Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Мнениеот muns61 » Пон 06 апр 2020 9:25


Балансмашината има програма "Оптимизиран баланс".




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Мнениеот dontaskdontsay » Пон 06 апр 2020 13:01


Курт Деликуртев написа:
dontaskdontsay написа:Пукаш гума и какво правиш след това ? Демонтираш и слагаш лепенка обаче точката вече я няма :gruebel


Добрите гумаджии (виждал съм го лично) слагат една черта с тебешир на гумата при вентила преди да я демонтират. После при свалена гума лепят отвътре и съответно си я слагат по този белег както е била сложена при първият монтаж, когато са спазени точките.

При новият баланс мисля да използвам старите тежести (чисто нови са), като им сменя двустранно лепящото тиксо. Понеже докато гумите се въртят, а колата е в движение, центробежните сили така или иначе си ги натиска върху джантата.



Пълни глупости :thumb_down Гумата вече ще е с неравномерни износвания от спирачки и само можеш да гадаеш къде е по тежката част. Не случайно тези точки се водят индикация за Първоначален монтаж. Отделно че самата лепенка тежи особено ако е тип подложка така че трябва да се съобрази с нея а не с точките.

Виждам че хората колкото и да се опитват да ти обяснят, ти не възприемаш. Щом искаш да дадеш още 10евро за повторен ненужен баланс давай. Само едно ще те помоля. Ако можеш снимай гумите след новия баланс да видим колко ще е разликата не че има значение :beer

Последна промяна от dontaskdontsay на Пон 06 апр 2020 13:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 апр 2020 13:05


той брои тежестите на брой не на грам , няма значение как ще му направят баланса, все ще е недоволен


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Мнениеот Piqndurnik » Пон 06 апр 2020 13:05


dontaskdontsay написа:Пукаш гума и какво правиш след това ?

Черпиш за две нови гуми. При 180-200 км/ч не знам колко сигурна би била лепена гума. Не че постоянно карам с толкова, но не е и да не се случва.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Мнениеот dontaskdontsay » Пон 06 апр 2020 13:28


Еее са па чак нови :rolleyes Зависи и от дупката де. Ако е от трънче, пирон нещо по-дребно можеш да си караш с 200 без да се притесняваш (стига производителя на гумата да е разрешил каране с такава скорост).

@DoH_KuXoT

Тогава да му препоръчам сервизи в който тежестите не са на брой от по 5-10грама а са на цяла непрекъсната оловна лента. Мисля че 1см отговаря на 10грама.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на нови гуми (червената точка къде да е) -не разчитайте на гумаджиите

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 апр 2020 14:36


Моя гумаджия винаги ми прави баланса на грам , ако му се види много върти гумата, реже си от 5 грамовите с резачки, винаги му оставям нови гуми, джанти каквито съм си взел и му се доверявам, вече 15 години го ползвам, не се притеснявам за нищо и знам че прави всичко както трябва. Симо от Обеля, в София почти всички държащи на добра услуга го познават. За мен това е важно , не да ставам инженер гумаджия, а да имам доверие на майстора си.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта