Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Vlad777 » Сря 04 дек 2019 14:08


hooligan_sk написа:Повтарям се, но.. виждам че и екипа на въпросната фирма следи дискусията, може да им е полезен фиидбек. Преди години пазарувах само от автогуми и то по много. Винаги са били точни, нито 1 издънка за 30-40 гуми. Обаче в последните години, нямат никакъв шанс чисто ценово срещу Диана и политиката им на сериозни отстъпки за всеки служител на по-голяма фирма. В момента ползвам 38% отстъпка от т.нар. им "базова" цена и повечето гуми са ми 15-20лв на бройка по-евтини спрямо онлайн шоповете, като цяло. Това при масови гуми, до 200лв/бр. Допълнително пазаруваш налични гуми с ясен(на място си) ДОТ и не се занимаваш с куриери. :no

Веско, не съм съгласен с теб - ето защо:
1. ЦЕНАТА - взимаме например Conti TS 860 205/55 R16 91T
:arrow В Диана с 38% отстъпка ще струват минимум 162 лв.
:arrow В avtogumi.bg без отстъпка са под 159 лв

2. ЧАКАНЕТО По време на сезона за смяна на гуми в Диана винаги е мармалад! Отвън чакат 50 коли за монтажи, на каса се чака минимум 30 минути и после с часове чакаш да ти дойде ред от склада да ти изкарат гумите. icon_idea В автогуми можеш да си ги поръчаш или с доставка до адрес или безплатно взимане от някой от гуми центровете им. Аз обикновено не седя на едно място постоянно и не обичам доставките (когато се наложи доставка за нещо винаги е до офис на Еконт). Поръчвам до гумаджийницата на Черни връх, че ми е най-удобно - отивам, виждам, плащам и си заминавам за не повече от 5 мин ако нямам монтаж. А ако имам монтаж, то колата ми влиза в уречения час и пак не чакам. Услуга, която в Диана няма - там може да висиш и цял ден като сопол.

3. ПРОВЕРКА DOT - това е практически невъзможно в Диана, преди да си платил гумите. Първо плащаш, после чакаш и после виждаш - какъвто са ти изнесли - това е, няма връщане назад, защото поръчката не е онлайн и няма 14 дневен срок от КЗП. icon_idea

Така че нито е по-евтино, нито е по-удобно в Диана. Сигурно има някои модели, на които има някаква разлика в цената, но тия 15-20 лв на бройка, които посочваш са доста нереални и аз лично не съм попадал никога на такава разлика при сравнение.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 04 дек 2019 15:57


Аз пък попадам все на такива разлики в цените. Сега нямам време да извадя, но ще. :) Моят опит и по 3те точки е противоположен, като признавам че в пиковите моменти не пазарувам. Обикновено взимам зимните септември, летните към февруари. :th_up ДОТ винаги са ми проверявали преди плащането, това за 14 дневния срок е вярно.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 04 дек 2019 16:12


аз пък влязох на размер 225/45 17 летни Kormoran , на двете места са с някакви стотинки разлика


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот MMX » Сря 04 дек 2019 17:28


DoH_KuXoT написа:размер 225/45 17 летни Kormoran

Позлатен Москвич допада ли ти? Някак така ми звучи комбинацията от размер и марка.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот stefan4o » Сря 04 дек 2019 17:41


Vlad777 написа:
3. ПРОВЕРКА DOT - това е практически невъзможно в Диана, преди да си платил гумите. Първо плащаш, после чакаш и после виждаш - какъвто са ти изнесли - това е, няма връщане назад, защото поръчката не е онлайн и няма 14 дневен срок от КЗП. icon_idea

Напротив. Аз си попитах за ДОТ и къде са произведени гумите. Но говорим за магазина в Стара Загора. Отговориха ми моментално и ги закупих. Става дума за покупка наживо, а не онлайн.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот group® » Сря 04 дек 2019 17:45


Според мен има разлика гумите къде са.
Ако са в техен склад е едно.
Ако се доставят с поръчка - друго.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот stefan4o » Сря 04 дек 2019 17:48


Моите ми ги доставиха с поръчка. Ама това не променя нещата, според мен. :rolleyes


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот group® » Сря 04 дек 2019 17:55


Поръчка от техен доставчик, имах предвид. Не от техен друг склад.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот stefan4o » Сря 04 дек 2019 17:57


А, за това не зная, разбрах, че гумите ми би изтеглиха от склада в Русе. Явно са си били в техен склад, както казваш. Така или иначе питам за информация. Като не ми дадат, просто си избирам да си купя от друго място. Но досега не ми се е случвало - където и да съм питал за информация не са ми отказали.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 04 дек 2019 20:42


MMX написа:
DoH_KuXoT написа:размер 225/45 17 летни Kormoran

Позлатен Москвич допада ли ти? Някак така ми звучи комбинацията от размер и марка.

Съсредоточи се върху темата , не си съчинявай спам, коментираме цени в двата сайта :c020


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот viksanlg » Сря 04 дек 2019 22:53


:smile

Последна промяна от viksanlg на Чет 05 дек 2019 19:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 05 дек 2019 10:39


Vlad777 написа:
hooligan_sk написа:Повтарям се, но.. виждам че и екипа на въпросната фирма следи дискусията, може да им е полезен фиидбек. Преди години пазарувах само от автогуми и то по много. Винаги са били точни, нито 1 издънка за 30-40 гуми. Обаче в последните години, нямат никакъв шанс чисто ценово срещу Диана и политиката им на сериозни отстъпки за всеки служител на по-голяма фирма. В момента ползвам 38% отстъпка от т.нар. им "базова" цена и повечето гуми са ми 15-20лв на бройка по-евтини спрямо онлайн шоповете, като цяло. Това при масови гуми, до 200лв/бр. Допълнително пазаруваш налични гуми с ясен(на място си) ДОТ и не се занимаваш с куриери. :no

Веско, не съм съгласен с теб - ето защо:
1. ЦЕНАТА - взимаме например Conti TS 860 205/55 R16 91T
:arrow В Диана с 38% отстъпка ще струват минимум 162 лв.
:arrow В avtogumi.bg без отстъпка са под 159 лв

2. ЧАКАНЕТО По време на сезона за смяна на гуми в Диана винаги е мармалад! Отвън чакат 50 коли за монтажи, на каса се чака минимум 30 минути и после с часове чакаш да ти дойде ред от склада да ти изкарат гумите. icon_idea В автогуми можеш да си ги поръчаш или с доставка до адрес или безплатно взимане от някой от гуми центровете им. Аз обикновено не седя на едно място постоянно и не обичам доставките (когато се наложи доставка за нещо винаги е до офис на Еконт). Поръчвам до гумаджийницата на Черни връх, че ми е най-удобно - отивам, виждам, плащам и си заминавам за не повече от 5 мин ако нямам монтаж. А ако имам монтаж, то колата ми влиза в уречения час и пак не чакам. Услуга, която в Диана няма - там може да висиш и цял ден като сопол.

3. ПРОВЕРКА DOT - това е практически невъзможно в Диана, преди да си платил гумите. Първо плащаш, после чакаш и после виждаш - какъвто са ти изнесли - това е, няма връщане назад, защото поръчката не е онлайн и няма 14 дневен срок от КЗП. icon_idea

Така че нито е по-евтино, нито е по-удобно в Диана. Сигурно има някои модели, на които има някаква разлика в цената, но тия 15-20 лв на бройка, които посочваш са доста нереални и аз лично не съм попадал никога на такава разлика при сравнение.


Така, първите 2 са последните които съм гледал за мен, 3тото го гледах за една колежка. Не съм ти търсил специално модели с разлика, просто това ме е интересувало. Летните сега г няма в Диана, но тази година пазарувах доста и пак бяха в такъв прядък разликите. Сега като броузвам 2та сайта, онлайн цената на Диана(-30%) е горе долу като в Автогуми и това е логично. Само че масово в Диана се пазарува с по-голяма отстъпка от тези 30%.

KLEBER KRISALP HP3 235/45R18 98V XL Avtogumi = 241.59лв.
Diana - 38% = 215,14лв.

FIRESTONE WINTERHAWK3 225/55R17 101V XL FR Avtogumi = 205.65лв
Diana - 38% = 182,9лв

CONTINENTAL WinterContact TS 860 185/60 R15 84T Avtogumi = 128.45лв.
Diana - 38% = 118,88лв.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Svetlix » Пет 06 дек 2019 9:50


Vlad777 написа:2. ЧАКАНЕТО По време на сезона за смяна на гуми в Диана винаги е мармалад! Отвън чакат 50 коли за монтажи, на каса се чака минимум 30 минути и после с часове чакаш да ти дойде ред от склада да ти изкарат гумите. icon_idea В автогуми можеш да си ги поръчаш или с доставка до адрес или безплатно взимане от някой от гуми центровете им. Аз обикновено не седя на едно място постоянно и не обичам доставките (когато се наложи доставка за нещо винаги е до офис на Еконт). Поръчвам до гумаджийницата на Черни връх, че ми е най-удобно - отивам, виждам, плащам и си заминавам за не повече от 5 мин ако нямам монтаж. А ако имам монтаж, то колата ми влиза в уречения час и пак не чакам. Услуга, която в Диана няма - там може да висиш и цял ден като сопол.

3. ПРОВЕРКА DOT - това е практически невъзможно в Диана, преди да си платил гумите. Първо плащаш, после чакаш и после виждаш - какъвто са ти изнесли - това е, няма връщане назад, защото поръчката не е онлайн и няма 14 дневен срок от КЗП. icon_idea

Така че нито е по-евтино, нито е по-удобно в Диана. Сигурно има някои модели, на които има някаква разлика в цената, но тия 15-20 лв на бройка, които посочваш са доста нереални и аз лично не съм попадал никога на такава разлика при сравнение.


Важно уточнение е, че това сигурно се отнася за София. В Плевен специално никога не съм чакал за касата. Колкото до ДОТ - колкото пъти съм попитал момчетата от склада, толкова пъти са ми казвали "Момент да проверим" и до 5 минути съм получавал информация. Имало случай в които, даже са ми носили гумата да го видя с очите си. Иначе ако трябва да монтирам/демонтирам - да чакането е ужас.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот m135 » Пет 06 дек 2019 16:05


За Плевен потвърждавам, казват дота преди да си ги купил, Не съм чакал нито на каса, нито за монтаж, всичко стана на момента. А с Cardbox приложението на телефона дават още малко отстъпка за покупка и монтаж. По около 3 лв на гума, монтажа не съм го смятал колко отстъпиха.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 12 дек 2019 20:56


...

Последна промяна от Vlad777 на Пет 13 дек 2019 8:47, променено общо 1 път.
Причина: За поредната провокация получаваш предупреждение! Вече си писал небивалиците си на трета страница в темата!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 218 госта