Годишен технически преглед - защо съществува?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот 777 » Сря 18 ное 2020 17:37


Където ходя на преглед винаги вкарват нещо в ауспуха. Но какво измерват и какво нагаждат не знам - все минава успешно. Май е за пред камерите най-вече.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот muns61 » Сря 18 ное 2020 17:39


Мерят ти изгорелите газове.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот 777 » Сря 18 ное 2020 17:42


Аз мислех, че търсят злато. Идеята е, че от много години все слагат нещо за мерене, но доколко мерят или му обръщат внимание не е ясно. Преди примерно ръчната ми беше много зле след 2 опита за оправяне и минавах. Я има някакво подмятане, че май не е много добре ръчната, я нищо.

Последна промяна от 777 на Пон 23 ное 2020 10:52, променено общо 2 пъти.


rld
Мнения: 546
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот rld » Пет 20 ное 2020 20:01


Във връзка с новите правила при прегледите, а и по принцип, някой имал ли е проблем да мине преглед с премахнати физически и софтуерно дпф, егр, вихрови клапи? Не вярвам от гтп да стигнат до там, но все пак да попитам


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот vinixxx » Сря 25 ное 2020 17:37


Верно ли ако нямаш ГТП, не ти важи гражданската отговорност?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот 777 » Сря 25 ное 2020 17:50


Май има такова нещо, но така и не разбрах кога не важи - ако си виновен участник в ПТП или потърпевш. Защото имам опит като потърпевш, виновният се оказа с изтекъл преглед и бях на тръни да не ме прекарат с гражданската, но платиха без проблеми. Затова взех да мисля, че може би потърпевшия, ако е с изтекъл преглед, могат да го изкарат наполовина виновен. Един вид колата му не е била изправна и затова е станал инцидента.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Stivi » Съб 28 ное 2020 11:47


777 написа:Затова взех да мисля, че може би потърпевшия, ако е с изтекъл преглед, могат да го изкарат наполовина виновен. Един вид колата му не е била изправна и затова е станал инцидента.

Малко ми се губи логиката !? Значи ако колата ти е паркирана и не минала преглед понеже е повредена и чакаш части за нея ,и някой те натресе докато дрифти,да те изкарат виновен ??
Ето и професионалното обяснение на казуса :
https://www.broko.bg/faq/za-kolata/grazhdanska-otgovornost/niamam-tehnicheski-pregled-vazhi-li-mi-grazhdanskata


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот 777 » Пон 30 ное 2020 10:10


От линка: "При определен вид щети, обаче удостоверението за техническа изправност може косвено са бъде свързано с размера на щетата. С други думи липсата на валиден талон за технически преглед може да бъде окаже влияние, само върху размера на платеното обезщетение, но не и върху решението дали то да бъде платено."


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот toraborat » Вто 04 май 2021 21:27


Колеги, някой минавал ли е тази година ГТП с ТДИ роторна помпа, чип, без ЕГР и с права тръба? Познат са го заплашили миналата година, че за последно минава булидът в това състояние.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот 777 » Вто 04 май 2021 21:31


toraborat написа:Познат са го заплашили миналата година

Заплашили... някакви техници, които провеждат фиктивни прегледи си придават важност. Леко пресилване и изхвърляне.

Доколкото знам след юни ще се пускат новите системи, така че в момента и да е минавал някой ще е по стария начин.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Vincent1 » Пет 12 ное 2021 18:30


Колеги, на вас на ГТП искат ли ви големия талон? Винаги правя ГТП на едно и също място, днес ме върхнаха заради големия талон. Предната година съм сигурен на 99%, че не съм го носел като ми преглеждаха колата. Питах после един приятел и той ми каза: "На мен не ми го искат". Цял ден не мога да разбера, аз ли не помня че преди съм го носил този голям талон или просто са решили вече да го искат. Както казах винаги ходя на едно място и ако ми въведат номера, би следвало да излезне цялата информация за колатата в тяхната база данни и то реално всякакви талони се обесмислят като им дам лична карта и видят, че аз съм собственика.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот kris11 » Пет 12 ное 2021 18:33


Vincent1 написа:Колеги, на вас на ГТП искат ли ви големия талон? Винаги правя ГТП на едно и също място, днес ме върхнаха заради големия талон. Предната година съм сигурен на 99%, че не съм го носел като ми преглеждаха колата. Питах после един приятел и той ми каза: "На мен не ми го искат". Цял ден не мога да разбера, аз ли не помня че преди съм го носил този голям талон или просто са решили вече да го искат. Както казах винаги ходя на едно място и ако ми въведат номера, би следвало да излезне цялата информация за колатата в тяхната база данни и то реално всякакви талони се обесмислят като им дам лична карта и видят, че аз съм собственика.


Искат , сканират го. До миналата година ходих в пункта на 1 приятел и все ми го искаше. Тази година в друг пункт заради 2 в 1 / смяна на бутилка/ и пак го искаха.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот McLane » Пет 12 ное 2021 18:54


Vincent1 написа:Колеги, на вас на ГТП искат ли ви големия талон? Винаги правя ГТП на едно и също място, днес ме върхнаха заради големия талон. Предната година съм сигурен на 99%, че не съм го носел като ми преглеждаха колата. Питах после един приятел и той ми каза: "На мен не ми го искат". Цял ден не мога да разбера, аз ли не помня че преди съм го носил този голям талон или просто са решили вече да го искат. Както казах винаги ходя на едно място и ако ми въведат номера, би следвало да излезне цялата информация за колатата в тяхната база данни и то реално всякакви талони се обесмислят като им дам лична карта и видят, че аз съм собственика.



От както имам кола винаги са искали големия талон-над 15 години.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Vincent1 » Пет 12 ное 2021 19:23


ок, значи аз съм в грешка. Явно нямат централизирана база данни и набиват всеки път информацията, или просто наредбата ги задължава.
Аз преди си носех и квитанцията от изипей, но ми казаха, че това могат да си го проверят автоматично.
Малкото талонче за ГТП, вече го няма. При това положение трябва ли да нося в колата голямото (аз лично си го прибирам при другите документи за колата вкъщи) или полицаите се ориентират по талона на стъклото.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот McLane » Пет 12 ное 2021 19:25


Има го :) Аз имам лятото минах на преглед с новите стикери ,освен ко нещо не се е променило от тогава .



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта