Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
chukov
Мнения: 165
Регистриран на: Пон 27 мар 2006 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дряново
Контакти:

Мнениеот chukov » Пон 02 окт 2006 18:54


Ако са били нови Ласите гарантирам, че са перфектни на сняг
Карам ги в момента на служебно Рено Канго, На Тойота Карина дизел и на Голф 3-ка

Служебната Лада е с 4 Ласи и зимата е супер
Няма как сега при теб да е шейна при нас на 14 автомобила да не е.

Ако гумите са били втора употреба и са карани лятото - възможно е (опекли са се)
Не казвам, че това е най-добрата гума, но се държи чудесно зимата




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пон 02 окт 2006 19:17


Като си купих колата беше с 4 гуми Pireli m&s P 2500 , задните бяха с по 6 мм грайфер ,а едната беше крива ( тупкаше ,като я сложих от пред тресеше колата) , предните бяха с по 4 мм и свършиха много бързо ,за 12 000 км стигнаха до ограничението 1,5 мм. Като цяло много са твърди и не подходящи за кола с твърдо окачване която тежи 770 кг както в моят случай.

взех си Vredstain Quatrac 2 - всесезонни за отпред (към 80 лв). Чудени гуми , не се трият лесно ,но за сняг ми се струва ,че не са много добри . после си взех летният вариант на Vredstain които се водят за дъжд ( много приличат на малоята само дето нямат посока на въртене). Впечатленията ми са много добри ,но се тържат по добре от
Quatrac 2 само на дъжд и плюс това се трият почти със същите темпове. Раздялата ми с фирмата Vredstain беше като си взех още един комплект Vredstain Quatrac 2 и на 2000 км колата взе да криви на една страна. Разменям местата на гумите и хоп на другата. Жалвах се защото имат гаранция ,а то сервиза ми казаха ,че понякога ставало така ,ама това не се поемало от гаранцията. Като цяло са много меки и возят добре ,но Vredstain Quatrac 2 са малко шумнички.

Последна промяна от Anbuch на Пон 02 окт 2006 19:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Пон 02 окт 2006 19:19


4 бр 175х70х13 - Gislaved Nord Frost 3 - 80лв/парчето
Условия: Колата се движи не само в Сф
Оценка - 8/10
Предимства: Не закъсват никъде.. копачки...
Недостатъци: На сухо и на топло, имат удължен спирачен път, и слабост в странично държане...



100% е така
вече ги сложих 8)


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 02 окт 2006 21:36


след като изчистих темата...

Колеги моля бъдете максимално ясни в оценяването на гумните..така, че в последствие който влез тук да прочете цялата тема.. и да може да си направи избора.

ПО въпроса за Нокиан Хакапелита!
http://www.zr.ru/show_block.pl?ID=202
Руски тестове...
Моля имайте предвид, че това са гуми, за изключително сериозни зими...
при тях, ще важи с пълна сила всичко казано например за норд фроста на Гиславед...

поради тази причина в БГ трудно ще се намерят.

Колегата @Chukov го е казал.. гумите имат различни предимства и недостатъци, в различни ситуации....

И един въпрос към него..
Би ли казал модела на Ласата, за който споменаваш.. с висока оценка..

ААа...
И за отсъпката.. Защо пък не.. ако ти нямаш проблем.. не виждам защо и форума трябва да има.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пон 02 окт 2006 22:06


аман от тестове!
който плаща той поръчва музиката.
лично аз не мога да схвана как 13'' гума дава по-калпави показатели от 14'' а модела е един и същ?

тема от 2004 за гуми и продължавам да съм на същото мнение.
не помня каква ласса карах ама като не мажах да тръгна и после се завъртях с нЕкаква минимална скорост директно ги разкарах а имаха 6-7мм грайфер.
сега може и да са променили съставките ама пак ще заложа на мойте фаворити.

п.с. имам един френд дето казва:
-от там дето няма зима печка не си купувай.mhihi


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Пон 02 окт 2006 22:36


Hankook IceBear W 440.Четири бройки.Сложих ги преди няколко дни.Нямам впечетления как са на зимни условия.Сега на сухото се "държат" нормално.
Струва ми се, че са малко шумни, но е нормално за ламелен тип протектор :roll:


Потребителски аватар
inter
Мнения: 141
Регистриран на: Вто 19 апр 2005 1:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот inter » Пон 02 окт 2006 23:16


4 бр 195х50х15 - Fulda Crystal Supremo - 175лв/бр.
Условия: градско/извънградско
Предимства: Много са добри ,не закъсват никъде.. копачки..., скоростният им индекс е H
Недостатъци: цената... , но хубаво и евтино няма!


Потребителски аватар
varbanoff
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 27 май 2006 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот varbanoff » Пон 02 окт 2006 23:58


Трета зима карам с NOKIAN-HAKAPELITA и също мисля че това е една от наи добрите зимни гуми,минавам навсякаде а голфа ми е автоматик.Единствения недостатък е на асфалт като караш по бързо има едно неприятно виене


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Вто 03 окт 2006 1:10


Вече втора зима карам с Гиславед и каде съм влезнал не съм закъсал, ся такива работи като шум и тем подобни аз не гледам, ама знам ли за мене са добри, а на Пежото му хакнахме миналата зима некви Фулда кристал монтеро, добри са . . . ама има кво да се желае, за още 10 лв се взима Мишелин Алпин ( ама беше неделя, и търсех Неволята . . . )

За мен гумата е 50 % а другото си е майсторлък, успех на всички :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobo7 » Вто 03 окт 2006 10:32


Аз отпред goodrich (модела като го видя) нови 185/65/14. - доволен,
отзад Debica Frugo 2-ри сезон 185/65/14 доволен


май само в софията съм карал с тях


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Сря 04 окт 2006 19:32


Аз карам със зимни BF Goodrich 185/55/15 - отпред и по запазените ми летни гуми - отзад за да мога да парзалям :024: . Зимните гуми ги карам 2 зими и сега ще им е трета. Доволен съм от тях като се има предвид, че всеки ден се качвам поне по два пъти до Пампорово. За сега съм нямал никакви проблеми дори и в най-големия сняг който е валял, а тук при нас като завали, вали сериозно. В багажника имам вериги за кураж и за наистина екстремни ситуации като тази:

Изображение

Последна промяна от Stefan на Сря 04 окт 2006 22:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dxd » Сря 04 окт 2006 19:38


Мда само аз ли съм с Марангони метео грип-миналата зима ги взех нови 4*101=404 с монтажа и баланса :arrow: Зимата им навъртях 7000км като повече извънградско много добра гума ора като трактор но на мокро не съм доволен :wink: Размер-185/60/14
Като цяло са доста по добри от на баща ми Фулдата(Монтеро) той е направо като на пързалка а и неговите са нови :wink:
Пс предпочетох ги пред ласата и дебицата които са с около 90 лв

Последна промяна от dxd на Чет 05 окт 2006 8:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 04 окт 2006 22:14


Bridgestone LM18 този ще им е четвърти сезон. Имат още доста грайфер - към 5мм, на сняг се държат добре, на мокро също. Размер 175/70/13 2003 година ги взех на 120лв за гума, общо 4 броя.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Чет 05 окт 2006 8:51


от зимните имам опит с ласа и корморан, и двете биват но корморана е по-добрата гума поне в размера в който ги имах - 155/70/13
на сняг копат еднакво, на лед и мокро корморана е по-добре. струваше 57 кинта парчето с монтажа в радиал.
като купих реното пича ми даде бонус 4 нови гуми мишелин алпин 165/70/13 (ама нови с игличките по тях :) ) и ще ги пробвам тая зима...
не знам колко струват.


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Чет 05 окт 2006 14:12


НОКИАН ХАКАПЕЛИТА-1 на полото - 155/70/13 купени преди 3 г. за 76 лв. парчето. сега ще ги карам за четвърта и последна зима. доволен съм от гумите, държат се еднакво добре при всякакви условия - сняг, лед, мокро. недостатъци - шумни са на сухо при по-голяма скорост, причината според мен е в особеностите на грайфера - гумите са с доста остър ръб между страничната и грайферната част, но пък това обуславя по голяма стабилност в завой на лед и сняг. грайферите имат сравнително широки канали, което спомага набилият се сняг да отпада по-лесно и гумата да копае в снега - наистина така се получава, пробвал съм го. не съм с впечатление, че тази гума е само за арктически условия, както се споменава тук. както казах, държи се еднакво добре при всякакви условия, в т.ч. и на мокро - по-добре отколкото например летния унироял, който е специално за дъжд.

САВА ЕСКИМО-3, 175/70/13, 80 лв. парчето, карани една зима на служ. форд. нелоша гума за цената си, но има още какво да се желае. държи се сравнително добре на сняг и лед, но на мокър и "лигав" асфалт колата е направо като шейна. не е тежка и шумна. не бих купил тази гума за личната си кола, но тогава ми бяха дали толкова пари за гуми, а за 20-на лева повече се взима много по-добра гума.

МОНТАНА АВЕЛАНДЖ 2000 - сори, обаче това е една истинска румънска тояга! форда беше с тях отпред, но още при първия сняг минлата зима ги смених, защото имах усещането, че ще се пребия някъде. като за отзад стават, но момчето, което ми слага савите каза, че дори руските гуми са по-добри от монтана. шарката им е като на марангони, но явно нямат нищо общо с пърообраза си.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 231 госта