Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Добавки за промивка на двигателя преди смяна на маслото

Мнениеот landwarrior » Вто 11 окт 2005 16:01


четох в неколко форума за тия добавки които се слагат точно преди да се смени маслото да работи колата 5 минути и после се сменява маслото .Понеже съм чул че са добре за профилактика те са питах какво бихте ми препоръчали като марка и цена
Г3 1.8 моно




Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Вто 11 окт 2005 16:54


ами те тия дето сменят маслата имат, мен ми сложиха някаква английска, в черна консерва, струваше 10 лв. розова на цвят и миришеше на газ, даже някой май каза че си е чиста газ в подходяща опаковка :wink:

Последна промяна от evgenyh на Сря 12 окт 2005 10:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Вто 11 окт 2005 18:00


бих те посъветвал да не го правиш. ако ти е читаво маслото с което си бил до сега, то си е задържало мърсотията в него. Добавката освен че е много пари може да докара и много бели - на мен ми протекоха гарнитурите от него! имай предвид че не се слага и при всяка смяна на масло, 1 път стига и то само ако има нужда! успех!


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Мнениеот stil » Вто 11 окт 2005 19:18


Мисля, че промивката е крайна мярка, а и необходимостта от нея трудно се обосновава.
Но ако все пак ако твърдо си решил, направи го със специално масло за промиване.


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

11

Мнениеот landwarrior » Вто 11 окт 2005 19:26


warrior написа:бих те посъветвал да не го правиш. ако ти е читаво маслото с което си бил до сега, то си е задържало мърсотията в него. Добавката освен че е много пари може да докара и много бели - на мен ми протекоха гарнитурите от него! имай предвид че не се слага и при всяка смяна на масло, 1 път стига и то само ако има нужда! успех!

честно казано нямам нужда задължително от добавка ,карам с Мобил 10W40 двигателя е перфектен,просто се чудех нещо за превнтивна профилактика както е с добавките за гориво :roll:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 11 окт 2005 19:53


Промивка с такава присадка се прави само , ако мислиш, че маслото не е сменяно редовно и има много наклепи, гори колата масло / от сегменти или маслоотражателни капачки/. Ако се използва- двигателя работи максимум 3 мин на празен ход без да се повишават оборотите.
Има опастност да протече някоя семеринга или гарнитура.
Щом държиш толкова на промивка сложи по-рядко масло -евтино карай 50-100км без да зориш колата и източи смени задължително и масленият филтър.
Ако имаш "кал" в картера източи маслото , сложи пробката и налей 3 л бензин/ за да не стигне нивото до гарнитурата на картера..Без да палиш двигателя остави да постои 2-3 часа и източи .Остави да се проветри още 1-2 часа и си готов.
А такава присадка за промивка има за около 5-6 лв в магазините на "Автохит".


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

11

Мнениеот landwarrior » Вто 11 окт 2005 20:06


kris11 написа:Промивка с такава присадка се прави само , ако мислиш, че маслото не е сменяно редовно и има много наклепи, гори колата масло / от сегменти или маслоотражателни капачки/. Ако се използва- двигателя работи максимум 3 мин на празен ход без да се повишават оборотите.
Има опастност да протече някоя семеринга или гарнитура.
Щом държиш толкова на промивка сложи по-рядко масло -евтино карай 50-100км без да зориш колата и източи смени задължително и масленият филтър.
Ако имаш "кал" в картера източи маслото , сложи пробката и налей 3 л бензин/ за да не стигне нивото до гарнитурата на картера..Без да палиш двигателя остави да постои 2-3 часа и източи .Остави да се проветри още 1-2 часа и си готов.
А такава присадка за промивка има за около 5-6 лв в магазините на "Автохит".

мерси :wink:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

:)

Мнениеот One » Сря 12 окт 2005 8:30


Ами аз преди 5 години като си взех Пасата направих следното - преди смяната на маслото - добавака за промиване на мотора, след това ново масло + Универсален модификатор ;). Който твърди , че това не работи (модификатора) значи просто не го е пробвал, а е чул..прочел и т.н. Братята руснаци наистина са направили нещо добро този път. На мен ми се наложи 1 път поради спукан датчик на маслото да карам повече от 80 км без масло или малкото което остана. Мислех си, че това ще е края на мотора, но след като налях новото масло вече 2 год - но проблемо.Зимата пали отма , маслото не го пипа и колата си върви, мотора мърка....да чукна на дръво и да не чуе дявола де :) Скъпо идва ощ 60 леа за модификатора, но определено си заслужава.Още повече, че то си върши работата от 3 до 5 год независимо от смяната на маслото Btw, това е тествано върху няколко служебни коли от фирмата ни ....и работи Особено ме кефи на една дизелова фиеста 86 год която зимно време след 10 мин въртене пали и окъдява целия квартал. след модификатора, бръм и тръгва ;)) Отивам да си взема % за реклама от вносителя - кой беше той ??????????
Успех


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Сря 12 окт 2005 8:33


Аз си взех някаква италианска за 5 лв. Наистина изтече доста по катранено масло . А след това двигателя си попромени звука...


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Re: :)

Мнениеот landwarrior » Сря 12 окт 2005 14:19


One написа:Ами аз преди 5 години като си взех Пасата направих следното - преди смяната на маслото - добавака за промиване на мотора, след това ново масло + Универсален модификатор ;). Който твърди , че това не работи (модификатора) значи просто не го е пробвал, а е чул..прочел и т.н. Братята руснаци наистина са направили нещо добро този път. На мен ми се наложи 1 път поради спукан датчик на маслото да карам повече от 80 км без масло или малкото което остана. Мислех си, че това ще е края на мотора, но след като налях новото масло вече 2 год - но проблемо.Зимата пали отма , маслото не го пипа и колата си върви, мотора мърка....да чукна на дръво и да не чуе дявола де :) Скъпо идва ощ 60 леа за модификатора, но определено си заслужава.Още повече, че то си върши работата от 3 до 5 год независимо от смяната на маслото Btw, това е тествано върху няколко служебни коли от фирмата ни ....и работи Особено ме кефи на една дизелова фиеста 86 год която зимно време след 10 мин въртене пали и окъдява целия квартал. след модификатора, бръм и тръгва ;)) Отивам да си взема % за реклама от вносителя - кой беше той ??????????
Успех

може ли да ми кажеш от каде да си купя и как се слага


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 12 окт 2005 14:29


аз съм на принципа щом нещо работи добре да не се пипа....ама ти си знаеш


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 12 окт 2005 15:17


Pichaga написа:аз съм на принципа щом нещо работи добре да не се пипа....ама ти си знаеш

1 правило при старите коли за мен :lol:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: :)

Мнениеот One » Чет 13 окт 2005 8:42


Успех[/quote]
може ли да ми кажеш от каде да си купя и как се слага[/quote]

Добро утро,
човека пита, аз ще се пробвам да му кажа какво знам - тоз модификатор е хубаво да го сложиш непосредтсвено след смяната на маслото и е хубаво преди това да му направиш една промивка на мотора, за да залепне модификатора "на чисто". Значи казаха ми и аз направих така. Смениха ми маслото и покарах да загрее колата в нормалните граници, Спирам, гася, отварям и изливам модификатора в мотора, затварям и подкарвам с постоянна скорост 90-100 (най-добре е да си по магистрала) и след около 30 мин. осезаемо чух как мотора стана по тихичък (може и да съм си въобраил де :) ) Най-добур ефект се усеща зимата при дизелите и старите мотори , които не са минали ремонт на глава. Паленето наистина става безпроблемно, тропането и шума също чувствително намяляват.
хайде накой друг ако има обаче преки впечатления да каже нещо по тоз въпрос, стига аз сън дуднал за тоз модификатор.
P.S. познавам единия вносителя на марката DuraLub - американска за добавки, той яко ми го хвалеше, обаче съвсем случайно му засякох колата в един сервиз с отворен за ремонт мотор -прегрял и блокирал .:):) Майче DuraLub-а не му е помогнал :)и отогавяа май не го внася...


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Чет 13 окт 2005 9:27


Най-добрия вариант е сваляне на картера и измиване до блясък с нафта (к'ви л@йн@ излизат не е истина :wink:).
А ефекта от DuraLub и MotorUp е предимно олекване на кесията :lol: (MotorUp го пробвах лично на старата кола). За универсалния модификатор съм чувал, че има подобрение за известно време, но впоследствие мотора издъхва изведнъж (пак повтарям - само съм чувал такива приказки).


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Чет 13 окт 2005 19:56


С нафта категорично не. Остава веинаги и се смесва смаслото и го кпмпроментира.Има опастност за лагерите. Бензина не оставя нищо като се изпари.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта