Електронни винетки сменят хартиените стикери

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот инжектопляктор » Пет 18 сеп 2015 14:10


Отново се говори за толл такси, а лошото е, че докато сега се говори изключително за товарни автомобили, чува се нещо и за въвеждане на такива такси при леките автомобили, макар и с недомлъвки да се споменава и обсъжда това. Какво мислите по въпроса? Мен подобни такси, като се говори за леки автомобили ме притесняват в известна степен, понеже пътувам много и не по свое желание, за кеф.
Електронни винетки сменят хартиените стикери




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Stivi » Съб 19 сеп 2015 18:15


Една жена каза в автобуса....айде нема нужда !


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Vlad777 » Съб 19 сеп 2015 18:35


В Унгария отдавна има електронни винетки. Реално като си купуваш винетка диктуваш номера на автомобила и го вкарват в системата. Взимаш си и касовата бележка за платената такса, на която също пише номера на автомобила и периодът, за който е платено. Нищо не се лепи на стъклото.

Предполагам идеята за електронните винетки е свързана с новите камери по пътищата, които са вече на много места. Така тази камера може да разпознае номера на автомобила и ако за този номер няма платена винетка, санкцията може да се прати електронно на водача.

Това според мен ще повиши събраните винетни такси.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 19 сеп 2015 19:07


Vlad777 написа:Това според мен ще повиши събраните винетни такси.

И ще понижи корупцията в полицията.
Доста се изписа, че масово полицаи и служители на сродни служби карат без винетки. :cool
Преди няколко години ме спряха по тъмно в Стражица и поне 3 минути оглеждаха винетката, като единия ушев даже си позволи да отвори вратата на колата, да седне и да я опипва дали не е с двойно фолио.
Сдържано му обясних, че мога да пусна жалба, но явно тези селяндури нищо не ги плаши.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот kris11 » Съб 19 сеп 2015 20:58


@ "поне 3 минути оглеждаха винетката, като единия ушев даже си позволи да отвори вратата на колата, да седне и да я опипва дали не е с двойно фолио."
Е и какво? В закона пише да е залепена на стъклото- няма уточнения колко трайно.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Росен2 » Съб 19 сеп 2015 21:50


Според мен най интересно е решен въпросът в Турция.Цената на горивото е по висока.Караш много- много се и охарчваш и обратното.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот IRRITATING » Съб 19 сеп 2015 21:52


Цената на горивата е по висока за да могат да поддържат огромна армия, а магистралите са платени.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот agumba » Съб 19 сеп 2015 22:14


Сърбите са го измислили нелошо, можем да се заимства оттам! Пропускателни пунктове по магистралите, и се засича, откъде влизаш, и къде излизаш, плащаш си съответните километри! Това да е за чужденците, а за нашите коли да си важи винетката, може и в електронен вариант!


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот IRRITATING » Съб 19 сеп 2015 22:24


Е ти много хора искаш да лишиш от комисиони :mhihi Сега едни хора ще вземат едни пари за камери после други ще вземат пари за джаджата която камерата ще разпознава, и чрез нея ще те таксува, ама тя ще може да се зарежда само по банков път и тнт.На финала като се тегли чертата ще излезе, че си плащаме а пари за пътища няма.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот virus_2005 » Съб 19 сеп 2015 22:31




Преди да се случи това би следвало да променят сегашната наредба, защото в нея такова животно като електронни винетки няма...


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Traytor » Съб 19 сеп 2015 22:32


Toll такси за камионите съм съгласен. Съсипват пътищата, като плащат само една винетка(а няма контрол над товара, не знам дали има ТИР който да не тръгва претоварен и то доста над позволеното). Това ще донесе страшно много пари. Електронната винетка е също супер вариант, няма да се занимаваме със скапани стикери(за което :bowdown ) и както казаха колегите преди това полицаите които се барат много сербез ще земат да си купят винетка, отделно ще се спре с това ползване на една винетка от 2-3-5 коли.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот инжектопляктор » Съб 19 сеп 2015 22:51


Traytor написа: отделно ще се спре с това ползване на една винетка от 2-3-5 коли.

Че аз не съм против това да купиш винетка и да я ползваш на 1-2, ако искаш 10 коли. Стига да можеш да я ползваш в даден момент на 1 кола. Има ли значение от 3-те коли коя ще ползва винетката, като в един момент само 1 от тия коли може да натоварва пътя, независимо коя е тя? В момента законът те рекетира по тоя начин. Да си плащаш индивидуално винетка за всяка кола, независимо дали я караш 1 път в месеца извън града или всеки ден. Това е все едно да си изкараш карта за ски лифта и да ти кажат, че можеш да я ползваш само със ските, с които си бил, докато си си правил тая карта, а с други ски - не важи.
Работата е, че толл таксите за камиони са ми малко безразлични, но за коли не съм толкова съгласен, а се говори и за колите с половин уста. Другото е, че ако се въведе и за родните камиони, означава автоматично вдигане на цените на всички превози и услуги, защото перото за транспорт ще се увеличи като парично изражение. Не е точно така с лека ръка да се прави нещо.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 19 сеп 2015 22:53


kris11 написа:Е и какво? В закона пише да е залепена на стъклото- няма уточнения колко трайно.

Мислех, че си нормален човек, но явно обичаш да се заяждаш!
На какво основание ще ти влиза в колата без твоето съгласие и ще опипва всичко стражишкият селяк??
Естествено, че винетката беше залепена нормално на стъклото и не беше използвана двойнозалепяща лепенка.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Stivi » Нед 20 сеп 2015 9:16


Vlad777 написа:Предполагам идеята за електронните винетки е свързана с новите камери по пътищата, които са вече на много места. Така тази камера може да разпознае номера на автомобила и ако за този номер няма платена винетка, санкцията може да се прати електронно на водача.


От известно време на пътя Бургас-Поморие слагат едни стърчила с някакви камери,дали пък не са такива които освен да наблюдават трафика /понеже не приличат на радарните/ да снимат и новите винетки ??


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Vlad777 » Нед 20 сеп 2015 11:03


Те камерите няма да снимат винетките, а номера на автомобила и после ще сравняват в базата данни дали за този автомобил има валидна винетка, технически преглед, гражданска отговорност...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта