Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот jordan17772 » Сря 19 дек 2018 8:46


Нищо не пестят, разхода на гориво със зимни гуми през лятото се вдига най-малко с половин-един литър гориво на горе. Акъл нямате ей!




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот w_smith » Сря 19 дек 2018 10:00


hooligan_sk написа:Не ме разбираш. Абсолютно безпристрастно, виждам нещо което не е обективно и ти обръщам внимание:

Smeagol написа:Кишата и дълбокият сняг не им се нравят - копаят, но коли с далеч по-бюджетни гуми минаваха без проблеми, а аз боксувах и минавах с лека мъка :mhihi


Тези другите, със същите коли ли са били? Ами размера на гумите? Само автомат/ръчка е балкан разлика в потеглянето на хлъзгаво...

Аз за гумите на другите коли не коментирам. Казвам че контито не е панацея за всички болести. Т.е. имат си по-добри страни от потеглянето в неутъпкан/дълбок сняг, което не мисля че някой го оспорва.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот buller » Сря 19 дек 2018 10:15


Хора, не се палете... Аз съм един от най-върлите фенове на Continental - последните 7-8 години карам само с такива гуми, купувани само нови.
Но, няма как да кажа на черното - бяло... Мненията ми се конструктивни и бих се радвал, ако някой, който живее в планината избере Dunlop / Goodyear, пред Continental - точно заради по-лошото поведение на сняг.
Моят избор на Continental WinterContact TS850 се гради на доброто поведение на мокро и сухо - в голямото село рядко имаме сняг, който е над 5-10 сантиметра или не е изчистен / отъпкан от коли.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Сря 19 дек 2018 10:48


Никой не се пали колега. Таблицата която съм пуснал по-горе, за мен опровергава някакви съществени дифиците в сцеплените върху сняг на Конти. Това е обективното замерване, за което аз знам, предполагам че са възможни тестове и в много по-тежки условия. Иначе нямам никакви пристрастия към бранда - от години не съм купувал и нямам Конти на моя кола в момента.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Сря 19 дек 2018 11:33


Lupender написа:Моя опит показва, че първата година всички са добре, дори по-евтините. Почват да не стават от третия сезон нататък и там може би има значение дали е по-премиум марка/клас. Имам познат, който от втория сезон, като качи зимните гуми, изкарва с тях още един зимен и два летни и после ги мята (спестявал от летни), понеже след втория зимен сезон зимните се одървяли и ставали и за летни :mhihi

Това не е голяма драма. По-лошо е, ако след два летни сезона ги продаде и следващия ги ползва за зимни, защото пише, че са зимни.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот beuchat » Сря 19 дек 2018 17:57


Снощи имах възможността да тествам гумите на сняг и лед.Nexen Winguard.Много ми хареса как се справят на отъпкан сняг и лед.Нарочно влязах няколко пъти с неотъпкан сняг,и излязах без никакво боксуване.Бяхме и с едно Бмв е36,с нови китайски гуми Goodride.Също никакви проблеми с драпане на сняг и лед.Е,явно китайските гуми не са толкова лоши,щом на втора кола ги виждам с очите си,че се справят добре.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Mishonti » Сря 19 дек 2018 18:49


Те в сняг всички нови зимни гуми се справят. Няма да те оставят да закъсаш. Но има много други фактори, които са важни, а евтинджосите не ги покриват.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 19 дек 2018 20:18


Клеберът си е перфектна гума, време е да се качи едно ниво нагоре, т.е. те са вече маркови, след като се справят както всички останали от този сегмент!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Сря 19 дек 2018 21:02


Курте, при гумите е като при колите. Една Шкода, колкото и да е хубава и да се доближава до Ауди - си остава Шкода, което НЕ е синоним на премиум автомобил. Ако трендът се промени с годините и цените се изравнят с тези на ново Ауди - тогава вече може да се говори. В тоя ред на мисли, Клеберът, колкото и да е хубав няма да стане Мишелин.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 19 дек 2018 21:32


Е точно Мишелин не трябва да я определяш като топ попадение и избор.
А4 беше трагедия.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Сря 19 дек 2018 21:34


Дадох го като пример само. По принцип марката е символ на качествени гуми. Че имала модел, дето не бил чак толкоз хубав е отделна работа. Те и Мерцедес имат А-клас, но са си Мерцедес.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот beuchat » Сря 19 дек 2018 21:36


Те и Blaupunkt някога бяха марка,ама...
Световната тенденция в производството е да се набляга на "еднодневки".Никой няма интерес да прави вечни неща.Така е и с гумите.Никой няма интерес да прави гуми от истински каучук и т.н.Смятам,че няма какво да се дъвче това.По-скоро мненията от първа ръка ще са доста по-полезни!

Последна промяна от beuchat на Сря 19 дек 2018 21:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Сря 19 дек 2018 21:38


Е, така е, нещата се променят. Не съм чул някоя търговска марка от посредствена да се превърне в премиум. Но виж, на обратното сме били свидетели - както примерът с Блаупункт - символ на качество, чиято търговска марка се ползва от Вестел за ширпотребата им телевизори примерно. В тоя ред на мисли - китайските гуми ще са си китайски, корморанчетата са си корморанчета и т.н. други марки гуми. Няма и как да бъде иначе - една марка ако иска да предлага ширпотреба гуми - просто си закупува друга марка с по-нискокачествени продукти, вместо да вади евтини собствени продукти и да си разваля реномето.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот joromnt » Сря 19 дек 2018 21:49


Виж в гугъл две неща :
Debica frigo 2
Goodyear ultra grip 5
После кажи какво мислиш.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот i.stojanov » Сря 19 дек 2018 21:53


Приличат си по шарка. И какво от това? Важен е материала, от който са направени.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Mariana P и 67 госта