Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Мнениеот samo_pechka » Пет 14 авг 2020 20:43


Случайно попаднах на темата. Ако се ползват промивки, да се следи за две неща: да е на база детергенти ( като се отвори, мирише на двигателно масло, не трябва да мирише на разредител , ацетони и т.н. ) и да се спазва указанието написано на гърба на опаковката.




deluxx21
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 14 май 2020 22:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Мнениеот deluxx21 » Пет 14 авг 2020 22:22


При мен в случая голф 5 1.6 газ бензин гори масло и съм решил да опитам с добавка на ликимоли за промивка на двигателя (и уж за спекли сегменти и запушени маслени магистрали-понеже ми потракват повдигачите при палене , а майсторите ми казват че заради това тракали ) и след добавката и източването на маслото да сложа ново Тотал 10w40 или Титан Фукс. Някакви съвети ? П.с колата е италианка взета преди година .. нов внос


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Мнениеот drotomir » Съб 15 авг 2020 12:08


Горене на масло не се оправя с течност каквато и да е тя , ако това беше така то сервизит отдавна да са затворили. Виждал съм какви ли не илачи да се продават по магазините , някои и основен ремонт правят на двигателя .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Мнениеот samo_pechka » Съб 15 авг 2020 21:27


Ако трябва да съм честен, понякога се оправя, стига да не е конструктивен/заложен дефект , до степен от литър, литър и половина на 1000 км, до няма и литър на 10 000 км. Дълго е обяснението и защо се получава . Писал съм на тази тема някъде .
Понякога помага смъкване на тиквата и картера , смесване на ацетон с терпентин, изравняване на буталата и наливане по 100-150мл на бутало, докато се разкарат сегментите. Депозитите, натрупания нагар блокира зверски сегментите . Наскоро пак имаше тема как едно момче си оправи голфето по този начин.


Потребителски аватар
AFN98
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 11 окт 2021 19:20
Автомобил:
Двигател:

Промивка на двигател.

Мнениеот AFN98 » Сря 25 май 2022 18:29


Добър ден, някой правил ли е промивка на двигателя с добавката на Liqui Moly Pro Line Engine Flush? Наскоро смених гарнитура на картера, на капака на клапани, на маслен охладител и всички семеринги с El Ring. И се чудех дали може да се направи нещо превантивно с тази добавка ? Карам с възможно хубави масла. Сменям на 10 к. км. Познати ми казаха, че е възможно да протечът гарнитурите от тази добавка. А наскоро гледах едно видео, в което слагат добавката, източват маслото и наливат второ масло да обере каквото е останало от маслото + добавката, основно източват и вече наливат ново масло с нов филтър. Възможно ли е да се прави нещо като профилактика така и да се получат някакви позитивни неща или само ще понеса негативи.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Промивка на двигател.

Мнениеот goppa » Сря 25 май 2022 18:42


Само ще замърсиш още природата.


Потребителски аватар
AFN98
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 11 окт 2021 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Промивка на двигател.

Мнениеот AFN98 » Сря 25 май 2022 20:03


Някой пишат, че са намалили разхода на масло, мотора е утихнал. На мен ми е ясно, че ако нещо си е тръгнало няма да се спаси с добавката. Просто ми беше интересно за 25 години колко ли нагари и мизерии има вътре в тоя мотор и евентуално тяхното разкарване дали няма да му дойде добре.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Промивка на двигател.

Мнениеот fur1ous » Сря 25 май 2022 20:09


Ако маслото е сменяно навреме нагари няма как да има, маслата си имат и почистващи свойства. Навремето съм ползвал xenum m-flush, ефект не знам колко има защото не съм отварял мотора преди и след, че да знам, в звука разлика нямаше. Нищо не протече след това, а карах 20км с тая добавка. Ако искаш пробвай нея, аз лики моли като марка не харесвам, чувал съм че са доста агресивни което не е добре.


ti6e81
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 13 окт 2020 15:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Мнениеот ti6e81 » Чет 21 юли 2022 10:45


Здравей те. Поради голяма консумация на масло реших да пробвам промивка на двигателя. И за мое учуд ване има положителен ефект. Добавката беше на liqi moli. На следващата смяна съм решил твърдо пак да направя промивка но със BG109. Тука във Чехия много я хвалят.


telefunken
Мнения: 116
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Мнениеот telefunken » Съб 23 юли 2022 15:23


Ефектът от промивка на двигателя със сигурност не е положителен и това ще се разбере след около 10 000 километра или по-малко, в зависимост от продължителността на преходите, които се правят. Проблемът е, че разтворените от химикала мръсотии и част от нагара се набиват между сегментите и ги запичат. Запушват се и отворите в каналите на буталата, зад маслообирателните сегменти. В един момент рязко ще се повиши разхода на масло при по-високи обороти. Използването на добавки за промивка задължително се комбинира със специални такива за горивото, при строго определена последователност, преди смяната на маслото. На линкът по-долу има малко информация по въпроса. Повече подробности дават от Хюндай, където още не са си решили проблемите с разхода на масло и разреждането му с бензин:
https://motoroilbasics.com/preventing-a ... engine.php



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11, nikmar, Пламен Тодоров и 164 госта