Дизел VS Бензин

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Spas » Вто 04 авг 2020 8:38


Aко му сложиш и цената в разходите, определено ще стане по-скъпо, та хибрид с газ ще го набие. :th_up




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Вто 04 авг 2020 8:44


Nissan Leaf е по-евтин от Prius IV.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот netizen » Вто 04 авг 2020 8:48


Между 80 и 90 хил лв за нормално оборудван ...


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Spas » Вто 04 авг 2020 9:59


Кайзен написа:Nissan Leaf е по-евтин от Prius IV.


В Германия може би да, но в България не е. Има някакви налични на промоция, и цената се доближава, но ако си го оборудваш, определено не. Да не говорим, че има Ярис Хибрид, който стартира от 35 и Корола хибрид, която стартира от 55к.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Вто 04 авг 2020 10:26


Аз се опитах да сравня е-автомобил и хибрид с еднаква мощност и големина.
Но щом ще намесваме и Ярис, то тогава последните е-Голф се продадоха в Германия за около 17 000€, а актуалното трио е-VAG (Skoda Citigo e iV, e-up, Seat mii electric) е около 10 000€ (с повишената дотация и намаленото ДДС).


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот katmai » Вто 04 авг 2020 10:28


kris11 написа:
katmai написа:Айде пък да не ми я хвалиш толкова много тая газ. 6 години я карах(140 000), редовно обслужване на рейка, смяна на филтри, зареждане от "хубави" бензиностанции, смяна на свещи и т.н. Колата на която я карах беше Passat B5.5 1.8T купен на старо на 70 000км от Германия. Газовата инсталация е ТРЪН в гащите.
@ като си се насадил на лоша газова или монтаж - аз ли съм ти виновен ? Нито рейка ,нито инжектори съм сменял досега - само ф-р газ, свещи на 60 к км с NGK по предписание ,А 1 път докато беше в гаранция още ГИ за калибровка . Редуктор не съм попал , никакви настрийки повече след калибрацията на 40к км,
Аз на лоша газова не съм се насадил, вярвай ми, а ако си вярваш ,че за 80 000(щото 120 - 40), тая рейка вече не си е променила стойностите, значи си ДОСТА ОГРАНИЧЕН в познанията си за ГИ. Самия фактор,че за 80 000 не си отишъл да ти видят стойностите, а си ходил само докато е била в гаранция, също ми говори какъв човек си.
Колкото до паленето, ей майко мила, ти ако си мислиш,че на неизправна газ ще ти запали колата при -20... смешно...
@ Някъде да съм писал ,че е палила на газ на -18 (А аз някъде да съм те питал дали си палил на газ?)??? ГИ е и си пали и в жега и в мраз на бензин без проблем и няма проблеми с клатене на обороти на ПХ
Исках да кажа, че колкото не пали един неизправен съвременен дизел, толкова не пали и неизправен бензин, все тая. Не запалил разбираш ли некав коптор и айде, всички дизели не палят(лаишко).
1. Като се тръгнеше на дълъг път се зарежда по N-пъти(45 литра бутилка, зарежда се на 38). Естествено газовата колонка е само една и пада ГОЛЯМО чакане, щото опашката 5 коли, пък и зареждането е 10 минути.
@ това са пълни глупости Кога е било това преди 2000г ли :Mr Green Fun 320 км минавам градско , навън 350, понякога ама рядко 370 км ,ако се влача.
Не разбирам кое са пълни глупости, ако за теб 350 км с едно зареждане са много, значи тая кола я караш само до лозето и обратно. Тръгни от София за Синеморец с ходене до нецентрални плажове всеки ден и пак ще си говорим. Особено с тоя ръб дето при 140(ако успее да ги вдигне реални) на магистралата ще гори 14/100...
2. Бутилката заема място и кой, каквото и да си говори ТОВА ДРАЗНИ.
@ заема като ти е в багажника и си в случая с малък багажник на Пас Б5 5,5 все тая / там влиза само малка бутилка 30 тона л.
Моята е под купето и не ми пречи ама никак.
Това 30 тона л. не разбирам какво е...
При положение, че твоя шлеп по каталожни данни е по-къс от Passat B5, не виждам какво ми хвалиш багажника му. Дай сега всички да караме микробуси.Сега съм с комби и въпреки ,че мога да товаря "нагоре", рядко изглеждам като гастарбайтер. Аз моята бутилка я държах на мястото на резервната гума(точно както и ти), демек, пак подмяташ гумата из багажника, демек ДРАЗНИ.

Относно подземни паркинги - мразя и не обичам да се вра под земята / не знам дали ще ме разбереш, но карай/ и по тази причина за мен не е проблем това,че с PG.
Не съм писал само подземни, а закрити. И еми не, не те разбирам, то аз мога да кажа че не обичам и зелени коли, а тука говорим за недостатъците на ГИ, невъзможността да паркираш където искаш е ПРОБЛЕМ.


Всъщност, ти притежавал ли си съвременен дизел, карал ли си го едни 50 000км, поддържал ли си го, или само лаладжийска - тоя каза, ама оня така, ама оня онака. И не ми излизай с доводите - аз не искам щото. Като покараш тогава прави сравнения. Щото да ти кажа, аз не знам един човек(лично) , който се е върнал от дизел на газ.
И изобщо, къде сравняваме 20+ годишна кола с такава на 5 години? Как изобщо се сравняват две коли от различен вид(Миниван, Хечбек, Седан..)?

Последна промяна от katmai на Вто 04 авг 2020 20:05, променено общо 13 пъти.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Spas » Вто 04 авг 2020 10:36


Кайзен написа:Аз се опитах да сравня е-автомобил и хибрид с еднаква мощност и големина.
Но щом ще намесваме и Ярис, то тогава последните е-Голф се продадоха в Германия за около 17 000€, а актуалното трио е-VAG (Skoda Citigo e iV, e-up, Seat mii electric) е около 10 000€ (с повишената дотация и намаленото ДДС).


В Германия са евтини...все още, тук не можеш и да ги помиришеш на тия пари, E-Up почва от 44 508 лева!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот hvp800 » Вто 04 авг 2020 12:11


А хибридния голф от седмата генерация ( за осем не съм проверявал ) прилично оборудван е 70 хиляди !
Голяма икономия :stumm


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Spas » Вто 04 авг 2020 12:47


Брутално са скъпи, за съжаление.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот nikson85 » Сря 05 авг 2020 0:04


katmai написа:
kris11 написа:
katmai написа:Айде пък да не ми я хвалиш толкова много тая газ. 6 години я карах(140 000), редовно обслужване на рейка, смяна на филтри, зареждане от "хубави" бензиностанции, смяна на свещи и т.н. Колата на която я карах беше Passat B5.5 1.8T купен на старо на 70 000км от Германия. Газовата инсталация е ТРЪН в гащите.
@ като си се насадил на лоша газова или монтаж - аз ли съм ти виновен ? Нито рейка ,нито инжектори съм сменял досега - само ф-р газ, свещи на 60 к км с NGK по предписание ,А 1 път докато беше в гаранция още ГИ за калибровка . Редуктор не съм попал , никакви настрийки повече след калибрацията на 40к км,
Аз на лоша газова не съм се насадил, вярвай ми, а ако си вярваш ,че за 80 000(щото 120 - 40), тая рейка вече не си е променила стойностите, значи си ДОСТА ОГРАНИЧЕН в познанията си за ГИ. Самия фактор,че за 80 000 не си отишъл да ти видят стойностите, а си ходил само докато е била в гаранция, също ми говори какъв човек си.
Колкото до паленето, ей майко мила, ти ако си мислиш,че на неизправна газ ще ти запали колата при -20... смешно...
@ Някъде да съм писал ,че е палила на газ на -18 (А аз някъде да съм те питал дали си палил на газ?)??? ГИ е и си пали и в жега и в мраз на бензин без проблем и няма проблеми с клатене на обороти на ПХ
Исках да кажа, че колкото не пали един неизправен съвременен дизел, толкова не пали и неизправен бензин, все тая. Не запалил разбираш ли некав коптор и айде, всички дизели не палят(лаишко).
1. Като се тръгнеше на дълъг път се зарежда по N-пъти(45 литра бутилка, зарежда се на 38). Естествено газовата колонка е само една и пада ГОЛЯМО чакане, щото опашката 5 коли, пък и зареждането е 10 минути.
@ това са пълни глупости Кога е било това преди 2000г ли :Mr Green Fun 320 км минавам градско , навън 350, понякога ама рядко 370 км ,ако се влача.
Не разбирам кое са пълни глупости, ако за теб 350 км с едно зареждане са много, значи тая кола я караш само до лозето и обратно. Тръгни от София за Синеморец с ходене до нецентрални плажове всеки ден и пак ще си говорим. Особено с тоя ръб дето при 140(ако успее да ги вдигне реални) на магистралата ще гори 14/100...
2. Бутилката заема място и кой, каквото и да си говори ТОВА ДРАЗНИ.
@ заема като ти е в багажника и си в случая с малък багажник на Пас Б5 5,5 все тая / там влиза само малка бутилка 30 тона л.
Моята е под купето и не ми пречи ама никак.
Това 30 тона л. не разбирам какво е...
При положение, че твоя шлеп по каталожни данни е по-къс от Passat B5, не виждам какво ми хвалиш багажника му. Дай сега всички да караме микробуси.Сега съм с комби и въпреки ,че мога да товаря "нагоре", рядко изглеждам като гастарбайтер. Аз моята бутилка я държах на мястото на резервната гума(точно както и ти), демек, пак подмяташ гумата из багажника, демек ДРАЗНИ.

Относно подземни паркинги - мразя и не обичам да се вра под земята / не знам дали ще ме разбереш, но карай/ и по тази причина за мен не е проблем това,че с PG.
Не съм писал само подземни, а закрити. И еми не, не те разбирам, то аз мога да кажа че не обичам и зелени коли, а тука говорим за недостатъците на ГИ, невъзможността да паркираш където искаш е ПРОБЛЕМ.


Всъщност, ти притежавал ли си съвременен дизел, карал ли си го едни 50 000км, поддържал ли си го, или само лаладжийска - тоя каза, ама оня така, ама оня онака. И не ми излизай с доводите - аз не искам щото. Като покараш тогава прави сравнения. Щото да ти кажа, аз не знам един човек(лично) , който се е върнал от дизел на газ.
И изобщо, къде сравняваме 20+ годишна кола с такава на 5 години? Как изобщо се сравняват две коли от различен вид(Миниван, Хечбек, Седан..)?

Новите коли на метан и пропан бутан също са много икономични. Но те излизат от завода така. Новата шкода 150 коня харчи за 7лв метан 100км.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Сря 05 авг 2020 20:15


Само да ви кажа...При тия цени на хибриди и електромобили в Германия, ако бяха в България - и аз бих се замислил дали да не си купя.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот stefan4o » Сря 05 авг 2020 20:29


Тези цени не са ли някакви субсидирани, така да се каже? В смисъл приспадат някакви хиляди евро и си вземаш нов хибрид?


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот joro_kem » Чет 06 авг 2020 5:36


stefan4o написа:Тези цени не са ли някакви субсидирани, така да се каже?

точно така, субсидирани са


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Чет 06 авг 2020 6:33


Към момента няма субсидии за хибриди.
Субсидии има само за plug-in хибриди и електрички.


Потребителски аватар
vw_b6
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 13 мар 2021 8:35
Автомобил: VW Passat variant
Двигател: CAYC 2010

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот vw_b6 » Нед 14 мар 2021 9:12


газ/бензин братчет за левче литър



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, Bing [Bot], padrino, railfan и 180 госта