подземен паркинг и АГУ

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

ползвате ли подземен паркинг при положение, че имате АГУ

да
60
68%
не
28
32%
 
Общо гласове: 88
Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот fox_vt » Съб 20 юни 2015 21:58


Аз газ не ползвам не мисля и да ползвам.Но какво излиза от последните мнения -забранено е защото няма инвестиране в подходящо оборудване.Но това не значи че е безопасно и ако стане инцидент и загине някой кой ще поеме на съвеста си това собственика който не е инвестирал но сложил табела или ТИ който си на мнение че ТОВа на тебе не може да се случи.Право казва колегата по нагоре -българина е такова племе което го няма никъде по цялото земно кълбо.То и ограниченията на скороста ги има ама спазвате ли ги.Факт е че всеки българин се опитва да пригоди и манипулизира забрана по начин изгодна за него.Инциденти с газ стават значително повече спрямо бензин или дизел за опровержение на по предишни мнения,както със мобилна така и със стационарна.И да газта е по опасна даже би следвало да се каже единствено опасна само тогава когато се изпусне в затворено помещение.Сега ако сте интелигентни същества ще се замислите кое се причислява към затворените помещения.И като си помисли човек че всичко това се крепи на един прост и тъп електромагнитен клапан който спира газта и като всяко механично устройство се поврежда.Ама нали сме Българи с главно Б това на нас не се случва. :banghead




Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот nurv » Съб 20 юни 2015 22:07


Айде преди да обощаваш, понеже виждам се мислиш за интелигентен човек да се замислиш защо производителите, включително и VW слагат фабрично тия бомби в колите? Сигурно е само за нашият пазар. Бедните неуки и таритатски настроени българи. Оливате се с това да обяснявате колко сме уникални в тарикатлъците, а не се замисляте, че масовите инсталации за холандски и италиански.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот betaserk » Съб 20 юни 2015 22:41


Слагат ги колега, защото не знаят че в България всеки си прави каквото знае, ако знаеха сигурно щяха да забранят внасянето на такива коли в България. Ама не става дума за това да не ги карате колега, става дума да сте съвестни и като пише забранено да не спираме там, не напразно са го написали а са го написали защото нямат условията за да може да спират там коли с газ, следователно не трябва да се спира там, ако може щеше да има табела, заповядайте с газ! По думите ти си мисля, че разбираш да я продадеш и да си купиш дизел, не! Не казваме това, никой не го казва. Казваме да сме съвестни както вече писах, като е забранено значи има за какво, ако е ограничено на магистралите до 130 не трябва да се надвишават и да се кара с 200 км/ч защото не е пригодена за 200, толко е просто и не виждам защо толко се противите и в часност ти, да кажеш "еми така е трябва да се внимава, че ако стане нещо ще стане лошо" Всеки трябва да мисли за всички, не само за себе си. Тогава чак може да станем народ за подръжание, наскоро видях един млад човек да върви по улицата да си извади една вафла и да хвърли на земята найлона, кой го е възпитал тоя млад човек се питам аз? Имам един познат в Германия който замина преди месеци и го питах "как е там" и ми отговори, че хората там са съвсем различни от тук, стандарта им на мислене е друг, там не мислят "еб.л съм му мамата на забраната, ще си спра където искам" а мислят "ако спра тук, някой може да пострада, може да се нарани някой, може да убия някой без да искам" Че после политиците виновни, тоя виновен, оня виновен, според мен самите ние сме си виновни и вместо да хвърляме вината на някой друг по добре да се стегнем и да започнем да мислим за всички вместо за собственния си зад..к
Хайде лека, че бирата ми свърши


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот nurv » Съб 20 юни 2015 22:58


Колега не разбрах само къде казах да не се спазва закона. Аз лично ходя само в търговски центрове с открити паркинг места, било на приземен или на горен етаж. Нямам гараж така, че може да се каже, че не нарушавам закона. За километрите също бих казал, че карам редовно. Противенето ми, както го наричаш идва от това, че давате примери от чул видял, разни зрелищни взривове, за които дори нямаме инфо от къде и защо е тръгнало. А за чужбината имам възможност да пътувам сравнително често в Западна Европа затова не пиша от позицията на чул от приятел.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Traytor » Съб 20 юни 2015 23:49


Аз дадох пример с голф който гръмна пред мен в гаража на The Mall, даже споменах че ми трябваха дни за да ми се върне слуха.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот radi_nrj » Нед 21 юни 2015 11:07


Спирал съм само един път на подземен от разсеяност. Предимно карам дизел и като бях взел на племенника колата бях забравил, че е на газ. Иначе само на откритите паркинги!!!


