Изравняване на боя на два детайла

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Изравняване на боя на два детайла

Мнениеот Vincent1 » Съб 28 дек 2019 21:24


За 2 -3 седмици като че ли боята на предната броня леко поизсветля и стана като другите елементи. Дали такъв процес е нормален или просто аз си въобразявам.




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изравняване на боя на два детайла

Мнениеот taran » Съб 28 дек 2019 22:19


Vincent1 написа:За 2 -3 седмици като че ли боята на предната броня леко поизсветля и стана като другите елементи. Дали такъв процес е нормален или просто аз си въобразявам.


По възможно е, лака леко да е матирал,ако е металик,ако е акрил,е възможно,но толкова бързо изсветляване в стувените месеци,не ми се струва добър сигнал.
Разбира се,може,просто да си "свикнал" с разликата и да не те дразни толкова.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Изравняване на боя на два детайла

Мнениеот Vincent1 » Нед 19 апр 2020 10:54


Здравейте за статистиката да кажа че цвета на бронята изсветля и се преля с другите елементи.
Ме знам на какво точно се дължи. Преди 1.5 г бях боядисвал заден калник и броня и в деня на взимането бяха 1:1 и към момента са 1:1 т.е не се наблюдава изсветляване. Явно си има някакви пинизи при боядисването.


mhi406vt
Мнения: 164
Регистриран на: Съб 08 мар 2014 14:27
Автомобил: VW Touareg 3.0 TDI 240hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изравняване на боя на два детайла

Мнениеот mhi406vt » Пон 20 апр 2020 6:59


Я да видим след още 6 месеца какво ще стане? Може ли да споделиш къде и за какви пари си я боядисвал? Аз за пръв път от години наскоро боядивах - двете задни врати на туарега и една врата Ку-то на жената - значи и двете коли са металици с перлен ефект, ми човек ти не може да разбереш колата боядисвана ли е или от магазина излиза. Не ми казва брокера къде ги кара колите, само знам че е някъде в Симеоново, и детайл струва 250-300 лв. Но предполагам, че правят така нар. Преливка - на туарега на единия заден калник близо до стопа имах една малка вдлъбнатина с паднала боя от удар с врата и беше изчезнала, забелязах го след няколко дена.
Имам база за сравнение с бояджийските услуги на Порше Изток - ряпа да ядат, давали са ми кола недобре полирана, с точици под лака, пълни олигофрени. А в порше преди 5 години боядисване на детайл започваше от 400 лв, до 700 лв за Туарега, сега не знам как е.
Така, че си направи сметка какви пинизи има.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 235 госта