LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Мочачос_ТДИ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 05 апр 2016 17:02
Автомобил: Ауди А4 Б6
Двигател: AVF 2002

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Мочачос_ТДИ » Пон 03 фев 2020 13:29


Дано,че е страшно по пътищата




Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот slavi3331 » Пон 03 фев 2020 14:13


Миналата седмица пътувах Берковица - София и преди с.Гинци изпреварих един образ с мк4,който на къси направо ми осветяваше цялото купе отвътре.След забележка със светлината за мъгла да ги свали надоли отзад реши да ми покаже и дългите как светят :mhihi
СВ8814 ако си от форума другия път ще ти покажа и стоп светлините стига да съм сам :11
ХОРА СТИГА С ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Пон 03 фев 2020 14:44


JuStan написа:към всички колеги инвестиращи в лед, ксенон и т.н. "подобрения"
готвят се промени в закони и наредби, с които най-късно от догодина, всички такива , които не са фабрични НЯМА, да могат да минават ГТП и ще бъдат спирани от движение!

Ха дано! Още по-умно би било да отменят дневните светлини.

katmai написа:На мен от много време ми се иска да напиша един коментар, ама понеже знам че ще има жлъч си мълчах. Моля ви, престанете да си правите експерименти, хората СТРАДАМЕ заради вас. Ако сте събрали 50 или 100 лв и се чудите къде да си ги изхарчите, нека това не е в най-елемнатрното безполезно нещо което се сетите - крушки. Дайте ги за полиране на фаровете, оправяне/нов рефлектор, смисъла ще е много по-голям. Окьоравяхме от вас...

Точно същото си мисля. Явно не само аз, но гледайки по пътищата има доста мислещи обратното. Отделно маса народ си кара на дълги по цял ден и не загрява за какво му святкат.

PS: Съжалявам, че 4-5 пъти пиша все същото в темата, но почти всеки ден попадам на ярки образци.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот biol » Пон 03 фев 2020 21:52


JuStan написа:към всички колеги инвестиращи в лед, ксенон и т.н. "подобрения"
готвят се промени в закони и наредби, с които най-късно от догодина, всички такива , които не са фабрични НЯМА, да могат да минават ГТП и ще бъдат спирани от движение!


А стига с бъзиците.
В закона пише , шофьорите плащат винетка и данък, а АПИшите подържа пътищата.
Само че ако влезеш в дупка - бойко те глобява 200лв - движение с несъобразена скорост. - Оплаквай се ако искаш
Та ако е като в нормалните страни- хубав асфалт и осветление, няма нужда да харчим по 50-100кинта за глупости.( ако не си излизал в европата пусни си клипче за магистралите в Белгия- изобщо не ти трябва фар.
Изображение

ЕС говори за зелени политики, вкъщи незаконно съм сменил всички крушки с ледове , Понеже съм нарушител- какво няма да ми вземат данък ???
При лед има китайски изпълнения, но все повече се срещат нови модели , който нямат проблем с разсейване ( в тубата има един руснак Тестлаб, тества и на рефлектор - полезно и поучително видео е)

ПП за моите фарове имам 80в оффроад ламби , ( само на опаковката пише ватовете, като ги бодна и тея с ксеоните почват да ми присвяткат - кво- )

На тракия на един от мостовете липсваше капак на разширителна фуга - резултат 30 сантима дупка с перфектни ръбове.
Въпрос за 200лв с каква скорост трябва да се движиш на магистралата, за да можеш да спреш в осветения участък от фаровете.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот icotoooo » Вто 04 фев 2020 6:59


katmai написа:На мен от много време ми се иска да напиша един коментар, ама понеже знам че ще има жлъч си мълчах. Моля ви, престанете да си правите експерименти, хората СТРАДАМЕ заради вас. Ако сте събрали 50 или 100 лв и се чудите къде да си ги изхарчите, нека това не е в най-елемнатрното безполезно нещо което се сетите - крушки. Дайте ги за полиране на фаровете, оправяне/нов рефлектор, смисъла ще е много по-голям. Окьоравяхме от вас. От 500 метра мога да кажа дали колата срещу мен е с фабричен ксенон или е Франкенщайн. Много, ама много рядко се случва да виждам,че крушките са лед/ксенон и да не заслепява. Преди година някой беше написал изключително смислен коменар за това как ксеноновите фарове има фабрично измиване, как има автоматична нивелация и т.н. Някой беше писал как ЗНАЧИТЕЛНО му се подобрявала осветимостта на пътя, как можел по-рано да види пешеходци и т.н. ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, всяка една кола излиза от завода конфигурирана така ,че да осветява достатъчно добре. Ако вашата не осветява добре, то по-добре си ревизирайте това което вече имате, вместо да правите глупости.
Все по-често обсъждам с познати ,че и те се дразнят от това, и че като се случи някой да свети така просто пускат дългите. Нека не изнервяме пътищата допълнително, достатъчно са изнервени хората.


И си прав, и не си прав.
Съгласен съм, че масово не се поддържат фаровете и се опитва да се навакса от към силни крушки.Но не мога да се съглася, че всяка кола осветява достатъчно.Или може би проблема е в понятието "достатъчно".


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот katmai » Вто 04 фев 2020 9:30


icotoooo написа:
katmai написа:На мен от много време ми се иска ....


И си прав, и не си прав.
Съгласен съм, че масово не се поддържат фаровете и се опитва да се навакса от към силни крушки.Но не мога да се съглася, че всяка кола осветява достатъчно.Или може би проблема е в понятието "достатъчно".


Проблема е в това че Ганьо като събере 50 лв и почва да се прави на "майстор", точно това е проблема. Щото е лесно, отваряш капачето, бодваш там един куплунг и си "тунинговал". Чудно ми е всичките които слагат ксенон или ЛЕД защото е по-безопасно, дали си ревизират редовно спирачната система, окачване? Дали вместо да търкалят едни гуми от битака 4 години си купуват нови на всеки 2 години? И най-вече ме ядосва това, че 90% от тия тунинги идват от хора, които я направят 10 000км на година я не. Изобщо в общия случай шанса даден модел автомобил да излезне от завода с неправилните фарове е със сигурност под 1 %. Разбирам че ти може да искаш да ти е по-светло, но това по никакъв начин не трябва да пречи на другите, защото е въпрос на време хората да започнат да си слагат допълнителни светлини(или просто лед на дългите) и като се появи някой оксиженист да се започне умишлено заслепяване.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот biol » Вто 04 фев 2020 12:03


Ей така на ангро всички са мизерници.
Ами тия където карат коли след третата година. Баси немеца решил че на всеки 3 години да се купува нова кола, а тук ганьо ги кара по 10 и нагоре. Мизерници с кола от горубляне на 4 години и се кефи.

Форума е да се помага, да има полза, така че вместо директно с майките , съвета трябва да е Първо си оправете фаровете, пък после нова крушка (ако има нужда. Лошо регулирани фарове ( единия в земята другия по самолетите), Мътни, надрани стъкла - всяка миниатюрна драскотина на стъклото - се превръща в отблясък. Това са неща който заслепяват, единствената връзка - колко по ярка крушка повече пречи. Но и каквато и крушка да се сложи няма да се вижда по добре. Така де ако фара свети по самолетите , каквато и крушка да се сложи няма да помогне.

Да се върнем към крушките. Има хора който тестват пишат правят влогове. Ми прегледай ги
90% от крушките на пазара не могат да покрият базова осветеност ( и това в лабораторни условия)
Филипс от унгария - ултра супер мега - Скъп, свети по зле и от обикновена валео за два лв - не е менте , направен е за източна Европа.
Осрам +90, +110 + ултра мега ... Светят яко ( живеят кратко) - ганьовщина ли е да ги сложиш - щото по логиката са хем скъпи хем светят Закони- ??? дават повече светлина , Въпроса е колко и от кое повече.

Виж материята е много локуместа , не е хубаво да се пише директно ганьовщина
При рефлектор, много е важен фокуса на светлината. Махам разните cob глупости от илиенци, вече има ЛЕД с zes , csp и т.н . копират размера и разположението на жичката.
Изображение
Изображение
При ксенона това е големия проблем, но с лупи това се оправя.

Tака че ако махнем евтините от олх , технологията вече позволява повече светлина, по отрязана граница. А заради компромиса с температурата , някой модели работят с по-малка мощност, пак са по-добре от осран , но са на практика вечни.
На късите съм с хубав лед и лупи. Светят като осрам - но по плътна светлина, ако живеят 2-3 години супер.


Виж вторачваме се в глупости и не виждаме проблемите. Всъщност някой точно това целят, глупаците да се карат за глупости , а някой трупат кинти.
Цариградско е цялото в кал, кал кал кал. не се вижда никаква маркировка ( Бахов ходи да мие колчетата) , каквато и крушка да сложиш нищо няма да се види.
Цяла София е в кал.

Чакай като заговорим за кал- идва другия проблем - Фини прахови частици- мечтата на данчето е да забрани колите ( Това е стара мечта на всеки властник- дори и царя беше забранил на Буров да не кара , когато той излезе)
Ало данчето, почти цялата синя зона е на павета, мръсотията е чутовна и само тесли да се движат праха ще е във въздуха.
За да няма прах, трябва чист асфалт и много зеленина , едното е скъпо, а на мястото на зеленината може да се вземат едни хубави кинти и да се строй
Така де забранявай колите , хората ще псуват крушки и глупости а те си правят кинти.

Извинявам се влизам в темата за криворазбраната екология и много се паля.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 04 фев 2020 12:13


biol написа:

От снощи ти чета мненията.
:th_up
Аплодисменти.
А заглавието на темата е
LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот ssssl » Вто 04 фев 2020 16:45


Покрай лед крушките - дай да политизираме темата :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот kris11 » Вто 04 фев 2020 17:06


katmai написа:Изобщо в общия случай шанса даден модел автомобил да излезне от завода с неправилните фарове е със сигурност под 1 %.

Добро утро. :mhihi
Събуди се и влез в 21 ви в България. Поне на 30% от парка рефлекторите подскачат на всяка дупка и трапче във всички посоки защото щангичките за реглажа са се счупили / пластмаса- стареене/ . Това не важи само за леки автомобили ! Изненадващо много брой има автобуси на гр. транспорт, на камионите за чистота, на ТИР ове., както и малки камиончет, бусове. Денем бива , а нощем е ад да ти подскача светлина с/у тебе.
Казваш да не осветяваме напред , ама сутринта минаваш асфалт - вечерта ВиК копали за авария и дупка с чакъл .


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот icotoooo » Сря 05 фев 2020 6:59


Аз на Х3-ката съм сложил ЛЕД на дълги и ги използвам само когато наистина няма други участници в движението.Случвало ми се е вечер от Варна до Шумен да не мога да включа дълги заради други коли.Сътоетветно съм сложил и навсякъде другаде (на габарити,заден номер,в купето,светлина заден ход и халогени).Но мисля,че с това не преча на останалите (халогените не ги пускам).На късите колата е с оригинален ксенон и скоро ще взема Osram крушки със същите показатели,просто да са нови.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот MMX » Сря 05 фев 2020 11:19


На задния номер защо - за икономия на ток или са престиж? Масово светят назад като ненормални, а номерът така и не се вижда.

Последна промяна от Vlad777 на Сря 05 фев 2020 11:39, променено общо 1 път.
Причина: Мнението няма никаква полезна стойност и не е по темата - СПАМ и предупреждение!


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот icotoooo » Чет 06 фев 2020 6:35


Просто защото навсякъде съм с ЛЕД и искам и там да е така.По същата причина съм сложил и на халогените,макар че за 6 месеца съм ги включил два пъти за по 5мин.На номера са слаби и осветяват само номера,няма осветяване на асфалта например :wink


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот joro_kem » Чет 06 фев 2020 8:31


Над номера смених халогенните с лед такива. Много съм доволен - преди сменях крушки често заради вибрациите.Изображение


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: LED крушки за фарове,някой пробвал ли ги е?

Мнениеот katmai » Чет 06 фев 2020 16:15


biol написа:Ей така на ангро всички са мизерници.
Ами тия където карат коли след третата година. Баси немеца решил че на всеки 3 години да се купува нова кола, а тук ганьо ги кара по 10 и нагоре. Мизерници с кола от горубляне на 4 години и се кефи.


Чакай че не разбрах, мен конкретно ли наричаш мизерник?

Последна промяна от group® на Чет 06 фев 2020 16:31, променено общо 1 път.
Причина: Айде на ЛС да се изяснявате! Няма нужда целия форум да ви чете небивалиците!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 180 госта