Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот telefunken » Вто 26 дек 2023 20:36


Не съществуват добре изглеждащи континентали, които да не стават. Ако не стават, значи не са континентали. Пиша от личен опит, вече не купувам друго, освен континентал.




Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Petrolhead » Сря 27 дек 2023 9:58


Изображение
Изображение
Изображение

Въпреки авторитетното мнение на колегата, моят опит сочи, че 8 годишния континентал е приключил кариерата си на зимна гума, въпреки че на вид изглежда добре.
Смея да твърдя, че имам добри условия за тестване на качествата на зимните гуми, просто защото до онзи ден пътят до вкъщи беше чист лед, преди това 40 сантиметров сняг. Та ако зимните ми гуми не държат, не мога да се прибера. Разликата между нов континетал и стар континентал е огромна


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот bbb12 » Сря 27 дек 2023 12:35


Каквито и да са гумите материалът си старее. Това особено си личи при зимните гуми. Като си купих първата кола ми препоръчаха гуми Sportiva за зимни, които уж са бюджетна марка на Континентал. Първите две зими бяха перфектни. Да съм им навъртял може би около 5 хил. км. сумарно. На третата зима бяха потресаващо зле, въпреки че си ги сменях навреме. Едва удържах колата в пътя. На вид изглеждаха перфектни, то и за тия километри нямаше как да не са.
Иначе по темата, доста съм доволен за момента от Kleber Krisalp HP3. Тая зима им е втора и в снеговете, които паднаха в края на Ноември нямах никакви проблеми. Миналата зима им навъртях близо 9 хил. км., но първият сезон като цяло не го броя. Ще видим живот и здраве догодина как ще се представят.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот telefunken » Чет 28 дек 2023 18:37


На колегата петролхед - едва ли друга марка гуми, различна от континентал, търкаляна спукана и с висока скорост, би изглеждала по-добре от тази на първата снимка. Много марки съм тествал. Единствен проблем при Континентъл е шума на зимните гуми на мокър асвалт.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Petrolhead » Пет 29 дек 2023 9:21


Няма спукани гуми на снимките.
Пръснах една от летните. Тези им няма нищо, както виждаш на вид са чисто нови, но не държат вече. Определено може да се карат, по-добре са от летните, но не са това което бяха преди няколко години



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта