Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот icotoooo » Нед 05 яну 2020 13:57


Здравейте колеги,разглеждам сайтовете за продажба на гуми,понеже ми предстои покупка на летен спорт пакет 18ки (2х235/50 и 2х255/45) и предвид пробега,стила на шофиране и бюджета съм се насочил към бюджетния вариант марка Hifly HF805.Общата цена за комплекта в сайта излиза на 424лв.+22лв. за доставка.
Има ли някой от Вас,който има право на отстъпка от цената и би помогнал с нея при покупката?
Как става доставката?Посочената цена е до офис или до адрес и с кои куриерски фирми работят?




Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Georgi Vutov » Нед 05 яну 2020 17:40


Винаги съм се чудел и ще се радвам някой да ми отговори. Има ли някаква конкретна причина да слагате 18ки при положение , че може да отделите по 100лв за нова гума?!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Stivi » Нед 05 яну 2020 20:09


Georgi Vutov написа:Винаги съм се чудел и ще се радвам някой да ми отговори. Има ли някаква конкретна причина да слагате 18ки при положение , че може да отделите по 100лв за нова гума?!


icotoooo написа:предвид пробега,стила на шофиране и бюджета съм се насочил към бюджетния вариант


По всичко личи че колегата минава малко километри и не дава много газ,така че какъв е проблема да бодне едни китайчета ! Може тази кола да му е само за обиколки из квартала,да води мадамите на кафе :wink Но да не продължаваме по въпроса понеже си е чист спам :redface


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот icotoooo » Пон 06 яну 2020 6:43


Georgi Vutov написа:Винаги съм се чудел и ще се радвам някой да ми отговори. Има ли някаква конкретна причина да слагате 18ки при положение , че може да отделите по 100лв за нова гума?!


И двете ми коли се карат предимно градско,Голфа когато го кара само жена ми минава от 300 до 500км за месец.Аз минавам с Х3-то между 500 и 800км за месец.Общо двете коли за година минават около 15000км.Давам газ изключително рядко и то когато съм сам.Не мисля,че е оправдано да слагам гуми за по 300+лв/бр. при тази експлоатация.Пък това е оригиналния размер гуми за колата и минимума е 17",с такива съм за зимния сезон,като разликата в цената на гумите е пренебрежимо малка,за да си заслужава покупката на друг комплект 17" джанти,да не говорим за визията,тъй като 18" са част от пакета на колата.Отговора надявам се е изчерпателен :)


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Georgi Vutov » Пон 06 яну 2020 9:27


Да , благодаря за отговора. Просто останах с впечатлението , че сте с голф 4 и за това ми стана интересно. Не че ми е работа дали ще слагаш нови 18ки за 100лв.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 яну 2020 10:07


Разбира се, че не ти е работа, всеки си управлява портфейла, може и на голф 2 да са 18-ките , не определяйте по цените кое е ок и кое не, нещата отдавна не са като едно време... Маркетинга и рекламата надделяват над качеството...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 06 яну 2020 10:20


Цената е до адрес, магазина като цяло не работи с допълнителни отстъпки. Виж Nexen, Kumho и подобните марки, дали не са ти достатъчно изгодни. Nankang също става за търкаляне. Hifly не е ок. :th_up


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот icotoooo » Вто 07 яну 2020 6:40


Ами проблема е,че някои от марките не предлагат и двата размера или са различни модели и съответно шарки,а аз държа да са 4 еднакви и до определен бюджет.Имаш нещо конкретно предвид за Hifly или просто не ти вдъхват доверие :D :D.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 07 яну 2020 9:23


В няколко теста в различни размери се провалят максимално и са на дъното по спирачен път. Обикновено ги класифицират като опасни.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот icotoooo » Сря 08 яну 2020 6:48


Още не съм го решил твърдо,ще разгледам още малко и ще реша.Благодаря за съвета,ще имам едно на ум.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Пон 21 ное 2022 17:42


Ей, какво нещо е иронията на съдбата... Аз добре ги защитавах тия търговци преди време, но днес доста ме разочароваха и мен.
Разбира се, и аз имам част от вината, но да кажем, че ако не бях прекалено добронамерен и честен(което евентуално би им струвало нещо отгоре), то вероятно проблем нямаше да има.
Накратко: Поръчвам си гуми за джип, като до последно се колебеах между два модела. Поръчвам в петък единия, с ясното съзнание, че с 95% сигурност ще го взема него, но евентуално до понеделник може да поразмисля, а и като го видя на живо да го откажа, и да поръчам другия(пак от тях, а и цените на двата модела са почти еднакви с десетина лева разлика). Чета на сайта, че няма проблем да се връщат гуми и без причина, като дори куриера при връщането е за сметка на търговеца. Аз съм ги поръчал до техния склад и сервиз(има такава опция, с плащане на място), близо до Люлин, така че ако ги откажа и взема другите, да им спестя куриер и излишни разходи и разправии. Понеже поръчвам в петък след 15 часа, очаквах дори да ми обработят поръчката чак на следващия им работен ден, и доста се изненадах, че звъннаха още същата вечер в 19:13 часа. Пита ме служителката за размера(то жените за кво друго да питат :mrgreen ), дали съм сигурен, ама на каква кола ще ги слагам и пр. Аз И казах, че размера е на моя отговорност, но евентуално, че има вероятност да ги откажа, и сменя с други(друга марка и модел, същия размер) пак от тях, на същата цена, когато ги видя на място. И тогава - "Ауу, не може така!". Те ги взимали от техен доставчик, и ако не ги взема, кой щял да им покрие транспорта... Ама в сайта гумите ги пише "7бр в наличност", и въобще според всички писани и там правила и условия, мен не ме касае от къде ги взимат. Единствено има изключение(което си е в техните правила, но пред съд би отпаднало и то), че ако ми внасят гумите от чужбина, то трябва да се плаща предварително, и не можеш да се откажеш или да ги върнеш. Но това последното не е моя случай, още повече, че там и сроковете са други. Въпреки всичко, въпреки, че се опитват да шикалкавят с техните си правила, аз понеже съм ларж, предложих да ги компенсирам за някакви такива "излишни" техни транспортни разходи, все пак давам над 1200лв за гумите, и плюс-минус някакъв транспорт от 40-50лв не ми е проблем. И пак им повторих че 95% съм сигурен, че няма да се наложи да ги отказвам, а дори и да стане, те ще бъдат компенсирани... Иии...уж всичко точно по телефона, разбрахме се, гумите щели да дойдат в понеделник(днес)...
Е, да, ама не! Към обяд имах път към склада им, от където трябваше да ги взема гумите, но обаждане нямах...(те винаги се обаждаха, когато съм ги ползвал). Викам си, дай да видя имейла, макар че те него го ползват просто за да има някъде нещо написано, там за поръчката, потвърждение на поръчката и подобни... Е, оказа се, че след като са ми потвърдили в петък устно по телефона, след това са ми изпратили и имейл, с отказ за изпълнение на поръчката! Ама как да се сетя да си проверявам електронната поща баш събота и неделя, и то след като устно всичко си беше ОК?! А и до сега, винаги, когато е имало какъвто и да е проблем с поръчката, са се обаждали по телефона, и сме изяснявали нещата... Та не очаквах, че могат просто да ми отменят поръчката без да се обадят. (Бях им казал дори точно какви други гуми бих взел като алтернатива на поръчаните, и имах отговор, че тях пък ги имали налични при техен партньор в София).
Днес, след доста чакане на телефона, успях да се свържа с тях, и..."ми то вие сте искал неизпълними условия", и "такава ни е практиката пращаме по имейл отказа, не се обаждаме".
Значи, моето съгласие и уточняване, потвърждаване на поръчката, го искат и по телефона, а техния отказ(без основателна причина), го пращат тихомълком?! Определено кофти чувство за мен. Трябваше да си поръчам и двата комплекта гуми без да им се обяснявам, а за който не ми харесва, можеше "да не ми достигнат парите" на място, и да ги откажа без проблем. Можех дори да ги върна с куриер за тяхна сметка(така пише в сайта им), имам и времето и всичко за целта, колкото и излишно да е това упражнение. Но просто съм достатъчно коректен клиент, който е пазарувал там и преди, винаги съм бил доволен. Не вярвах, че в случая търговец с основна дейност онлайн търговия, ще прилага такива селски номера. Нейсе, 1200лв ще отидат в Диана сега, а и занапред ще ги избягвам. Днес на женицата по телефона и ги казах тези неща, но реших да драсна тука два реда, белким на някой по-висшестоящ там му просветне, че доволните и лоялни клиенти са по-ценни от случайни балами, а ако не, то поне бъдещите им клиенти да не хранят прекалено големи надежди към тях, и да си опичат акъла.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот samo_pechka » Пон 21 ное 2022 19:36


Пазарувал съм от тях , последно не е имало издънки , но напоследък лично аз вече предпочитам местен търговец в моя град . Оставил съм му доста пари :)
А за гуми на жипки - Красимир Полендаков от Троян ( ако не бъркам ) предлага избор и отношение към клиента .


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Пон 21 ное 2022 21:19


Мерси, погледнах, че има едни, които ги няма никъде, може да проуча :wink


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот fur1ous » Пон 21 ное 2022 21:37


Аз последните 2 поръчки от автогуми ги отказах, първите вече не помня точно защо, но инаше няква драма, вторите ги намерих благодарение на колега с 120 лв по малко в медина мед и от тогава съм си казал, че автогуми не мерси, в медина и диана има достатъчно гуми и като си сложиш отстъпката цената винаги е по ниска от автогуми.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Пон 21 ное 2022 21:57


В Медина и аз имам познати, ама нещо няма подходящи модели гуми в размерите, които ми трябват. Нещо такова и в Диана, сега разглеждам и там.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 225 госта