Електрически скутери - обща тема

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот MMX » Пон 20 май 2019 16:32


DoH_KuXoT написа:От известно време ми е влязла тази муха за придвижване из центъра, защото с колата стана страшно дори в зоните няма места и се изнервям тотално докато си намеря място дори в платените сини зони...

Всякакви мнения, предложения, линкове и препоръчки са добре дошли. 90 килограма съм, важно е да може да ме носи и да изкарва поне 10км автономно, не повече. Към момента съм се спрял на нещо такова Xiaomi MiJia (M365) Electric Scooter

Мислил ли си дали не е глад за шопинг (да си купиш нещо ново)? Защото ако проблемът е да не ползваш кола и да не въртиш педали, има измислени мотопеди и скутери с двг. Не съм гледал колко вървят на старо, но сигурно е нещо съпоставимо. Разликата е, че няма да си товариш мозъка с мислене дали ще можеш да изкачиш наклона и дали си заредил достатъчно батерията. И аз бих си го купил за нещо като играчка, но не и със сериозно обяснение, че "ми трябва".




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот VWGT » Пон 20 май 2019 16:59


аз ползвам такава от тази година и писах какви са му единствените проблеми (които не са малки, но ако си намериш читав маршрут отпадат), но пък и ползите са му големи.

С мотопед не бих го сравнявал, защото според моите нужди го превъзхожда отвсякъде в градски условия ... никаква поддръжка, книжки, документи, застраховки, гаражи. Караш го където искаш, пренасяш го в багажника на колата, в метро, рейс и тн. ... реална скорост от 20 км/ч е напълно достатъчна за маршрути в централната част на града. Жената го ползва да ходи на работа, и возим детето до градината. Аз бръмча до магазина, с някой приятел на по бира в центъра и тн.
Убедих се да си вземем след като ходихме до Бургас тази година ... там просто е задължителна придобивка, условията им са страхотни.

Да кажа и за проблем за който се сещам, не може да се пренася в самолет, заради големината и несваляемата батерия. Новият модел Pro e със сваляема батерия, но пак е прекалено голяма за пренос в кабината.

И малко инфо за мощността, аз съм 90 кила, с мен батерията пада сравнително по-бързо отколкото при жената. На големи баири (примерно да излезеш от подлез) се задъхва. Ако батерията е под 50% даже не успява (тогава минава в ЕКО режим и скоростта му спада). Като цяло е здраво, проблемите са му в заключващият механизъм и то заради кофти алеите. Голямо натоварване има в него и рано или късно се появява лек луфт, който се отстранява с до 50 лева. Ако не вземеш мерки може зъба да изпусне, тогава може и някое падане да преживееш. Друга драма е предната гума, ако се спука смяната е 40+ минути от човек, който знае какво прави.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот Piqndurnik » Вто 21 май 2019 9:44


Живея в малко градче до Мюнхен, офиса ми е извън града, та такова нещо не ми трябва. Ако работех в Мюнхен, обаче, непременно бих си взел: хем увеличава мобилността като велосипед, хем не му береш грижа, носиш си я в градския транспорт (говори се, че няма да се таксува допълнително, но вероятно ще трябва да е сгъната). Да не говорим, че цената е колкото на три резервоара гориво.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6062
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 21 май 2019 9:48


MMX написа:
DoH_KuXoT написа:От известно време ми е влязла тази муха за придвижване из центъра, защото с колата стана страшно дори в зоните няма места и се изнервям тотално докато си намеря място дори в платените сини зони...

Всякакви мнения, предложения, линкове и препоръчки са добре дошли. 90 килограма съм, важно е да може да ме носи и да изкарва поне 10км автономно, не повече. Към момента съм се спрял на нещо такова Xiaomi MiJia (M365) Electric Scooter

Мислил ли си дали не е глад за шопинг (да си купиш нещо ново)? Защото ако проблемът е да не ползваш кола и да не въртиш педали, има измислени мотопеди и скутери с двг. Не съм гледал колко вървят на старо, но сигурно е нещо съпоставимо. Разликата е, че няма да си товариш мозъка с мислене дали ще можеш да изкачиш наклона и дали си заредил достатъчно батерията. И аз бих си го купил за нещо като играчка, но не и със сериозно обяснение, че "ми трябва".


Абсолютен глад да тестваш новото е поне при мен. Имам и колело на стойност голф 4 :mhihi Но исках да видя това как се представя :) поотмина ми мерака и по-добре май. Скутер съм имал 3 години и нямаше да го разкарам ако не се бях преместил на ново място, на което няма къде да го държа. А най-близкия паркинг е толкова отдалечен, че докато ида за скутера съм се качил в колата и съм стигнал до работата.


masterixx
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:27
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2009
Местоположение: Sofia

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот masterixx » Вто 28 май 2019 19:30


Здравейте,
Миналата седмица си взех Xiaomi m365 и днес реших да го тествам Надежда 1 - Бизнес Парк.
С раницата съм около 90кг.
Маршрута ,който избрах беше:
По велоалея Надежда - Лъвов мост, бул. М. Луиза, бул. Цар Освободител, Борисова градина, алея Яворов, бул. Драган Цанков, ул. Проф. Марко Семов до бул. А. Малинов и по него до Бизнес парк.
Батерията свърши точно на метростанция БП.

На връщане единстевенат промяна беше по бул. Васил Левски до Сточна гара.
Разстояние 16.3 км
Средна скорост 18.7 км
И ми остана батерия на 30% поради това, че на връщане е 90% спускане.
Супер доволен съм от скутера. По Малинов на изкачване дори и на последно деление от батерията си се движи перфектно.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот VWGT » Сря 03 юли 2019 21:33


след кръгло 400км градско ... километража е споделен с жената. вече мога да кажа, че това е супер удобно и в нашия случай доста смислена покупка. Днес по обедно време врътнах 8 км за час и 10 минути в центъра. отидох до районното за нова ЛК, платих курс на детето, още едно място посетих, взех си обяд за в офиса. абсолютно независим си от трафика, не се притесняваш къде да я оставяш, тротинетката през цялото време беше с мен. И най-важното ... няма пот! и в най-голямата жега си на проветрение :)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот Stivi » Нед 07 юли 2019 10:54


Интересно четиво за любителите на тротинетки :
https://www.24chasa.bg/novini/article/7545375


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6062
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 08 юли 2019 12:57


VWGT написа:след кръгло 400км градско ... километража е споделен с жената. вече мога да кажа, че това е супер удобно и в нашия случай доста смислена покупка. Днес по обедно време врътнах 8 км за час и 10 минути в центъра. отидох до районното за нова ЛК, платих курс на детето, още едно място посетих, взех си обяд за в офиса. абсолютно независим си от трафика, не се притесняваш къде да я оставяш, тротинетката през цялото време беше с мен. И най-важното ... няма пот! и в най-голямата жега си на проветрение :)

каква ползваш ?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот VWGT » Пон 08 юли 2019 14:34


xiaomi m365

те и сега не ги пускат по Витошка, което е разбираемо


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот hooligans » Сря 17 юли 2019 0:11


От известно време и аз се замислям, особено лятото. Колко годишно дете карате на градина с тази тротинетка?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот VWGT » Сря 17 юли 2019 7:44


моят е 5+
като съм купил допълнителни дръжки за него.
отделно имам и една стъпенка за тротинетки от декатлон.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот nii » Сря 17 юли 2019 8:06


дай една снимка на тия дръжки и стъпенки че ми стана интересно


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот VWGT » Сря 17 юли 2019 8:36


в момента съм ги свалил, щото дребното не е на детска, но ето снимки от нета

Стъпенката, 20 лв от Декатлон. Лепи се с велкро.
https://ibazar.focus.bg/photosbazar/87/ ... a0cb97.jpg

Дръжките, 5-6-7$ не помня точно, от алиекспрес. Мисля, че и тук ги има по продавалника.
а, ето тук ги има и двете неща със снимки
https://www.olx.bg/ad/aksesoari-za-xiao ... 7QLTN.html

имах и един "омекотител за зъби" (плюшена играчка), който слагах горе на кормилото, защото ръба е твърд.


zlatin2000
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 17 юли 2019 16:01
Автомобил: Фолксваген Поло
Двигател: AEE
Контакти:

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот zlatin2000 » Сря 17 юли 2019 16:15


Здравейте,

ето разликите мужду старото Xiaomi Mijia M365 и новото Xiaomi M365Pro.

В момента има активни оферти с Безплатна доставка от Европа за седмица до врата, освободени от мито и ддс, - актуално към 12.12.2020

- Ninebot G30 Max - 471€ с купон: DHG30N - https://bit.ly/3cAr42L

В момента изгодни предложения на новата Xiaomi M365Pro 2.

- от Banggood Чехия -329 € с купон BGXMP2best - http://bgd.by/5dkvay

Купона се въвежда накрая преди плащането.



:icon_razz
Прикачени файлове
M365ProvsM365.jpg

Последна промяна от zlatin2000 на Пон 14 дек 2020 13:30, променено общо 8 пъти.


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електрически скутери - обща тема

Мнениеот ostavime » Съб 17 авг 2019 11:41


Някой поръчвал ли е от Полша



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978, Burner_inc, w_smith и 255 госта