Дизел VS Бензин

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот silent » Нед 02 авг 2020 7:32


samo_pechka написа:
silent написа:
samo_pechka написа:...

...просто ти си живееш в миналото и така ти харесва ...това си е твоят избор.........
..това е несериозно...ако обаче плачеш че няма да можеш да си вземеш нова кола - кошница на 500х.км нов внос с върнат километраж произведена след 2015 на която да не дигаш капака то съм напълно съгласен с теб...ще го вдигаш и много време ще стои отворен....защо е така не е тема в тая тема....

Учуден съм, по какво съдиш кой какво може ?! За сведение и старите ми коли наистина рядко им вдигам капака. Или пет отваряния за 8-10 к.км се водят зле? Да си чел да "плача" из форума, че нещо не мога да си оправя колата? Кой какво обича и къде живее...леко бе човек...аман!
П.п . Сетих се, че имам една снимка отпреди три месеца , сега е специално за теб ... с вдигнат капак.
22.jpg

От объркания ти замен поне първи пост аз разбирам всичко старо е огън всичко ново не струва..звучиш като пенсионер останал в младоста си и мърморещ че от младите нищо не става ...е не е така...света продължава да същесрвува ида се развива..а самата тема е като за яйцето и кокошката...няма абсолютно по добро...има по добро за мен за него за някого....но пък е забавна за четене и дано някой мод или админ не се самосезира и затрие че да има закво да влиза човек в умрелия форум...




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Водния дух1 » Нед 02 авг 2020 8:16


Плякторе,отде се пръкна такъв еколог бре??? А за поддръжката на дизелаците,трябва да ти кажа ,че живееш в голямо заблуждение. Нито едно от споменатите неща не съм сменял на колите си досега.(вече 3та печка карам-все курници по на 22-23год) Нито турбини,нито дюзи,нито гнп. Глава също не са ми правили. А,относно газ. уредби-даже съм сигурен ,че ти и сега пак нещо бараш за да донастроиш нещо-или вървежа,или паленето ,или разхода...


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот valiosport » Нед 02 авг 2020 8:32


За екологията на газта, факта е безспорен, но много гадно замирисва ако карам зад газаджийска кола с пуснат климатик и отворена клапа, веднага ги усещам че са с ЛПГ


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот stefan4o » Нед 02 авг 2020 10:17


И аз като карам зад повечето дизели ми люти на гърлото... Особено, като подаде газчицата и изкара облака.
Имам чувството, че се надпреварвате кой по-голяма глупост ще напише.

Последна промяна от stefan4o на Нед 02 авг 2020 10:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Нед 02 авг 2020 10:18


Водния дух1 написа:А,относно газ. уредби-даже съм сигурен ,че ти и сега пак нещо бараш за да донастроиш нещо-или вървежа,или паленето ,или разхода...

Ти разбираш ли, че капака го вдигам 1 път на седмицата да проверя нивото на маслото и антифриза. И го затварям.
На тази ми кола свалях главата, че гореше масло и пушеше. И скоростната кутия сменях.
Да, можех да я карам така както си пуши на масло, особено при първо палене сутрин, но не го направих.
Онзи скапаняк е сложил добавка в маслото и когато го смених почна зверски да пуши.
Да, еколог съм. Поне не искам нищо да пуши и нищо да тече.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот nikson85 » Нед 02 авг 2020 10:22


Карам и на газ и на дизел в момента. Но разликата винаги си остава големия въртящ момент на дизела. Дизел 100коня има въртящ момент като на бензинка 150коня. И да непрекъснато все нещо се човърка по тая газова. Кеде вървеж къде разход. Но не може да се докара вървежа и разхода на дизела.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Нед 02 авг 2020 10:31


nikson85 написа: Но разликата винаги си остава големия въртящ момент на дизела. Дизел 100коня има въртящ момент като на бензинка 150коня.

Не съм забелязал на бензинова кола да не ми стига въртящия момент. Това, което ми харесва на старите бензинови е че са като дизелките. Мога да я карам под 2000 оборота на по-висока предавка и не умира. Карал съм и дизели, всичко много хубаво, ама след едни обороти няма нищо. Не върви. Бензиновата колкото повече я натискаш, повече върви.
Усещането за въртящия момент е субективно. Но когато се развърти бензинката върви. Но ако пак дам сравнение с Passat B3. Най-мощният дизелов двигател дава 155-160N.m въртящ момент. 1.8 моно бензин дава 142N.m въртящ момент.
Виж, на новите бензинови не им харесвам, че трябва да ги натискаш, за да вървят и в ниските няма никой. Карам кола уж същите коне на бензин и нова и имам субективното усещане, че от старта ще я подмина с 30 годишен Пасат.
Интересното е, че на Duster II 1.6 110Hp някак разхода му на газ по каталог са го докарали по-нисък от тоя на бензин....


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот valiosport » Нед 02 авг 2020 10:50


stefan4o написа:И аз като карам зад повечето дизели ми люти на гърлото... Особено, като подаде газчицата и изкара облака

Затвори си прозореца


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот stefan4o » Нед 02 авг 2020 11:07


Ти си затвори клапата за рециркулация.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Нед 02 авг 2020 11:24


valiosport написа:Затвори си прозореца

Или просто спират от движение и колата отива на пресата... Дали ще му върви на някого колата не е важно, за околните е важно да не ги трови, да не им люти на очите и ако все пак ускори, да може и да спре.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот stefan4o » Нед 02 авг 2020 11:26


Ще им дойде времето на тези, дето пушат като трактори. Пък колите на газ им били миришели...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Нед 02 авг 2020 11:41


Водния дух1 написа:А за поддръжката на дизелаците,трябва да ти кажа ,че живееш в голямо заблуждение.

На дизел правих ГНП, дюзи, глава. Компресия уж има, а не пали. Малка му била според майсторите.
Викат и двигателя основен ремонт надолу. Парното беше лошо. Само разхода ми харесваше като цена спрямо на бензин.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот nikson85 » Нед 02 авг 2020 11:43


инжектопляктор написа:
nikson85 написа: Но разликата винаги си остава големия въртящ момент на дизела. Дизел 100коня има въртящ момент като на бензинка 150коня.

Не съм забелязал на бензинова кола да не ми стига въртящия момент. Това, което ми харесва на старите бензинови е че са като дизелките. Мога да я карам под 2000 оборота на по-висока предавка и не умира. Карал съм и дизели, всичко много хубаво, ама след едни обороти няма нищо. Не върви. Бензиновата колкото повече я натискаш, повече върви.
Усещането за въртящия момент е субективно. Но когато се развърти бензинката върви. Но ако пак дам сравнение с Passat B3. Най-мощният дизелов двигател дава 155-160N.m въртящ момент. 1.8 моно бензин дава 142N.m въртящ момент.
Виж, на новите бензинови не им харесвам, че трябва да ги натискаш, за да вървят и в ниските няма никой. Карам кола уж същите коне на бензин и нова и имам субективното усещане, че от старта ще я подмина с 30 годишен Пасат.
Интересното е, че на Duster II 1.6 110Hp някак разхода му на газ по каталог са го докарали по-нисък от тоя на бензин....

Аз съм със 240N.m. и 100 коня. на дизела.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот silent » Нед 02 авг 2020 11:59


е и ....какво като си с 240н.м....мислиш че вървиш повече от бензинка с 200н.м и 150коня...ми не не вървиш...спрял си спрямо нея...дори си по- зле от бензинка със 170н.м.... и 120коня хипотетично казано....ако толкова те влече въртящия момент си купи влекач и се съскай с него....
Плякоторе новите бензинки малки кубатури с турбо (атмосфветните с малки кубатури не ги броя)ги няма в ниските до 1500обората но нагоре нямат нищо общо със свободните ти съчинения...и си личи че може и да си карал но недостатъчно за да имаш що годе обективно мнение.....


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот valiosport » Нед 02 авг 2020 12:06


инжектопляктор написа:На дизел правих ГНП, дюзи, глава. Компресия уж има, а не пали. Малка му била според майсторите

Правиш ли разлика между пред камерен дизел и дизел с директно впръскване? При директното горивната камера е в купата на буталото и дори без подгряване пали перфектно на температури - 5°. При предкамерния нещата не стоят точно така и там свещите греят и лятото, ако и компресията е под минималния праг вече няма палене.
Колкото до лютенето, това не е нормално и аз също мразя като ме изпревари някоя масларница. Черния пушек е нормален дори за нов дизел, а защо се получава сам ще си отговориш ако знаеш как става смесообразуването при дизела. Вече ако има ДПФ няма как да забележиш че пуши, а това че някой го е махнал е друга тема и зависи от собственика на конкретното возило

Последна промяна от valiosport на Нед 02 авг 2020 12:09, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 234 госта