Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промивка на двигателя – да или не? Химични препарати

Мнениеот Vlad777 » Съб 29 ное 2014 23:22


Общо взето нормално е колата да няма нужда от промивка, ако се сменя редовно маслото с такова, което отговаря на изискванията за съответния двигател
kiril_bulgaria написа:Но купуваш нова стара кола, на незнайно колко километра, различни от показанията на километража, със собственик палачор, захвърлена за скрап, без история, със „сервизна книжка”, написана в автокъща в Бг. Какво правим тогава? Как да процедираме?

Тогава ситуацията в двигателя може да изглежда и така:
Изображение
естествено това е доста тежък случай, но подобни може да се наблюдават при нередовна смяна на маслото или несменяне на масления филтър примерно, постоянно прегряване и т.н. Италианците обикновено като решат, че ще продават колата в близко време спират да я обслужват и само карат...




Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на масло

Мнениеот Росен2 » Пон 13 апр 2015 12:54


Предстои ми смяна на маслото другия месец,вече съм си купил Motul.В къщи намерих обаче една стара консерва на STP-Engine Flush,затворена, и е от няколко години.
Понеже гледам че желязната ми тръба служеща за отвод на картерните газове беше пълна с гнас,както и от вътрешната страна на капачката и вътрешния капак постоянно се събира майонеза,се чудя дали да изсипя съдържанието на консервата преди смяната да поработи десетина минути с нея.То е ясно че керосина няма да изчисти мръсотиите по паропроводите,но поне по маслопроводите може да помогне малко.
До сега такова нещо през моя живот не съм ползвал никога.Щото и толкова затлачена кола не съм имал....
Сондирах доста мнения на приятели и те всичките са противоречиви.
Едни го препоръчват,а други казват,че впоследствие руквало масло от всевъзможни места,които били клеясали и сега вследствие действието на препарата се отпушвали.
Та въпроса ми е:някой от вас имал ли е вземане даване с подобен род препарати ,или пък е ставал пряк свидетел на действието им,независимо дали е било то положително или отрицателно ?


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот Dobsuna » Пон 13 апр 2015 19:58


Здрасти ..имаш човек за тази цел:Аз :mhihi видях ти въпроса на началната страница и сега ще ти отговоря и точно за 1.8 - миналата година направих това за 1ви път откакто имам колата 4 години със добавка за почистване на двигател взета от магазина тук Бардал,като преди това все пак попитах моите хора за мнение дали да го направим,казаха че за тази марка която ще взимам са убедени в качествата и...да не звучи като реклама,нямам нищо общо със магазина ....след като го направихме 15 минути на празен ход и изцедихме всичко,като абсолютно всичко излезе умешано,като отвориха капачката да видат положението се сбъркаха и взеха да се викат един друг-беше като нов отвътре....даже го снимах - на черното бяло немога да кажа,когато нещо работи на 99%,до днес всичко е перфектно без последици и течове или да избива заради агресивната химия....исках да слагам и тази година,като преди това бях сменял маслото един път без да съм наливал чистачка 2ри път,но мойте не ми дадоха,казаха че било доста агресивно и да не прецакам гумички,уплътнения и т.н...тоест да не си позволявам да го ползвам често /със 2 ръце съм за такава добавка,вече състоянието на цялата ти система е друг въпрос и преценка на собственика дали има риск,аз нямах такива опасения познавайки автомобила си :th_up


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот drotomir » Пон 13 апр 2015 20:06


Ами дай да видим тия снимки дето блестяло вътре чак от чистота , двигател каран с качествено масло и сменяно навреме такова не му трябват такива илачи за почистване.


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот Dobsuna » Пон 13 апр 2015 23:27


Да! Принципно съм съгласен със теб и според мен това е въпрос на лична преценка както казах !Маслото може да има и миещи свойства,но не очаквай да почиства във дълбочина,каквато е силата и целта на такава добавка - винаги ще стои един слой "утайка" която маслото няма как да почисти до чиста повърхност! Както писах в горния си пост,всичко излезе на 99% и останахме впечатлени !!! Колата ми винаги е обслужвана по график ако мога така да се изразя,въпреки това поне 1 път за мен задължително бих сложил качествена добавка за почистване,смятам че доста хора биха се съгласили с мен (било то и за бензиновия отсек за почистване на инжектора и т.н) както и направих като се има предвид че не се знае преди мен зад граница дали е правено нещо подобно някога и ако ще протича след това,по добре да се установи по-рано дори и със такъв метод,както казах аз бях сигурен в машината и двигателя и! Ефекта от Бардал добавка за почистване на двигател!Намерих само две снимки,на които е снимано през отвитата капачка за съжаление,не можах да намеря тези при махнат капак след процедурата веднага след почистването някъде са се затрили...., на първите 2 се вижда след като всичко е изтекло и изсъхнало колко е чисто и грам петънце няма!!! Другите 3 снимки са след 10 - 11 хил.км като сме изцедили направо маслото и сме отворили капака и за смяна на гарнитура профилактично и се вижда състоянието вътре без да сме почиствали и забърсвали нищо ! Дано това помогне на някой в колебанията му относно тази процедура! Успех :th_up :love.vwclub
IMG_20121025_11144431.jpg
IMG_20121025_111437234.jpg
ОСТАНАЛИТЕ 3 снимки са след изминати 10-11хил.км от промиването със добавката,а капака е свален и за профилактична смяна на гарнитурата освен смяна на маслото!
Прикачени файлове
DSC_1368 forum.jpg
DSC_1369 forum.jpg
DSC_1370 forum.jpg
СЛЕД 10-11хил.км

Последна промяна от Dobsuna на Чет 16 апр 2015 17:22, променено общо 4 пъти.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 14 апр 2015 6:00


Не съм използвал добавки за почистване,но двигателя на Пасат-а,който карах,изглеждаше по абсолютно същия начин.
Масло 10W40,сменяно редовно на 10000км,заедно с масления филтър.
Още едно доказателство,че качественото масло има и почистващи функции,и не може да има същия цвят като току-що налято.
:th_up


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот drotomir » Вто 14 апр 2015 6:02


Нали само сте гледали през капачката за маслото , тука гледам всичко е съборено и прилича като на мотор след ремонт и сглобяване.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 14 апр 2015 10:36


Аз сменях гарнитура на капака на клапаните.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот IRRITATING » Вто 14 апр 2015 10:40


Да се слага подобна добавка на мотор който не е ясно с какво масло е каран и на какви км е сменявано може да ти докара сериозни проблеми.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот myrshavija » Вто 14 апр 2015 12:51


Какви?


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот IRRITATING » Вто 14 апр 2015 12:57


Да свали отллагания натрупани от ненвременни смени на масло и да запуши маслените магистрали и цедката на маслената помпа.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот vucata » Вто 14 апр 2015 13:17


Че те тез неща може да ги направи и маслото...Човека не случайно каза, че знае състоянието на мотора си и затова е сложил добавката. На майка ми бившата кола ауди а3 ASV мотор, без каквито и да е било добавки точно след смяна на маслото(няма и 1300км) прецака маслена помпа. Цедката беше толкова зле и фулл с гняс, че въобще не качваше. На дъното на картера имаше 1 пръст отлагания, а за 400 000км от които 200 000 е карана само с Castroc 5w40. Чудо или не, това е положението


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf MK3 1.8 mi-Промиване на двигателя преди смяна на ма

Мнениеот muns61 » Вто 14 апр 2015 17:12


IRRITATING написа:Да се слага подобна добавка на мотор който не е ясно с какво масло е каран и на какви км е сменявано може да ти докара сериозни проблеми.

Абсолютно вярно!


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот S_T_I_N_G » Нед 20 сеп 2015 18:26


Става дума за голф 4 1.8Т 150 к.с.
Просто се замислих и да попитам как стои въпроса с това нещо.
Миналата година когато си смених маслото не си промивах двигателя с нея.
Тази викам айде имам малко пари нека и това да направи майстора .
Така едно като кенче отвори и испиа директно в двигателя през капачката за маслото .
Поработи малко колата след като го изсипа вътре .
След това смени маслото и филтрите и така .
Питането ми е следното .
Възможно ли е след тази промивка или както се води и след източването на старото масло и добавяне на новото масло количеството което е останало вътре нали винаги остава някаква малка част от старото масло съответно смесено с тази "добавка" да даде отражение на новото масло ?
Като качествата да му се влошат ?
След като е по рядка а не е гъсто както е маслото и съответно ще намали ли защитата която маслото дава ?


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот KKamenov » Нед 20 сеп 2015 18:34


по-скоро е обратното. Ресурс за пример адаптират маслата, така че да няма интеракция между двете масла



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта