Промивка на двигателя – мнения? Препарати за маслена промивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот S_T_I_N_G » Нед 20 сеп 2015 18:37


Да но ако самата промивка е доста по течна от маслото съответно неговата плътност същата ли е ?
Не разбирам и не споря просто питам да не помисли някой че се заяждам или споря . :redface




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот anonym0us » Нед 20 сеп 2015 18:40


Ако след промивката имаш проблем с гъстотата на маслото /новото/ не търси проблема в добавката, а в маслото което са ти пробутали. Няма опасност тази добавка да му повлияе. Колко и да е останало от нея, няма шанс да е така както казваш!


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот S_T_I_N_G » Нед 20 сеп 2015 18:43


М да има логика в думите ти колега .
М да просто двигателя ми се струва че е по шумен от преди за това питам :(


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот anonym0us » Нед 20 сеп 2015 19:00


До сега, не съм промивал с добавка двигател, от както имам книжка. А съм сменил пони 4-ри коли. Не знам, защо си го направил, но явно от там ти идва и по-шумния мотор. Ако не се лъжа, добавката промива всички налепи по двигателя, и един вид, се получават хлабини и затова става шумен. Ако не съм прав, да ме извинят колегите. Но така съм чул от "майстори"! Но съм ползвал добавки за подобряване на вискозитета на маслото и не съм забелязал да има проблем, нито подобрение в работата на мотора.
Карай си колата, и не се притеснявай. И аз имам шумен мотор, на мк4 1.8 агн, ама няма как да го направя по-тих. :gruebel


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот S_T_I_N_G » Нед 20 сеп 2015 19:02


Ясни мерси за съвета колега :)) Ще си го карам :) мой си е :) хаха


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот KKamenov » Нед 20 сеп 2015 19:08


Аз за втори път ползвам този продукт
http://vmpauto.com/production/remetallizanty/resurs-adaptive

разлика... не знам дали има, но за 15к километра не съм добавял грам масло


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот S_T_I_N_G » Нед 20 сеп 2015 19:11


Колега аз никога не съм доливал масло в моята кола .
Грам не пипа и не харчи поне това ме радва :) а иначе съм доливал само след смяната нали малко и това е


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот Mario951 » Пон 21 сеп 2015 9:16


Абе то чак да се чуди човек от хорска срама ли всеки говори, че колата му ама ГРАМ не бута! То е нормално за 10 особено 15к километра да има известно намаляване на количеството масло, дето има 1 приказка "щом го гори, значи има". Просто така между другото споделям, защото ми е изключително трудно да повярвам че 1.8 турбо бензин на 15 години не бута грам масло.


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот S_T_I_N_G » Пон 21 сеп 2015 18:56


Колега както казах грам не ми хаби нито се фукам нито се хваля или фукам ...
А кой какво говори не знам ... това е моето мнение за моята коля с моя двигател и така


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот Vlad777 » Нед 22 ное 2015 22:58


Добавката за почистване на двигателя е изключително полезна особено за автомобили "нов внос" от Италия, на които от несменяне на масло най-вероятно двигателите им изглеждат така:
Изображение

Съвсем скоро се наложи с колегата ivostefanov да обслужваме едно ауди A4 с 1.8 20v двигател, внос от Италия. Маслото беше ужаст :horror :horror :horror Като изстине двигателя ставаше като грес и имаше черен цвят като на масло от дизелов, а не от бензинов двигател...

На топъл двигател му сипахме добваката на Bardahl за промиване на двигател, поработи 15 минути на място и източихме маслото. Излезна една ужасна гняз.

Просто в Италия явно не обичат да се занимават да сменят маслото... Масленият филтър едвам се разви - скъса се веригата на инструмента, след което го пробихме с отвертка и едвам излезе. Пробката на картера я развих с дълго твърдо рамо и вложка, което напънах със всичка сила :screwy

В крайна сметка като му сипахме Motul след това и като се почисти дросела, двигателят си заработи перфектно.

Според мен ако се е появиш шум, то той не е от добавката, а по-скоро от новото масло, което му е налято.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот kiril_bulgaria » Пон 23 ное 2015 8:44


По принцип не съм фен на "ударно" промиване на двигателя. Тези химии, слагани "да поработи за 10мин и става магия" не ми вдъхват доверие.
Хубавото синтетично масло 5W-40 има достатъчни миещи качества и по-честата му смяна гарантира перфектно състояние на двигателя.
Ако все пак имаш желание, то моят съвет е да си купиш Suprotec
http://suprotec.bg/

•НОВО: Супротек Дълговременна промивка за двигателя
Препоръчва се за почистване на замърсяванията в двигатели от всякакъв тип/ влючително и турбо/ образувани в процеса на продължителна експлоатация или образувани при некачествено изгаряне горивото в режим на щатна експлоатация - 200 км преди поредната смяна на маслото.

Тази добавка не "изкъртва" нагарите, а ги "разтваря". Така не се запушват магистрали, хидравлични клапани и поражения по турбини.

Като втора стъпка - След източване на маслото е хубаво да се промие двигателя с 4л. промивъчно масло Приста, нов маслен филтър. Работа 4 - 5мин.

Е, вече спокойно може да сложите качественото масло FUHCS TITAN GT1 5W-40 (XTL-Technology) с нов филтър, препоръчвам KNECHT, MANN или PURFLUX.

Като бонус нека да онагледя писаното от мене. Това са безнадеждни случай. Ние не знаем "картината" на двигателя вътре. И едно удърно почистване може да направи само вреда. Нека мислим технически.
http://www.2112.ru/showthread.php/23726

Искам да ти кажа, че промиването на двигателя може да има и негативни последици за него - да се разтече "като лейка". Отлаганията по семеринги са спирали течовете, а след тяхното премахване ще почнат главоболия.

Но избора си е твой. Решаваш - "слагаш главата в торбата", пък каквото стане...

Цялата операция е скъпа, но е качествена. Аз бих заложил на нея, а не на "удърно" почистване.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане зе добавка за промиване на двигателя

Мнениеот Vlad777 » Пон 23 ное 2015 9:08


И кво? Някаква добавка, спечелила златен медал на пловдивския панаир + маслото на Приста са по-препоръчителни от Bardahl, който е световнопризната марка + Motul. Доообре. :mhihi


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

промиване маслената система мнения

Мнениеот tdi fen » Съб 27 май 2017 17:16


здравейте наближавам смяната на маслото и се чудя дали преди смяната да сипя добавка в старото масло за промиване/изчистване двигателя,но чета различни мнения едни твърдят,че е добре,други казват скапвала гарнитурите и могла да откърти парче нагар,което да запуши маслена магистрала какъв опит имате вие ? за или против сте


Vankata1000
Мнения: 66
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:42
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: 2.0 16v
Местоположение: Sofia

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот Vankata1000 » Съб 27 май 2017 17:40


Слагъл съм.Не съм усетил никаква разлика и не ми е прецакало гатнитурите може би прочиства малко.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: промиване маслената система мнения

Мнениеот kris11 » Нед 28 май 2017 13:22


Не мога да дам съвет. При мен се получи запушване преди доста време на АЕЕ то. Дълго време се мъчих със зумера , накрая главата долу и продухване на м. магистрали и на блока и на главата с компресор. От главата излезе 1 люспа към4-5 мм



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: eddyman, railfan и 194 госта