Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Сря 23 ное 2022 13:00


И на отделни поръчки да бяха, то аз съм с взимане от техен склад, с плащане на място.




Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Liminat » Чет 23 ное 2023 11:41


Наближава края на сагата зимни гуми '23 -та, от преди десетина дни съм договорил Hankook ДОТ 23 с доставка от Германия, доставка и монтаж от bg.avtogumi.bg , сервиза в Горубляне, да видим как ще приключат нещата, надявам се да няма продължения, че... зимата идва.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот fur1ous » Чет 23 ное 2023 11:59


Не че искам да те отчайвам ама дано са оправили сервизите,че последно 2016 слагах гуми при тях в сервизчето им в центъра, след 3 дни 2 от гумите бяха спаднали до нула, от тогава съм зачеркнал тая фирма като цяло и без това масово купуват гумите които продават от официалните вносители (диана,примекс,медина мед и тн.) и препродават на по високи цени.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Vlad777 » Чет 23 ное 2023 12:16


fur1ous написа:масово купуват гумите които продават от официалните вносители (диана,примекс,медина мед и тн.) и препродават на по високи цени.

Имам 35 поръчки на гуми от avtogumi.bg от декември 2012 г. насам. Голяма част от гумите им са от вносителите, но масово са на по-ниски цени от цената за крайния клиент при съответния вносител. Мога да те уверя, че и вносителите продават на по-високи цени, отколкото им ги доставят :mhihi

Отделно си имат и собствен внос и складове за някои марки.

И освен това огромна част от поръчките са през складове в Европа. Познава се по срока за доставка. До 2 дни е от собствен склад или от български склад, а до 10 дни е от чужбина.

Купувал съм гуми с около 25% по-ниска цена от чужбина спрямо български доставчик през автогуми.бг с 10 дни чакане.

Относно сервиза - никога не съм имал проблеми. Ползвал съм този в центъра на Дамян Груев, този на бул Черни връх, който затвори.

Сега влизам редовно в сайта и следя цените на летните гуми, защото искам да се подготвя за летния сезион с Conti SportContact.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот fur1ous » Чет 23 ное 2023 12:29


Радвам се че си доволен, аз отдавна нямам опит с тях и не искам да имам,
но за гумите които взимат от вносителите не си прав, никога не са на по добри цени, дай която искаш гума и ще видиш,
че с отстъпка при вносителя гумата е или същата цена (редки случай) или по евтина (почти винаги).
Да разликата може да е лев,два три на по евтините гуми, но на по скъпите размери става 15-20-30лв на гума.

Отстъпка всеки може да получи ако не го мързи.
Дианата си я смятай -35% от редовна цена.

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 04648.html
https://diana-ltd.com/tire?38408

1128.14лв за 4 броя диана или 1319.04лв в автогуми ?

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 30214.html
https://diana-ltd.com/tire?38843

За вредщайна специално виж колко е тъпо сега, тези който съм дал са с до 2 дни доставка, следователно 101% ги взимат от диана разликата в цената е 40.18лв на гума като сложиш отстъпката в диана!

Обаче, в сайта им има още 2 варианта на същата гума с цени - 249.64лв. (на която не пише дот) и 254.61лв на която пише DOT23, но доставката е 10+ дни

Тоест доставят ми гумата от външен склад извън БГ, чакам 10 дни и пак я купувам по скъпо вместо да отида да си я взема от представителството още днес ?

Дори най евтиния вредщайн да си купя от автогуми за 249.64 и да чакам 10 дни доставка и да съм се примирил,че ще са по стар дот реално ако взема 4 броя гуми ще платя 998.56 лв. автогуми,
срещу това да отида да си взема гумите още днес за 943.28лв. от дианата.


Или Гудиър от медина-мед как ти се струва?

4 броя от автогуми за 957.84лв.
Или 4 броя от медина мед с отстъпката за 819.86 лв.

Дет се вика заслужава си! :mhihi

https://medina-med.com/guma/0-01-21-0-0 ... ug-perf-3/
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 56231.html

Последна промяна от fur1ous на Чет 23 ное 2023 12:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот tdi fen » Чет 23 ное 2023 12:47


така е доста фирми се научиха и доставят гумите след, като им бъдат поръчани така е по-сигурно,че ще ги продадат, иначе трябва да имат големи складове застояват трябва да ги намалят все излишни разходи


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот w_smith » Чет 23 ное 2023 13:27


Колегата @Furious е напълно прав, аз купувам от сайтовете само гуми от чужбина (10 дневна доставка). Гумите с доставка два дни си ги купувам директно от Диана, Примекс или Медина мед с 35% отстъпка от т. нар. базова цена. Дали с лоялна карта А1 или с карта СБА, няма значение.


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот deas » Чет 23 ное 2023 13:37


w_smith написа:Диана, Примекс или Медина мед с 35% ..... карта А1 или с карта СБА


Тези карти навсякъде ли важат


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Vlad777 » Чет 23 ное 2023 13:55


Обикновено не купувам гуми "по спешност". Не робувам и на марки, а гледам тестове и цена. Ето сега например търся летни 235/45/18 и съм се насочил за момента към
:arrow Вариант 1 този HANKOOK VENTUS S1evo3 K127
:arrow Вариант 2 GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 3

И двете гуми са в топ 5 в тестовете за "спортни" гуми (като аз основно гледам тестовете на мокро, защото тогава са критичните ситуации на пътя) и и двете могат да се купят в Автогуми.бг на цена под 250 лв. за брой, което го няма нито в Диана, нито в Медина Мед, където аналогични топ гуми са по 320-400 лв.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот w_smith » Чет 23 ное 2023 16:03


Вторите, които си посочил са употребявани или демонстрационни. Поне така пише на линка. А Ханкуук винаги са една идея под топ гумите като цена.
Относно картите - СБА картата важи в Диана, А1 картата важи в Медина мед. За Примекс не съм сигурен.
ПП. Не плюя по Автогуми, купувал съм много от тях през годините, но не пречи човек да си прави сметката и да си отваря очите за изгодни цени и условия.
Когато се появиха на пазара, определено не можех да намеря по-изгодни оферти от техните, но това отдавна вече не е така.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот alpinab » Чет 23 ное 2023 18:22


Аз съм доволен от бг автогуми и сервиза им на Горубляне. Никакви грижи както с доставените гуми, така и с направените процедури по монтажа им при тях. Цените са нормални като за квартална гумаджийница. Лично аз препоръчвам.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот fur1ous » Чет 23 ное 2023 22:39


Vlad777 написа:Обикновено не купувам гуми "по спешност". Не робувам и на марки, а гледам тестове и цена. Ето сега например търся летни 235/45/18 и съм се насочил за момента към
:arrow Вариант 1 този HANKOOK VENTUS S1evo3 K127
:arrow Вариант 2 GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 3

И двете гуми са в топ 5 в тестовете за "спортни" гуми (като аз основно гледам тестовете на мокро, защото тогава са критичните ситуации на пътя) и и двете могат да се купят в Автогуми.бг на цена под 250 лв. за брой, което го няма нито в Диана, нито в Медина Мед, където аналогични топ гуми са по 320-400 лв.


От целия ти пост разбирам,че не знаеш коя фирма на кои марки е вносител. Goodyear-a го внася Медина мед, няма да го коментирам въобще защото е това което си пратил е демонстрационна гума, което е тъпо изобщо за сравнение с каквото и да е.

Вносителя за Hankook e Primex.
https://primex-bg.com/235-45r18-98y-k12 ... o3-xl.html

Цената е - 256.00 лв. и гумата не е XL. (което лично за мен е по добрия вариант), за цена от там трябва да звънна на гумаджията, ако държиш ще го направя, но ти гарантирам на 101%,че цената ще е по ниска от тази в автогуми.

Другото е,че търсиш летни гуми в неподходящ момент, вносителите тук гледат да изчистят почти всичко за да имат свежи гуми всяка година, което е правилен подход за мен.
След края на февруари 2024 ако искаш ще говорим, похвали се кво си купил от Автогуми и ще видим цените през март от вносителите тук.

Тоя филм с цените съм го играл преди много години вече.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Vlad777 » Пет 24 ное 2023 9:50


За мен XL гумите са за предпочитане, защото имат по-здрав борд, а и според мен щом гумата е с товарен индекс 98, значи е XL. Моята цена на Ханкука в автогуми е 243 лв на брой и освен ако някой не ми свали на цена под 220 лв на гума, едва ли ще ги купя от различно място от avtogumi.bg. Все пак там имам само добри отзиви за последните 10+ години и не виждам причина заради някакви дребни суми да ги сменям.

А относно Goodyear-a изобщо не ме интересува дали е демонстрационна гума. След като сложа не демонстрационна гума на колата и покарам един ден, тя ще бъде същата, дори по-зле на втория ден от демонстрационната, която е на цена 249 лв/брой. За един ден по-малко карана гума ще се прежаля, щом ще ми струва около 500 лева по-малко за комплекта.

Ако има някъде демо Hankook за 150 лв на брой, също бих го взел.

Но на първо време ще изчакам да видя дали няма да се появи и някое Conti на промоция, преди да купувам. А ако някой си мисли, че напролет цените ще са по-ниски за топ перформанс гумите - голяма грешка.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот fur1ous » Пет 24 ное 2023 10:17


Цените най вероятно ще са същите напролет, само дота ще е по пресен.
Иначе за демо гумата в сайта на автогуми пише,че са карани гуми с пробег до 1000км.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Vlad777 » Пет 24 ное 2023 11:08


Да, а на един друг сайт за същата гума пише, че е: "Гума, която е била монтирана и демонтирана и може да е била карана няколко километра. Тази гума е с гаранция и нова", което също попада в графата "карана до 1000 км". :arrow ето линк.
В друг сайт пък пише, че е карана не повече от 1 км: линк.
Дали е карана 0, 1, 10 или 100 километра нямам претенции, при положение, че цената е с 1/3 надолу за гума, която е неразличима от нова, монтирана миналия ден на колата. Вероятно е и с производство 2022 г., което също ме устройва - при летните гуми годините нямат толкова голямо значение.

Факт е, че тази демо гума може да се намери в цяла Европа - сигурно пристига и от един и същ склад, а в България подобна опция дават от avtogumi.bg и още 2-3 по-неизвестни сайта.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hristodj и 218 госта