Дизел VS Бензин

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот netizen » Пон 03 авг 2020 12:40


Понеже само моят цитат е оставен, да споделя, че с газовите уредби съм приключил някъде през 2007-ма. Заради подобни преживявания описани от @katmai , а не е като да не съм дал шанс на "алтернативното" гориво - над 200хил. км имам минати с различни автомобили.




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Spas » Пон 03 авг 2020 14:09


Пичове, темата е бензин vs дизел. Нищо за газ няма вписано в заглавието, айде малко по темата! :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Stivi » Пон 03 авг 2020 15:05


Ами то ако не се брои газта,темата ще стане малко монолог на "дизелистите" ,понеже каращите само на бензин /но не коли от магазина/ са много малко :)

Последна промяна от Spas на Пон 03 авг 2020 15:28, променено общо 1 път.
Причина: Ами това е темата, хубаво е да се спазва.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Водния дух1 » Пон 03 авг 2020 15:49


Направете тогава темата; Дизел VS Бензин/газ ,че да продължат уроците по екология...


batjoro
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот batjoro » Пон 03 авг 2020 16:36


От Мазда са взели хубавото и от двете системи. Новият им двигател тръгва като бензинов и като загрее продължава като дизелов.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 авг 2020 20:24


Stivi написа:Ами то ако не се брои газта,темата ще стане малко монолог на "дизелистите" ,понеже каращите само на бензин /но не коли от магазина/ са много малко :)

Аз карах пасатката 13 години на газ, като имаше моменти в които беше дори и без бензинов резервоар. Обикновена уредба на моно, след като смених диджифанта с моно от АБС, ядове съм имал само и единствено с добавените маркучи за антифриз към изпарителя, защото чак миналата година намерих хубав и издръжлив маркуч и с кабелните обувки, които често окисляваха. Вярно, пълнене през 200-250 км и на 20-30 хил нов турски изпарител, но пък не беше невъзможно при разход от 10 лв на 100 км.
Сегашната кола е само на бензин. Чудих се доста време дали да монтирам газ, но с моя годишен преход от 22-25 хил км се отказах. Вече не минавам 100 км с 10 лв, а с 20-25 лв според зависи от тежестта на десния крак и условията за каране, по както се казва, кеф, цена няма.
Защо се отказах от газовата уредба!? Първо, на тази кола мога само тороидална бутилка да ползвам, а това ме лишава от резервна гума или от място в багажника заради резервната гума в него. Колата е с много особена електроника и не търпи много чужди намеси. Има майстори, които ще я нагласят да работи, но съм зависим от тях при евентуални проблеми.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот kris11 » Пон 03 авг 2020 20:29


[quote="katmai"]
Айде пък да не ми я хвалиш толкова много тая газ. 6 години я карах(140 000), редовно обслужване на рейка, смяна на филтри, зареждане от "хубави" бензиностанции, смяна на свещи и т.н. Колата на която я карах беше Passat B5.5 1.8T купен на старо на 70 000км от Германия. Газовата инсталация е ТРЪН в гащите.
@ като си се насадил на лоша газова или монтаж - аз ли съм ти виновен ? Нито рейка ,нито инжектори съм сменял досега - само ф-р газ, свещи на 60 к км с NGK по предписание ,А 1 път докато беше в гаранция още ГИ за калибровка . Редуктор не съм попал , никакви настрийки повече след калибрацията на 40к км,

Колкото до паленето, ей майко мила, ти ако си мислиш,че на неизправна газ ще ти запали колата при -20... смешно...
@ Някъде да съм писал ,че е палила на газ на -18 ??? ГИ е и си пали и в жега и в мраз на бензин без проблем и няма проблеми с клатене на обороти на ПХ

1. Като се тръгнеше на дълъг път се зарежда по N-пъти(45 литра бутилка, зарежда се на 38). Естествено газовата колонка е само една и пада ГОЛЯМО чакане, щото опашката 5 коли, пък и зареждането е 10 минути.
@ това са пълни глупости Кога е било това преди 2000г ли :Mr Green Fun 320 км минавам градско , навън 350, понякога ама рядко 370 км ,ако се влача.

2. Бутилката заема място и кой, каквото и да си говори ТОВА ДРАЗНИ.
@ заема като ти е в багажника и си в случая с малък багажник на Пас Б5 5,5 все тая / там влиза само малка бутилка 30 тона л.
Моята е под купето и не ми пречи ама никак.

Относно подземни паркинги - мразя и не обичам да се вра под земята / не знам дали ще ме разбереш, но карай/ и по тази причина за мен не е проблем това,че с LPG.

Последна промяна от kris11 на Вто 04 авг 2020 12:42, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот samo_pechka » Пон 03 авг 2020 20:31


batjoro написа:.. Новият им двигател тръгва като бензинов и като загрее продължава като дизелов.

Не, не е точно така. Бензинов е мотора, на бензин си работи и на бензин си остава до последно , просто полват се някои идеи от диз. мотор като концепция ( компресионно палене с маалко специфично доработка, пали доп. със свещ ) има си свещ запалителна , в определени моменти ( при по-яка стъпка газ примерно ) минава за момент като напълно обикновен бенз. мотор , при редуцирана газ , почват разни "чалъми" , порции впръскване и последното "решаващо" впръскване . Чета, че има добра динамика, нещо смесено м/у дизел с турбо и бензин. Широк диапазон обороти . Определено не е прост, доста комплициран мотор като цяло.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Пон 03 авг 2020 21:16


Prius IV
Изображение
Изминато разстояние: 126км
Време на пътуване: 1:25ч
Средна скорост: 89км/ч
Денивелация: -43м
Разход: 3,25л/100км
Изразходвано гориво за пътуването: 4,1л

Ако поставим модерния хибрид в бензиновата група, то дизела няма почти никакви преимущества вече.


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот p_v_a » Пон 03 авг 2020 21:26


Ако бензиновия хибрид го причислим към бензинови двигатели, а дизелов хибрид към дизеловите, ще се отвори още една голяма тема, защото със сигурност някой ще газифицира бензиновия хибрид [emoji2].

Иначе, Приус са икономични, има супер Милър двигатели. Такъв разход на магистрала никога не съм виждал.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Пон 03 авг 2020 21:47


Това е добра идея. Купувам си бензинов хибрид и го газифицирам. И направо избивам рибата с цена за километър.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот stefan4o » Пон 03 авг 2020 22:08


Хората си им слагат газ.


Потребителски аватар
kijelmi
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 13:13
Автомобил: Passat R-Line BiTDI
Двигател: CUAA 2020
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот kijelmi » Пон 03 авг 2020 23:45


За съжаление, лошата дизелова пропаганда докара нещата до подобни безумни дискусии. Гола кука на която кълват страшно много хора и дори не се опитват да проумеят, че зад това се крият страшно много икономически интереси, които не са в полза на масовият потребител.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Spas » Вто 04 авг 2020 8:13


p_v_a написа:Ако бензиновия хибрид го причислим към бензинови двигатели, а дизелов хибрид към дизеловите, ще се отвори още една голяма тема, защото със сигурност някой ще газифицира бензиновия хибрид [emoji2].

Иначе, Приус са икономични, има супер Милър двигатели. Такъв разход на магистрала никога не съм виждал.


Имам приятел с точно такава на газ, реално може би е най-евтиният автомобил на 100 км..... но това не го оправдава, оправдава го само, че продава и монтира газови уредби.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Вто 04 авг 2020 8:29


Най-евтиният автомобил в България за 100км е електрическия. Зареждайки само на нощна тарифа се постигат разходи от около 2,50-2,60лв/100км.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 238 госта