Измиване на двигател

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Измиване на двигател

Мнениеот Liminat » Пон 12 дек 2022 21:04


И аз да повдигна темата, все ще си е актуална. От седмица я наглеждам, и днес свалих пластмасовия капак и изпръсках едно шише обезмаслител върху двигателя, 1.9 tdi. Направих го на очакълена площадка извън града, да не цапам на автомивката, видя ми се добра идея първо да го изпръскам с вода, после с обезмаслител, да я покарам десетина км до мивката и да я изпръскам, десетина минути след препарата. След 6-7 км започна да придърпва нещо докато върви и ме обхвана гадното чувство, че нещо се е прецакало. Стигнах до мивката, изпръсках двигателя, в резултат двигателя чист, кабелите към подгревните скъсани 3 от 4, и придърпването засега ( десетина км и 5-6 часа след миене) не престава. Какво може да се е прецакало след напръскване с обезмаслител, та да започне да придърпва? Прави го при леко натоварване - изкачване на лек наклон или при ускоряване, около 40-60 км/ч. Първо ми се стори, че се е сляло омасляване в съединителя и на моменти пребоксува, не знам дали това изобщо е възможно. Ще оправя кабелите към подгревните свещи утре, но проблемът се появи преди да се разпаднат клемите, които го бяха закъсали от преди, малко им е трябвало, а светещата лампа на подгревните ме насочи какво да търся.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Измиване на двигател

Мнениеот muns61 » Вто 13 дек 2022 12:14


Всички обезмаслители са електропроводими. Затуй издухай с въздух всички конектори в разединено положение.


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Измиване на двигател

Мнениеот Liminat » Чет 15 дек 2022 17:03


Май тия около дизеловата помпа имат връзка с това придърпване, но не можах да разкача никой от тях. Продухах ги външно със сгъстен въздух. Като че ли студена не го прави това прекъсване, като загрее започва да прекъсва упорито. Най-вече около 2000 оборота, при отнемане на газта. Като набира и в обороти не придърпва/прекъсва. Не видях оголен кабел, който да окъсява. Подгревните ги скачих с лустер клеми, лампата обаче продължава да мига. Стоп светлините ми работят
Обаждах се на сервиз, но са доста заети, до Нова година няма да могат да я видят.
Голяма беля се оказа това миене.
......
Разгеле, след продухването с въздух, разбутване на кабелите в конекторите с връзки към дизеловата помпа, вече около 60 км няма придърпвания и странични "ефекти", размина ми се.
Лампата за подгревните свещи мига през всичките топли дни, в които не се включва подгрева. В първия студен ден, в който се включи подгрева, престана да мига и лампата.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта