Въпрос за регистрация на кола в Кат

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Въпрос за регистрация на кола в Кат

Мнениеот bomber » Чет 12 май 2016 15:04


Здравейте, става въпрос за джипка, която е докарана на ход от Италия със италиянски номера...Продавача е автокъща и твърди, че мога да я регистрирам в кат без документа за отписване от общината в Италия, така нареченото чилипи ли беше :D В кат съм връщал просто номерата...но се чудя кой после ще я отпише от Италия и дали изобщо е възможно да я регистрирам по този начин понеже съм малко Тома Неверни :) Даже можело да си я карам с тези си номера и когато искам да си я регистрирам. Цялото това нещо ми звучи малко гнило та моля, ако някой е наясно да помага ;)




exzibit
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 09 май 2016 21:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за регистрация на кола в Кат

Мнениеот exzibit » Чет 12 май 2016 17:30


Естесвено,че може да си я караш с италианските номера,стига да има валидна застраховка и преглед.Когато съм регистрирал коли от Испания,още там я отписвам,дават ми две листчета и си я докарвам на ход.Но колата трябва да е отписана от съответната държава/община.
Успех!!


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Re: Въпрос за регистрация на кола в Кат

Мнениеот bomber » Чет 12 май 2016 19:41


Така...говорих с един пичага, който има автокъща в София от който бях купувал пасата (галям пич e ) та ми обясни следното: щом не е отписана от общината 99% има зор със собственика или колата, може да има запор и т.н. може и да може да се регистрира, но един ден родната милиция може да ме спре и да ми вземе колата...Съвета му беше не се занимавай!!! Така и мисля да направя:)


exzibit
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 09 май 2016 21:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за регистрация на кола в Кат

Мнениеот exzibit » Чет 12 май 2016 19:52


Мисля,че ако има запор или се разследва,като идеш да я регистрираш,веднага ще излезне това и колата автоматично остава в КАТ,докато не се разбере работата,но има и вариант и колата повече да не я видиш.Така,че изборът е твой дали си струва.
Поздрави :))



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911, MamaMy, tdi fen и 59 госта