Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Tsankovski » Пон 21 ное 2022 22:30


За последните две години съм купил 8 бр гуми от тях , никакви ядове




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот group® » Вто 22 ное 2022 0:19


Аз от целия пост разбрах тяхната 'вина' като отказ на поръчка, за която си казал, че е вероятно да не вземеш?

Не ги защитавам, но е съвсем нормално, според мен.
На теб може да ти се струва, че с 40-50лв ще им покриеш ядовете, но силно се съмнявам да е така.
На теб може да ти се струва, че казаното от теб звучи сериозно, но не е така.
Само ти си знаеш, че си имал сериозното намерение да купиш. И аз да бях на другия край на слушалката, и аз нямаше да приема да се занимавам с това в най-голямата лудница от годината.

Казвам го не да се заяждам, а да видиш, че може да има и друг прочит на нещата.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hooligans » Вто 22 ное 2022 0:29


Аз лично съм поръчал от avtogumi.bg над 4-5 комплекта гуми за джип от най-скъпите в размера си и никога не съм имал проблем.
Никога не бих поръчал нещо, което не съм сигурен, че искам и после друг да ми е виновен.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Вто 22 ное 2022 9:36


А, аз си казах, че имам вина... прекалено откровен бях, макар и с цел да си спестим съвсем евентуални разправии и разходи(основно за тях). Излишно им обясних като човек. Иначе правилата са си ясни, както по принцип за пазаруване от нета, така и конкретно на техния сайт. Нищо не ми пречеше просто да поръчам и двата комплекта, и единия да го върна, или откажа на място. Тогава със сигурност те щяха да търпят поне някакви негативи, а за мен нямаше да има никакви. И хич не би трябвало да ме интересува, дали сега им е натоварено, или дали са на кеф. Това им е работата, такива са правилата, ако не им харесват да не се занимават с такава търговия. Не видях никъде да пише, че поръчката се отказва, ако има някаква вероятност да я върнеш(дори това е изрично разписано право на клиента).
Мисля, че е ясно, че ако не ми пукаше за труда и разходите на другите, нямаше да има от какво да се оплаквам. Просто щях да си карам по техния устав, без излишна информация. Все пак нямаше да съм поръчал излишно 5-10 комплекта, а само един, който да върна. Толкова ли им е акъла, да не могат да се сетят, че го правя заради тях?!
Колкото до това, че трябвало да съм сигурен какво искам за да поръчам, няма какво да го коментирам. Ако нямаше опцията за връщане без причина при онлайн търговията, то тя нямаше да е това, което е. Освен това, аз ако толкова не бях сигурен, пак казвам, можех да поръчам и двата комплекта. В случая 99% всичко щеше да си е наред, и щях да взема тези гуми, но щом те предпочитат по другия начин, техен си проблем. Каквото посееш, това ще жънеш. Не оценяват добронамерения клиент, значи не го заслужават. А всички правила, включително техните, са срещу тях в такива случаи. Щом не може да се разбираме като хора, заслужават да си носят негативите.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Каспър » Вто 22 ное 2022 10:42


Цецо, за тях в случая ти си клиент който е много по-вероятно да им изгуби времето, отколкото да им донесе приход. И това е така не защото ти си знаел, че на 99% ще вземеш гумите, а защото има много такива които не знаят какво искат и само губят времето на този магазин. В случая са те сметнали за такъв и са преценили да не се занимават. И е логично. Разбери, че по-телефона те няма как да усетят твоята сериозност и желание да вземеш комплекта, защото много други "сериозни" са поръчвали по този начин и с големи приказки и сетне само разкарват куриерите. Трудно е да се отсеят сериозни намерения с приказки по телефона и когато е пик-а в този бранш предпочитат да заложат на сигурни клиенти отколкото на колебаещи се. Попаднал си под общ знаменател и това отношение не е лично мисля.
Иначе е редно да се обадят при отказа, но чак да ги отписваш, че не са ти звъннали за отказа, мисля че е пресилено. Всеки съвременен смартфон проверява мейл на всеки 15 мин., така че това не е някаква драма, все пак са те известили по някакъв начин и то навреме.
Като говорим за правилата в он-лайн търговията, всеки поръчващ от он-лайн магазин трябва да е наясно, че мейла е основно средство за комуникация и трябва да се следи докато човек не си получи стоката.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Вто 22 ное 2022 11:56


Няма лошо, мейла си е в правилата, мой проблем, че е на другия телефон, който съм захвърлил някъде вкъщи. Обаждането обаче, щеше да е добър плюс, пък и щях да потвърдя поръчката, и нямаше да ми я откажат.
Аз бях колебаещ се клиент в много малък процент, и то не дали да купя, дори им казах другия модел гуми, който ще взема, ако не взема първите. Цените на гумите дори бяха същите, с 10лв разлика.
А 100% "сигурния клиент" за тази търговия, е този, който не е върнал поръчката след изтичане на регламентирания допустим срок. Т.е. нямат никакви правни основания да ми откажат поръчката, дори и според собствените си писани правила. Но нека са прави за себе си според вътрешните си разпоредби за работа... Работата на служителката в колцентъра им, е да разпознае, че все пак ми трябват гуми, и ако не взема едните, ще взема другите. Щом не могат да правят добре тези преценки, мисля че е редно това да се популяризира като информация в обществото, и така всеки прочел моите няколко поста, няма да се колебае как да поръчва. Не мисля, че това ще им донесе особени ползи, но поне операторите на телефоните им ще са улеснени.
Пак казвам, дори бях готов да платя нещо отгоре, за да ги компенсирам, ако се наложи да сменям поръчката(втория избор е сигурен, защото карам и в момента с такива). Явно обаче, че няма как да е регламентирано такова плащане, и съответно ясно, защо не го приемат като предложение от моя страна.
Междувременно, чрез познати поръчах днес от друго място, на цена с 30лв на гума надолу. Просто не ми се разправяше така, и не са ми били водещото отстъпките... Ама май съм забравил, че в България е най-добре да "имаш човек", и ще трябва занапред да търся първо такива варианти, колкото и да не ми се ще по принцип.
А от последното става ясно и с какви минимални маржове работят тези фирми, защото не вярвам и с 30лв надолу на гума, някой по веригата да е бил на загуба. Куриерите ги знаете колко взимат на гума за доставка, и то за обикновенните крайни клиенти, а за големи фирми клиенти, цените са други. Отделно, че и много от тези големи фирми ползват в някаква степен и собствен транспорт, така че загубата им от комплект отказани, но доставени до техен склад гуми, е пренебрежимо малка спрямо печалбата. Но да не им правя сметката, така си ги разбират нещата, така си работят. Очевидно от глад няма да умрат, и да са си живи и здрави. Просто истински големите фирми могат дори услуга на загуба да извършат, в интерес на имиджа. А имиджа рано или късно се капитализира в приход, и затова някои фирми никога няма да достигнат лидерите в своята област.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Stivi » Вто 22 ное 2022 17:12


Ами ето, трябва да благодариш на avtogumi, че са отказали поръчката, така си спестил 120 лв ! Но нали не мислиш, че ако някой прочете този пост, ще се откаже да ползва сайта, понеже не са изпратили гуми на човек, който е "почти сигурен" че ще ги вземе !?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Вто 22 ное 2022 17:48


О, аз съм им благодарен, пък да видиш в тази тема няколко страници назад колко съм ги защитавал...
Грешката за "почти сигурен" си е моя, макар и с добри намерения към тях.
С написаното от мен не казвам да не се пазарува от там, а просто да се "пазарува", без колебание. Ето, дори моето колебание не е било "дали" да купувам от тях, и пак ме отрязаха... Значи, увереност на 100% при поръчките, това съветвам, който чете тук... Пък после връщане и откази, ако се наложи.
Иначе, не са чак 120лв спестени, защото 30-40 ще отидат за доставка, а и не исках да ангажирам хора за услуги...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот muns61 » Вто 22 ное 2022 18:06


:biggrin Чудех се дали да го напиша, ама си пазарувал кат блондинка!


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот fur1ous » Сря 23 ное 2022 1:52


И 70 да са въпроса не е в парите, въпроса е защо да им ги даваш, заслужили ли са ги с нещо? Сам знаеш отговора.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот D1D00 » Сря 23 ное 2022 5:29


Вече няколко сезона си купувам гумите от този сайт, и съм много доволен, супер точни, коректни и бързи. Винаги като си поръчвам гуми за голфа от там, ми ги доставят с пресен ДОТ на гумата на месец и половина излязла от завода. Вярно оскъпяват се заради куриерските услуги, но си заслужават инвестицията определено, ако нямате в града качествено място от където да си купите нови гуми а всеки ви лъжи (в моя случай)...


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот rld » Сря 23 ное 2022 9:37


аз се колебаех между фалкен и клебер, избрах си фалкен и поръчах. Взимане от люлин защото само там беше безплатно. Не мисля че имат практика да изваждат гуми и да избираш на място. По телефон дават инфо за дота и наличност. Имат 2 години гаранция


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Сря 23 ное 2022 11:20


То аз не съм им искал "да извадят" два модела да си избирам, още повече, че то не е само до вадене, а гумите които търся ги доставят от техни партньори(демек от други търговци).
А не, че не можех да ги поръчам и двата, без да им се обяснявам... Тогава щеше да реализирам такава практика независимо дали им харесва(щяха да загубят някакви джобни пари в най-лошия случай).
Какво ще направят, когато откажа единия комплект?! Мога да ги върна до 14 дена, та с отказ на момента няма разлика. А самият факт, че съм бил достатъчно коректен да поръчам само единия комплект, дори да имам минимални съмнения, би трябвало да им говори, че не съм тръгнал да злоупотребявам с фалшиви поръчки. С този отказ, само ме подтикват да правя точно обратното, което ще е за тяхна сметка. И това просто защото мога, и всички правила ми го позволяват. Нещо повече, с този отказ ме предизвикаха да пиша в темата, и така четящите я, да знаят, че в подобна ситуация е по-добре леко да злоупотребят(което обаче си е тяхно регламентирано право, та камо ли да е незаконно), отколкото да се опитват да им спестяват разходи и разправии. В крайна сметка, процентът на хора с подобни съмнения е минимален, загубите за тази фирма също ще са малки, маржовете(печалбите) са им достатъчто големи за да не ги жалим. Освен всичко друго, така по-често ще им се напомня, че са онлайн търговец с всички негативи за тях от това, и с всички привилегии за негово величество клиента.
Пишейки тук в момента, просто показвам, как се мултиплицира ефекта от недоволния клиент. Дали ще са повече на загуба, ако някой като мен си смени поръчката, или ако му я откажат по този начин, и той го разкаже на колкото се може повече хора?! Със сигурност съвета ми към колебаещи се, да поръчват смело, без да им се обясняват, ще им донесе малко повече негативи, но явно го заслужават.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот fur1ous » Сря 23 ное 2022 11:23


rld написа:аз се колебаех между фалкен и клебер, избрах си фалкен и поръчах. Взимане от люлин защото само там беше безплатно. Не мисля че имат практика да изваждат гуми и да избираш на място. По телефон дават инфо за дота и наличност. Имат 2 години гаранция


Гаранция франция, не само при тях, а и при другите магазини за гуми.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот 777 » Сря 23 ное 2022 11:26


cecoa1 написа:Какво ще направят, когато откажа единия комплект?! Мога да ги върна до 14 дена, та с отказ на момента няма разлика.

Разликата с връщането е, че трябва да платиш двата комплекта първо и после да връщаш единия. Може би е трябвало да пуснеш 2 отделни поръчки идващи като отделни пратки на куриера - иначе може да ти кажат или вземаш всички гуми или отказваш всички. Като цяло е трябвало да си поръчаш първите 4 без излишни обяснения.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Vaklin1982 и 221 госта