Тягов акумулатор за стартер

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Тягов акумулатор за стартер

Мнениеот MMX » Нед 07 апр 2024 19:31


Четох, че тягов акумулатор не може да се ползва за кола - явно стартовият ток е много малък. Доколко вярно е това? Имам един тягов (български) и една Лада, която се ползва 2-3 пъти годишно. Има ли шанс да пали с него? Акумулаторът на Ладата е на умиране, има наличен тягов и при такъв престой дори нов автомобилен акумулатор трудно ще оцелее дълго време. Има ли смисъл да се пробва? (подразбира се, че е бензинов двигателят, 1.3л)




Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Тягов акумулатор за стартер

Мнениеот Zinoto » Нед 07 апр 2024 20:01


Има т.нар "полутягови" акумулатори съчетаващи части от качествата и на едните и другите, но доколкото знам са доста по-скъпи и не си струва.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Тягов акумулатор за стартер

Мнениеот ktamen » Нед 07 апр 2024 22:37


Разбира се, че става, стига да не е умрял и той. Колко Ач пише на него?
Стартовият ток е абстрактно число, дето го веят само за реклама, и практичеки няма никаква връзка с реалния ток при стартиране на двигателя, който рядко е повече от 100А.
Имам трактор ЮМЗ, паля го със старичка варта 44Ач, демек сега е 4,4Ач + мощен изправител, които заедно могат да дадат стотина ампера за 4,5 литра дизел. Помисли си за някакво подобно запалване или поне завинти твърдо за ладата 2 кабела по 10мм2 за да и подаваш ток от друга кола. И внимавай с голия край на плюсовия кабел да не опре някъде.
Най добре да свържеш тяговия към сегашния полумъртвец и да караш с два акумулатора.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 218 госта