подземен паркинг и АГУ

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

ползвате ли подземен паркинг при положение, че имате АГУ

да
60
68%
не
28
32%
 
Общо гласове: 88
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Сря 17 юни 2015 9:15


Сигурно едно поне 30% от колите в града са с АГУ-та. Има доста обществени подземни паркинги по метространции, МОЛ-ове и други места, където паркирането на такива коли е забранено. Обаче така като гледам никой не следи за тази забрана. Та любопитно ми е какви са причините за нея ? Само на обществени места или на частните паркинги по коопеарции и тн, е забранено кола с АГУ да влиза ? Има ли изключения (примерно паркинга да се приспособи, та да могат и такива коли да го ползват) или не.

И накрая, вие спазвате ли я тази забрана :)




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот 777 » Сря 17 юни 2015 10:13


Гледам да спирам назад - да не се вижда лепенката. Някой беше казал, че имало 500лв глоба, но не съм чувал още за глобени. На паркинга на ИКЕА не съм забелязвал подобна забрана - а щом там няма опасност от АГУ, как по моловете има? Единственото обяснение, което намирам е заради възможно изтичане на газ. Ако е за пожари - може и с бензин да се случи.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот nurv » Сря 17 юни 2015 10:26


Понеже моловете и повечето обществени сгради са спестили от качествена вентилация, затова е забранено за АГУ. Изобщо не се акцентира върху взривове.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот 777 » Сря 17 юни 2015 10:31


То по тая логика може да се отровиш от въглероден окис - като бръмчат маса коли постоянно. Ако няма някаква що годе работеща вентилация.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот nurv » Сря 17 юни 2015 10:34


Те имат "някаква вентилация". Тук вече въпроса е, че пропан-бутанът е по-тежък и се стели по подовата настилка и влиза в канализацията. Нашите сгради нямат такива филтри, датчици и прочие съпътстваща техника затова е по-лесно да забраниш да влизат такива коли и ако нещо стане да си измиеш ръцете със забраната.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот myrshavija » Сря 17 юни 2015 10:35


777 написа:Гледам да спирам назад - да не се вижда лепенката. Някой беше казал, че имало 500лв глоба, но не съм чувал още за глобени. На паркинга на ИКЕА не съм забелязвал подобна забрана - а щом там няма опасност от АГУ, как по моловете има? Единственото обяснение, което намирам е заради възможно изтичане на газ. Ако е за пожари - може и с бензин да се случи.
Паркингът на ИКЕА не е подземен, що за глупаво сравнение!
"Някой беше казал" ми став все по-любим израз - не е ли уморително да пишеш глупости? Или ти идва отвътре?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Сря 17 юни 2015 10:36


добре де, а частните подземни гаражи, на кооперации и тн, там строителите по принцип са спестили от много работи. Общо взето това какъв вид забрана е, на какво ниво, то и на инвалидните места уж не може да се спира, ама се оказа, че няма кой да го контролира, нито МОЛ-а има право да глоби, нито полицията. Та тук кой ще ти вземе парите и какво следва ако нещо стане ?


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот IRRITATING » Сря 17 юни 2015 10:37


А защо изобщо трябва да умуваме след като е забранено :yahoo_09


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Сря 17 юни 2015 10:41


Хич не го умувайте, заради кола с АГУ на подземен паркинг си изгубих слуха за почти седмица. Има причина да е забранено! :dummy


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот nurv » Сря 17 юни 2015 10:49


Темата е защо са забранени. Поне до сега никой не се е изказал, че е тъпа забрана и прочие :) А това твърдение, че не трябва да се интересуваш защо нещо е забранено подхожда на едно време преди 89-та.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Сря 17 юни 2015 11:02


https://press.mvr.bg/goreshta_tema/mat_po_tema110106_06.htm

май май ги мързи и така си измиват ръцете. Ама като няма кой да ги контролира, е така.
Едно гълъбче ми каза, че всички подобни паркинги трябва да имат вентилация и датчици за газ. Общо взето обаче няма задължение да го направят и си измиват ръцете, като собственика на паркинга (а когато това са частни кооперации Домоуправителиният съвет, трябва да вземе еднолично решение, какво да прави.) При констатирано нарушение, едиственото което могат да направят е да помолят колата да напусне, ако тя обаче иска да го направи. Нямат никакви законни права да глобяват. Този контрол трябва да става на входа/бариерата. Общо взето ситуацията е като при инвалидните места, пракингът хем е обществен, ама е и частна собственост ... та попринцип само полицията може да налага такива глоби, ама тя не можела да работи в частна собственост, имало някакви дупки в законодателството.

Последна промяна от VWGT на Сря 17 юни 2015 11:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот НарКол » Сря 17 юни 2015 11:05


VWGT написа:Обаче така като гледам никой не следи за тази забрана. Та любопитно ми е какви са причините за нея ?

Например такава. :neutral


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот 777 » Сря 17 юни 2015 11:06


myrshavija написа:
777 написа:Гледам да спирам назад - да не се вижда лепенката. Някой беше казал, че имало 500лв глоба, но не съм чувал още за глобени. На паркинга на ИКЕА не съм забелязвал подобна забрана - а щом там няма опасност от АГУ, как по моловете има? Единственото обяснение, което намирам е заради възможно изтичане на газ. Ако е за пожари - може и с бензин да се случи.
Паркингът на ИКЕА не е подземен, що за глупаво сравнение!
"Някой беше казал" ми став все по-любим израз - не е ли уморително да пишеш глупости? Или ти идва отвътре?

Достатъчно закрит е - дали е под нивото на пътя или над няма значение.
За теб не е ли уморително да се дървиш където свариш? За "някой беше казал" може да коментираш пак:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=774305


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот hooligans » Сря 17 юни 2015 11:09


Закрит паркинг и подземен паркинг са две различни неща icon_idea :rolleyes


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Сря 17 юни 2015 11:18


хмм, излиза че само в Унгария и България има такава забрана, е значи проблемът не е в самото АГУ.
А и 500-те лева глоба са към собственика на гаража, ако е допуснал такива коли. И на глоба подлежат абсолютно всички подобни гаражи, не само МОЛ-ове, ами и частните кооперации.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 196 госта