История на автомобил по VIN номер

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ел.техника
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 18 май 2012 16:23
Автомобил: GOLF4 TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Северозападна BG

История на автомобил по VIN номер

Мнениеот ел.техника » Сря 30 сеп 2020 16:45


Колеги,има ли безплатен сайт за търсене на история на автомобил по VIN номер,или са все платени?Моля ако някой ползва такъв,да помага?Искам джамбазите да не ме лъжат поне в километрите.Благодаря.




Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: История на автомобил по VIN номер

Мнениеот kamaza11 » Сря 30 сеп 2020 17:50


Дори и платените не дават точна и ясна информация. Може би има 1-2 сайта, които дават добро инфо, но не съм попадал на тях. Иначе, най- подробният БЕЗПЛАТЕН сайт беше един руски за Рено, но нямаше километри.


Потребителски аватар
ел.техника
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 18 май 2012 16:23
Автомобил: GOLF4 TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Северозападна BG

Re: История на автомобил по VIN номер

Мнениеот ел.техника » Чет 01 окт 2020 17:30


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=gyx3ct https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... f1=details Кажете нещо за тези автомобили,каквото виждате,може и за търговеца ако го знаете.Всяко мнение е от значение.Колата ще е за студент.Затова търсех и сайт за пр оверка по ВИН.https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... f1=details


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: История на автомобил по VIN номер

Мнениеот kamaza11 » Чет 01 окт 2020 17:57


Първо забелязах, че и двата Териос-а са на 190 000км... Трябва да ти е ясно, че кола на реални се намира 1 на милион.
Даихатсуто хич не е за подценяване, а зимно време няма абсолютно никакъв проблем. Знам го, защото ловуваме и с такива и имам наблюдения.
По снимка не може да се каже нищо, попадал съм на големи несъответствия с реалността и обявата. Най- добре с приятел и оглед на колите на живо.
Никога не предупреждавай търговеца, че ще гледаш колата, ходи се изненадващо.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: История на автомобил по VIN номер

Мнениеот icotoooo » Пет 02 окт 2020 5:57


На тъмно сивия Териос и двете страници са боядисвани и много мъгливи, забелязва се и разлика в цвета. На светлия забелязвам, че волана е нещо пипан, но не мога да преценя препарат за табло ли е мазан или някаква боя. Имай предвид, че тези Дайхатсута гният много и трябва внимателно да се гледа. За Сузукито не мога да кажа нищо, чувал съм, че частите са много скъпи, особено каросерийните (фарове, брони и т.н.) Не съм проверявал, само съм чувал !

Успех !


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: История на автомобил по VIN номер

Мнениеот kamaza11 » Пет 02 окт 2020 10:11


То 99% от колите са удряни, въпросът е колко сериозно.
Вече не гледам толкова за удари, колкото за състояние на двигателя. Дори баща ми си купи един Спортидж, който беше блъскан откъм пасажерската страна. Разбрахме, защото вратата беше с надписи, които не съответстват на съответното оборудване на автомобила(всеедно на обикновен пасат да пише highline на едната врата), но беше най- читава от всички, които беше огледал. Купи я, но и ударът не е бил кой знае какво.
Искам да кажа, че ако не е нещо сериозно, а колата ти се струва запзена- взимай.
Да не забравиш да пробваш на Даихатсуто 4wd-то, има си копче.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: История на автомобил по VIN номер

Мнениеот icotoooo » Нед 04 окт 2020 7:45


Така е, но трябва да се огледа внимателно и да се прецени :wink



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DJ_Predator, rld, svetlik и 239 госта