Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 19 яну 2023 15:42


Само да вметна , че заглавието е ".......да предпазим автомобила си от кражба" не отделните му компоненти.




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот Lupender » Чет 19 яну 2023 15:47


Както е отбелязал колегата joker, най-добрият начин е със скрито ключе прекъсващо веригата на запалването. Това съм правил на автомобили, които са потенциално рискови.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 19 яну 2023 15:52


Като цяло един гараж със здрава метална врата и СОТ със сирена с автономно захранване са най-удачния вариант .Монтирали сме такива сирени и знам как вият ,особено през нощта е кошмар за всички наоколо .Проблема е един ,фалшивите аларми .....случват се рядко колкото и добра да е техниката .На никой съсед няма да му е гот в 2-3 докато спи това чудо да започне да вие ,особено ако има има деца и бебета .


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот muns61 » Чет 19 яну 2023 16:09


Най-добрият начин е да си купите кола, която не се краде.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 19 яну 2023 16:16


Аз пък мисля , че един безконтактен имобилайзер е много по-удобно от копче , аларма и т.н. Качваш се в колата , просто трябва да носиш в документите си един малък чип, който си комуникира с устройството , автомобила пали, ако си забравиш документите не пали. Търсят се само първоначално докато запалите двигателя, после не, няма опция да загаси автомобила в движение. Ако си загубиш чипа, имаш опция за аварийно палене с авариен код, който се въвежда с даване и изключване от контакт по прост алгоритъм. Ползвам такива системи от 10 години, предишния пасат се опитваха 4 пъти да ми го откраднат, разминавах се със счупен патрон и разбита ключалка на волана, застрахователя ги плаща и колата си е на лице. Преди него имах ауди а3 , което замина една вечер, прекрасен автомобил на 80хил.км. плащаха ми го три години на някакви безумни вноски и договорки, чакаха се прокурорски решения и т.н. Та за мен варианта е имобилайзер, апаша влиза и не знае какво имаш , не му се получава и си избира следващия автомобил. Като сменя автомобила си прехвърлям устройството на него и съм спокоен.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот fur1ous » Чет 19 яну 2023 16:29


Аз на BMW-то бях с Meta System M43, и го бях нарпавил даже да гасне колата в движение ако чипа липсва, беше удобно. Никога не е гаснала де, но за теста съм пробвал след 15 секунди гаснеше ако чипа не е вколата.
Има такива доста, мисля че IGLA са по добри даже, ама не знам дали ги слагат тук. https://iglaglobal.com/


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 19 яну 2023 16:36


хич не е хубава тази екстра , патил съм точно с този имобилайзер на служебна кола, отслабва батерията, губят комуникация и това става точно когато изпреварваш на магистрала и двигателя загасва, зад мен цяла колона се чудеше защо от 130 паднах до 70 за да се прибера зад тира , който изпреварвах, това се води Hijack функция и принципно е забранена в Европа от производителите.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Съвети как да предпазим автомобила си от кражба

Мнениеот fur1ous » Чет 19 яну 2023 16:49


Ми мен ме предупредиха да си сменям батериите на 6м. и никога не съм имал проблеми, в жабката имах резервни батерии винаги. Като цяло бих си го направил отново така, знам,че е забранено но е удобно, дори да слезнеш за малко от колата не се притесняваш да я оставиш запалена :) Беше безключова, ключа ми беше винаги в джоба.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 221 госта