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот kossel » Нед 21 юни 2015 14:10


Не съм чел цялата тема. Но как стои въпроса с колите с фабричен метан? Може ли да се спира на паркингите на моловете, подземните?


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот fox_vt » Нед 21 юни 2015 17:00


АГУ-автомобилна газова уредба пропана е газ метана също но за колегите по горе съм убеден че ще намерят вратички :bowdown Фабрично се слага АГУ заради екологични съображения но това че е фабрична газовата ти ако ще и сега да е излязла от завода,щом е забранено да се спира то значи е забранено.Изобщо защо се коментира тая дума забранено :stumm Тя има само едно значение ако имаше и други значения щеще да е забранено за коли с АГУ освен които са ....


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Piqndurnik » Пон 22 юни 2015 10:28


VWGT написа:хмм, излиза че само в Унгария и България има такава забрана, е значи проблемът не е в самото АГУ.
А и 500-те лева глоба са към собственика на гаража, ако е допуснал такива коли. И на глоба подлежат абсолютно всички подобни гаражи, не само МОЛ-ове, ами и частните кооперации.

В Германия също е забранено. Това май е основната причина колите на газ да са рядкост тук. Другата е TUV.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот myrshavija » Пон 22 юни 2015 10:32


Може ли повече подробности относно това как TUV пречи на разпространението на газовите уредби!


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот Piqndurnik » Пон 22 юни 2015 10:45


Не пречи, но трябва да се мине, а газовата уредба (допълнително поставена, не фабрична) е още нещо, което може да даде фира. Не зная конкретно какво им проверяват.
Факт е, че въпреки наличието на колонки за газ, почти не съм виждал някой да зарежда на тях.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Пон 22 юни 2015 11:12


в Германия афтърмаркет ЛПГ е скъпо удоволствие. Избиването на парите е м/у 25-50 хил км. Което като сравниш с дизела е още повече сигурно. Та там хората си купуват нови дизели, ако им трябва да въртят километри. Т.е. основната причина е икономическата (далаверата по нашенски). Едва от скоро (няколко години) има по-сериозен пазар на нови коли с фабрични газ/метан (в момента 67 модела, повече инфо DVFG (Deutsche Verband Flüssiggas – German LPG Association)).
иначе за статистиката:
- 6900 газстанции
- малко над половин милион коли (при нас са 1 милион, :11 утрепали сме ги).

Така че, проблемът не им е в това, че колите гърмят, а просто не е чак такава икономията при тях. И ситуацията е малко като с голфаджията на светофара, дето попитал собственика на Бентлито, абе тия коли стават ли, щото гледам не ги карат много.

В този ред на мисли е хубвао колегите, които изтъкват лични впечатления, да приложат и малко статистика, която съм сигурен, че ще е полезна за всички ни. Това, на кой колко му заглъхват ушите, или колко по-често стават инциденти на думи е ... много убедителен довод, съгласен съм, ама все пак.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот myrshavija » Пон 22 юни 2015 11:32


Piqndurnik написа:Не пречи, но трябва да се мине, а газовата уредба (допълнително поставена, не фабрична) е още нещо, което може да даде фира. Не зная конкретно какво им проверяват.
Факт е, че въпреки наличието на колонки за газ, почти не съм виждал някой да зарежда на тях.

А фабричните не "дават фира", яснооооо. :mhihi
Много несериозни неща пишеш - TUV ту пречи, ту не пречи, ама не можеш да кажеш нищо конкретно, не знаеш какво им проверяват, не си виждал да зареждат, следователно ...
Каквото и да напишеш вече, едва ли ще звучи сериозно.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот НарКол » Пон 22 юни 2015 11:52


VWGT написа:Така че, проблемът не им е в това, че колите гърмят, а просто не е чак такава икономията при тях.

Някой знае ли колко струва LPG-то в Германия? :question
А, няма значение, намерих инфото.
И все пак си мисля, че има сметка в газта, дори в Германия и още повече с техните разстояния.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подземен паркинг и АГУ

Мнениеот VWGT » Пон 22 юни 2015 12:11


ама и поставянето ти е горе-долу едни 3 до 6 хиляди лева + разходите по обслужването му



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 235 госта