020 15:25


Нищо не украсявам, простичък факт... И ми е чудно, ти с твоето поло, колко ще вдигнеш на неутъпкан сняг, с най-хубавите "зимни" гуми, сигурно 20 км/ч? Ако изобщо съумееш да излезеш оттам...

Но си прав, през социализма нямаше много неща, като например простотията, като твоята...Понеже цитираната случка, е над 20 години след тоя социализъм...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Сря 22 яну 2020 15:34


Споменах социализма заради твърдението ти "Навремето, таквиз чудесии, като зимна и лятна гума, нямаше". Това за коя година се отнася или си забравил какво си писал? Това, че при някакви обстоятелства някак си се придвижил с Лада в сняг не означава, че всеки може да не закъса в сняг с летни гуми. Простотията май е твоя, щом си подхванал темата кой е прост и кой не. Нямам поло и не съм имал - не знам с кого ме бъркаш.


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Хачо Стоев » Сря 22 яну 2020 16:04


О извинявам се, че наистина през ония години, е нямало таквиз чудесии, наречени зимни и летни гуми...Но забравих да добавя, не само у нас...Освен това, как разбра, че съм бил с летни гуми? Някъде да съм го споменал? Само казвах, че темата за ХУБАВИТЕ зимни гуми, е бая преескпонирана...за съжаление...А пък и никъде не съм визирал че ти си простия, ако се самоидентифицираш, е твой проблем...

А иначе тайната на тогавашното придвижване, се крие в...окачването...Затуй с твоето поло или голф /все тая/, няма да успеете и на йота даже...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Stivi » Сря 22 яну 2020 16:10


Последните мнения /включително и моето/ е добре да се забършат ,ама ми стана интересно какво аджеба окачване са имали ладите и москвичите ,та са се движели зимата като снегорини,а сегашните коли няма да мръднат и "йота" при същите условия ! Единственото което знам е че Лада зимата без 2-3 големи бордюра в багажника не отлепваше въобще :banghead


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 22 яну 2020 16:19


Ще си позволя и аз да изкажа мнение по въпроса с Ладата,зимните условия и гумите.
Преди точно 20 години като аджамия шофьор ще купувам зимни гуми за Лада 2105.
Естествено парите кът,и заложих на втора употреба.Хлъзнаха ме с перфектен Мишелин,ама летен.
Та зимата 1999-2000 беше доста "зимна".
Враца-Горно Камарци-подбалканския-Казанлък.Метър сняг,-12 градуса,с трима човека на задната седалка.
Безпроблемно пътуване,но при тия температури снега буквално "лепне" за гумите и си вървеше.Да,преди да стъпя на подбалканския се движех с 20-30км/ч,но стигнах Казанлък.

Последна промяна от dobrin на Сря 22 яну 2020 16:49, променено общо 1 път.
Причина: Това какво трябва да покаже? Че е хубаво да се кара с летни гуми зимата ли?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Сря 22 яну 2020 16:32


Хачо Стоев написа:А пък и никъде не съм визирал че ти си простия, ако се самоидентифицираш, е твой проблем...
Хачо Стоев написа:като например простотията, като твоята...

Аз нямам проблем с българския език, но ти или имаш такъв или забравяш какво си написал преди 5 минути. Умственият ти потенциал става пределно ясен на всеки прочел последните ти 2-3 мнения.

По въпроса с ладите и хубавите универсални гуми ще припомня една соц поговорка: "Който кара кола през зимата, не кара през лятото". Ако трябва да поясня смисъла - идеята е, че ще остане без кола поради смелостта си. Сигурно е имало не един случай, за да се стигне до фолклор.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот kris11 » Сря 22 яну 2020 17:08


MMX написа:"Навремето" през социализма нямаше много неща, не само зимни гуми.

Глупости . Имаше зимна Вида с отвори за шипове. Имаше и гуми със шипове , но само за ограничен брой хора. Иначе шипове от Турция се доставяха и се монтираха на видинките. Ако не си виждал зима гума Вида да ти направя фото утре ?/ на ремаркето ми са/.
А този с Ладата да не се изхвърля , тя на заледено и заснежено върви с гъза напред. Брал съм им недостатъка- приятел с 2105 3=4 пъти спира да слага , да оптяга вериги по прохода Слънчев бряг. Минах го със зимна вида без вериги и спирах само да го изчаквам.
Ако е Москвич или 125Р да = с ресьори бяха и без проблем на сняг .
А по темата BF G.. на 2г 1м след спиране и рязко потегляне на десен завой от стоп по нагорнище при започнал дъжд и темп. +5-6 гр пробуксуваха. Беше лекичко кално. Т.е. Доста прашен път и дъжд

Последна промяна от kris11 на Чет 30 яну 2020 18:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Сря 22 яну 2020 17:58


Не казвам, че е нямало зимни Вида конкретно, а че липсваха какви ли не неща и доводи като "навремето" не минават. Обясни го на Хачо Стоев, той е баш майсторът с ладата. Щом не е чувал за нещо, значи то не е съществувало.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот muns61 » Сря 22 яну 2020 18:12


Хайде стига глупости, Вида Контакт си беше всесезонна гума, Вида Спорт също. Вървяха си съвсем нормално на заснежен път, доста по-добре от румънските Данубиана и Виктория. Чистата зимна Вида беше отлична на неутъпкан сняг.
Имам доста километри с Лада-та от аватара и не ми приказвайте колко била калпава на сняг.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Сря 22 яну 2020 18:28


Мине се не мине и някой като Хачо вземе каже по някой бисер - колко велик шофьор с хипер-незакъсваема кола е.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Pet_rov » Сря 22 яну 2020 22:26


Карал съм 3 различни вида ВАЗ и не съм имал проблеми зимата. От разбирачите който както иска да го разбира.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Сря 22 яну 2020 22:43


Спрете се вече!
Темата е: Зимни гуми - кой с какви - оценка
Вазове и видинки - направете си ретро тема


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Pet_rov » Сря 22 яну 2020 22:45


По темата. Ханкук и Фулда - не съм имал проблеми.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта