Годишен технически преглед - защо съществува?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот icoico » Пет 01 ное 2019 17:07


камерата в телефона ти/ни се нарича в съответната ситуация СРС. При съответната мотивация на заснетия от теб без разрешение не ти мърда.... в най- добрия случай дългогодишна одисея из съдебните зали.




Потребителски аватар
VasilStoichkov
Мнения: 158
Регистриран на: Съб 30 мар 2019 14:53
Автомобил: Passat B7 Variant 4motion 177hp
Двигател: CFGC

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот VasilStoichkov » Пет 01 ное 2019 17:10


Аз няма да снимам хора и лица. В закона пише, че нямаш право да снимаш хора без тяхното съгласие. Другото което е ако цензурораш номера на даден автомобил, означава ло че всички с такъв вид автомобил ще ме съдя?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот VWGT » Пет 01 ное 2019 17:37


@icoico
В Германия и Австрия е така, но у нас - не. Бях започнал една тема за видеорегистраторите и правната страна на въпроса, там бях цитирал разни гледни точки и закони, никой нищо по-различно не коментира. Ако имаш подобна информация можеш да я споделиш, на мен ми е интересно.

Има едно приложение "гражданите" или нещо подобно, там що тарикати са изпоснимани, досега за нито едно дело не съм чул.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот valka » Пет 01 ное 2019 18:03


К.Одаджийски написа:Взеха ли ти 80лв за новата бутилка, че и аз трябва да я сменявам бутилката по същите причини, но ми казаха че 80лв струвал прегледа на новата бутилка!?


Казаха ми, че е задължителен първоначален преглед. Можеше да мина само ГТП, а за газовата по-натам. Ама аз исках да ми се махне от главата, пък така и така съм там (за какво да се разкарвам 2 пъти). Още повече, че при тях не е 80 лв, а 68 лв. :wink


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот icoico » Пет 01 ное 2019 21:00


VWGT написа:@icoico
В Германия и Австрия е така, но у нас - не. Бях започнал една тема за видеорегистраторите и правната страна на въпроса, там бях цитирал разни гледни точки и закони, никой нищо по-различно не коментира. Ако имаш подобна информация можеш да я споделиш, на мен ми е интересно...


Имаш камера на телефона, нали? Еми вземеш ли да я използваш целенасочено за събиране на сведения от сорта (например) че сервизът Х е направил ГТП на трошката У , попадаш в хипотезата на един много интересен Ху....аааа...Член от НК :Mr Green Fun а именно:

Чл. 339а. Който без надлежно разрешение, което се изисква по закон, произвежда, използва, продава или държи специално техническо средство, предназначено за негласно събиране на информация, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години.

Само по себе си такова обвинение представлява епична простотия. Което не попречи на един бивш главпрокурор да разследва няколко години медийния гигант ББС, когато преди време бяха заснели блаженопочившия Иван Славков да си иска най- нагло рушвет.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 01 ное 2019 21:39


Миналата година минах технически на колата на жената. Нещо имаше проблем с изгорелите газове,взеха показателите от друг автомобил и ги шибнаха за нашата кола! Минах прегледа.

Топ услуга,дори не ми поискаха допълнителен хонорар.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот VWGT » Пет 01 ное 2019 22:55


Моят телефон и видеото, което правя с него, на обществено място не е срс.

Заснемането на сграда, ДКН или ръждясал автомобил не са лични данни и съответно никой не може да има претенции.

Не знам защо отиваме в тази посока на разсъждения, аз конкретно имам любопитство към снимки подобни на софийското рено, или на арестуваният от немците бус. Фрапантни случаи преминали ГТП.

Последна промяна от VWGT на Нед 03 ное 2019 10:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот ktamen » Пет 01 ное 2019 23:34


Аз ще имам претенции, че надничаш в сервиза ми, в моя сервиз съм забранил такива кат теб да използват СРСта icon_idea
gadnyara написа:Имайте предвид, че такава кампания помага на бирниците да измислят и налагат нови нелепи изисквания и такси.
В резултат, вместо да се повиши техническия контрол, за пореден път ще се завиши хартиения и финансов рекет.

Та, внимавайте какво си пожелавате. :wink

Точно това си е горчивата истина, ама в БГто е пълно с по-католици от папата, които не могат да схванат, че има 1000 други по-важни неща за оправяне, преди да се вземат мерки и за ГТП. И че напъните да сложим каруцата пред магарето само ще влошат нещата.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот stefan4o » Съб 02 ное 2019 6:40


То, че има други работи - има. И са толкоз много, че човек да се замисли, откъде по-напред да я подхване. Истината е, че само се търси начин да се изклати всеки възможен данъкоплатец без да има после нищо насреща.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Stivi » Съб 02 ное 2019 11:28


А като се замисли човек,това все пак е и начин за контрол /дори и един път в годината/ дали си си платил данъка и гражданската,поне документално нещата вече са затегнати и е много трудно е да минеш без тях !


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 03 ное 2019 10:04


valka написа:
К.Одаджийски написа:Взеха ли ти 80лв за новата бутилка, че и аз трябва да я сменявам бутилката по същите причини, но ми казаха че 80лв струвал прегледа на новата бутилка!?


Казаха ми, че е задължителен първоначален преглед. Можеше да мина само ГТП, а за газовата по-натам. Ама аз исках да ми се махне от главата, пък така и така съм там (за какво да се разкарвам 2 пъти). Още повече, че при тях не е 80 лв, а 68 лв. :wink

Благодаря. Въпреки това хората са намерили начин да взимат едни пари за нищо. Сменяваш годна 10 годишна бутилка и първоначален преглед на газовата уредба, при положение че сменяваш само част от нея. Явно ще трябва да се плаща, ясно е че никой няма да проверява нищо

VWGT написа:аз конкретно имам любопитство към снимки подобни на монтанското рено,

Ако имаш предвид моята снимка, реното е софийско, не че има значение де


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот hvp800 » Нед 03 ное 2019 12:27


От 5 страници , разбрах че трябва да оставим нещата както са , за да не се натовари обикновения данъкоплатец ! И да не се дават още пари за "нищо" .
А и има толкова неща има за оправяне , та баш па прегледите да оправяме . За кво да слагаме каруцата пред коня !


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот stefan4o » Нед 03 ное 2019 12:29


Ти, какво предлагаш, колега? Дай идея !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот VWGT » Нед 03 ное 2019 18:22


Отговорът на този въпрос противоречи на т.8 от правилата на форума.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот alpinab » Сря 22 юли 2020 8:39


Ето какво са направили от НОВА:

https://www.youtube.com/watch?v=MByobasI7R8

Тъпото ,че това видео сигурно обслужва някой интереси. 100% от пунктовете работят на този принцип.

ГТПто струва: 25лв. Смятайте колко отиват за държавата, за да са тези тумбаци на печалба и заплати да дават и т.н.
Смятам, че това трябва да не е в частния сектор или докато е, винаги ще е така. И ние сме си ок с това. Нещо като публична тайна, които всички знаем и всеки вдига рамената.

П.С Ако постването на линкове е забранено, моля да се изтрие поста.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: licho58 и 184 госта