Дизел VS Бензин

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот valiosport » Съб 01 авг 2020 21:31


Плякторе твоята е специална, нея няма да я коментираме, сигурно е разработка на НАСА. Защо ми е да си измислям както сам каза повечето коли са на газ и все се случва я на някой светофар я докато паркирам да засеча такъв автомобил и приятели имам с такива коли, уж нови ловатота, всичко перфектно, като мине известно време и все нещо не е наред и доста от тях ги разкараха тея боклуци. Прегледа на бутилката смяташ ли го? Ами това да карам бомба вътре в кабината зад мен и да ми мерише, не мерси




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 01 авг 2020 21:34


valiosport написа:уж нови ловатота, всичко перфектно, като мине известно време и все нещо не е наред и доста от тях ги разкараха тея боклуци

Нищо не ми мирише на колата. А бензинът е много по-взривоопасен от газта, но хората от 100 години карат с него. Това вече е превземане. А пък ловатота и т.н - аз не съм виновен, че голяма част от майсторите не струват. Бутилката струва 60лв нова. Повечето проблеми на газ са от неправилен монтаж И/ИЛИ неизправност на бензиновата система. Щом аз мога да си сложа газовата сам, да карам 3 години нея кола и да имам нула проблеми с газовата, сам можеш да си направиш изводите газаджиите при които ходят твоите приятели колко са кадърни. А, да - всъщност на Пасата имах един проблем с газовата. Взима въздух от тръба при емблемата и като пусна газта обедняваше сместа заради напора на въздух от отпред. Махнах тръбата и сложих 90 градуса пластмасово коляно от улук. Стана идеално. Струва ми 0лв. Имах го.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Съб 01 авг 2020 21:44


:delete
На далавера си..
Остави ги балъците дето си купуват нови коли с 5г гаранция и безплатно обслужване.. карат и не мислят за нищо. Като си оставят колата за безплатно ТО получават заместваш автомобил, ама и той новичък на до 5 000км. И цената е далеч под 40 000лв.
Пък ти си карай колата за 600лв без никакви работещи системи за сигурност и обяснявай колко на далавера е карането на газ, като си сложиш уредбата сам.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот muns61 » Съб 01 авг 2020 21:46


Интересно ми е, ако темата беше пусната от Инжектопяктора, колко бързо щеше да бъде заключена.
Инак всичко е относително и според гледната точка и условията на коментиращите. Лично аз искам никой да не кара на газ, а цената на литър пропан-бутан да стане като през 80-те години. При 80 стотинки на литър бензин 93 октана, 22 стотинки литър газ.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 01 авг 2020 21:49


Кайзен написа:Остави ги балъците дето си купуват нови коли

Такова нещо не съм казвал. Другата кола ми е Дачия с фабрична LPG. Нова. Но като е нова дали е хибрид или дизел, бензин, газ - работи. И еднакво се обслужват гаранционно. Разходите на чисто новия хибрид ги сравняваш с 20 годишна кола на доизживяване.
Обаче когато излязат от гаранция, на хибрида сменяш акумулатори за 5000$, на дизела турбината, дюзите и бог знае какво, а на бензинката й сменяш свещите и маслото.
И ако трябва да бъда честен, повече ме кефи да си карам 30 годишния курник. Новите се усещат по друг начин и не ми харесват.
Обаче ме кефи как като отиде българин на запад и... Ние тук нови коли не сме виждали щото. Карам курник по избор, не по принуда.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот cecoa1 » Съб 01 авг 2020 21:54


Стига финщина, зависи кой дизел и кой бензин.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 01 авг 2020 21:55


Дизел и бензин едни и същи коне на едно и също шаси нямат 2 пъти разлика в разхода. В най-лошия случай 2 литра.
п.п Мечтата ми не е нова кола. Мечтата ми е да имам стара кола като Audi 80 Куатро, която изглежда като нова, боята й лъщи като нова. Системи за безопасност не ми трябват. ABS не ми трябва. Извратен човек съм. Само климатик и хидравлика искам да има или да й сложа и това е.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот valiosport » Съб 01 авг 2020 22:00


инжектопляктор написа:Повечето проблеми на газ са от неправилен монтаж И/ИЛИ неизправност на бензиновата система. Щом аз мога да си сложа газовата сам, да карам 3 години нея кола и да имам нула проблеми с газовата, сам можеш да си направиш изводите газаджиите при които ходят твоите приятели колко са кадърни. А, да - всъщност на Пасата имах един проблем с газовата. Взима въздух.

Добре де как монтажа е бил правилен като е монтирана и след година долу горе изведнъж от само себе си става неправилен :mhihi
У нас готвя на газ и постоянно се налага да бъркам с шилото да отпушвам дупчиците че спира да гори, предполагам вече се светна какво искам да кажа и че монтажа няма нищо общо. Газаджиите при мен са двама за целия град определено не е там проблема


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Съб 01 авг 2020 22:00


:delete
Аз нищо не стравнявам, ти си правиш някакви измислени от теб сравнения.
Батерията на хибрида е с гаранция от 10г. Няма да я сменям, а ще сменям колата. А ако реша да сменям, то цените са поносими - https://www.toyota.co.uk/hybrid/hybrid-faq/batteries
Колега си продаде колата на 10г и 320 000км без да е сменял турбо..

Моля те, не обръщай темата в нова посока. Не разбирам защо все трябва да се разделяме и противопоставяме: газ срещу нафта, България срещу чужбина, София срещу провинция.. Та нали и ти караш нова кола. Аз нямам ли право?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 01 авг 2020 22:07


Кайзен написа:Та нали и ти караш нова кола. Аз нямам ли право?

Можеш да правиш каквото си искаш. Стига да ти го позволява Наказателния кодекс. Не, аз имам нова кола. Но карам стара, защото така ми харесва. Казах го, защото се похвали какъв си "будала". Ако хибридът ти изкара 10 години, обещавам и аз да си взема такъв, нов. Предвид факта, че се занимавам с електроника, като знам колко електроника има там нещо ме съмнява. Лично аз съм настроен срещу колите с много електроника, защото знам как я правят. То и на Космическата станция има електроника, ама не я правят в Бангладеш. Що иде реч до турбините, така или иначе втора ръка вземеш ли я, готвиш се за дюза, турбини, ГНП и глава.
А после като си хвърлил 2000лв се оказва, че 70 годишният съсед с жигулата на газ кара по-евтино от теб.
valiosport написа:У нас готвя на газ и постоянно се налага да бъркам с шилото да отпушвам дупчиците че спира да гори

За разлика от котлона ти, АГУ-тата имат филтри. Освен това се трупа в на котлона дюзата и нагар. Лично аз и на котлона с години нищо не отпушвам. Наистина, не знам какъв ви е проблема с газта при вас. Преувеличаваш доста.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот Кайзен » Съб 01 авг 2020 22:13


Кога по-точно идва времето на дюза, турбини, ГНП и глава? Взех дизела втора ръка на 30 000км. Карах го до 220 000км. Нищо подобно не ми се случи.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 01 авг 2020 22:17


Кайзен написа:Взех дизела втора ръка на 30 000км. Карах го до 220 000км. Нищо подобно не ми се случи.

И аз бях взел бензинова за 600лв. Беше сигурно на 300 хиляди навъртях още поне 80 и го продадох също толкова работещ. Но по темите във форума можеш да се ориентираш за проблемите. Ама като купуваш коли на по 200 000 км, вече е друго. Тогава и екологията на дизела става не нула, ми отрицателна и става чист отровител.

Последна промяна от инжектопляктор на Съб 01 авг 2020 22:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот samo_pechka » Съб 01 авг 2020 22:17


silent написа:
samo_pechka написа:...

...просто ти си живееш в миналото и така ти харесва ...това си е твоят избор.........
..това е несериозно...ако обаче плачеш че няма да можеш да си вземеш нова кола - кошница на 500х.км нов внос с върнат километраж произведена след 2015 на която да не дигаш капака то съм напълно съгласен с теб...ще го вдигаш и много време ще стои отворен....защо е така не е тема в тая тема....

Учуден съм, по какво съдиш кой какво може ?! За сведение и старите ми коли наистина рядко им вдигам капака. Или пет отваряния за 8-10 к.км се водят зле? Да си чел да "плача" из форума, че нещо не мога да си оправя колата? Кой какво обича и къде живее...леко бе човек...аман!
П.п . Сетих се, че имам една снимка отпреди три месеца , сега е специално за теб ... с вдигнат капак.
22.jpg

Последна промяна от samo_pechka на Съб 01 авг 2020 22:33, променено общо 1 път.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот cecoa1 » Съб 01 авг 2020 22:23


Хибридите малко се мъчат да ги наложат, и качеството е за пример.

А за дизела... аз други освен дизелови не съм имал, но досега нито турбо, нито дюзи съм сменявал, та какво остава за глава... Последната беше в отлично здраве на 300 хиляди километра, с всичко оригинално. Имам и протокол от ТЮФ за прегледа, включително газовете - в пъти под нормите.
Тогава смених съединител.
Няма смисъл да се обобщава, каквато си я избереш, такава си я караш.


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизел VS Бензин

Мнениеот p_v_a » Съб 01 авг 2020 22:57


Off topic: Как правите толкова много километри, имаше някои по над 300-400 х км, пътуване до работа, служебни пътувания? Аз правя около 15 х км на година, но съм weekend driver.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта