Ремъци Contitech (Континентал)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
nik600
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 02 юли 2019 15:07
Автомобил: GOLF 5
Двигател: 1K1 2005г
Местоположение: Стамболийски

Re: Ремъци Contitech (Континентал)

Мнениеот nik600 » Вто 24 авг 2021 4:15


Само дА кажа,че това не е първия ангренаж който сменям,но е първият при който се случва тази гадория




Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Ремъци Contitech (Континентал)

Мнениеот vladtod® » Вто 24 авг 2021 7:07


nik600 написа:Даже ми се стори,че трие в ограничителя на зъбното колело на помпата.

По -принцип ако е пренатегнат ремъка влиза навътре ако е хлабав излиза на вън, това съм забелязал на няколко коли .
Ако всичко е по учебник няма да има дертове, но не е изключено и износване на колелото на вала!


nik600
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 02 юли 2019 15:07
Автомобил: GOLF 5
Двигател: 1K1 2005г
Местоположение: Стамболийски

Re: Ремъци Contitech (Континентал)

Мнениеот nik600 » Вто 24 авг 2021 7:37


Колега,притази ролка няма как да се пренатегне.Колкото до износване на зъбни колела-то и оригиналния щеше да се измести на някъде,а той си е разположен нормално.За мен е ремък/крив,дефектен/Ще взема друга марка и в събота наново


Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 362
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: Ремъци Contitech (Континентал)

Мнениеот volodya iliev » Вто 24 авг 2021 10:07


Аз също съм с ремъци конти и ролки ина наскоро сменени.Вече имам 300км изминати от смяната и за сега нямам забележки.Преди това бях с gates също доволен и никакви забележки за 73000хил.км.Този път смених семерингите на валовете,че прокапваше масло плюс водният радиатор,че беше изгнил и течеше антифриз и водната помпа защото стържеше и беше разбила лагерите.Това всичкото на пасат В5 1.8 125к.с формоушън.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремъци Contitech (Континентал)

Мнениеот milmar » Чет 23 юни 2022 14:18


samo_pechka написа:....
Проблем за коли с авт.обт. ролка на ангр. ремък, типична грешка е оставяне на стръмен баир кола с муцуната нагоре и включена първа предавка....... Обтяжната ролка се прибира и охлабва ремъка, оттам прескача зъб/зъби.

:th_up
Звучи елементарно, но аз не съм се замислял :confused . Имам навика да спирам "на скорост" от времето на Москвича, той такава екстра като ръчна (работеща) нямаше. И да, компресията на двигателя има значение за спраяна "на скорост" кола само до толкова, че ако тръгне сама по баира, каква скорост ще набере :biggrin . Но дали ще тръгне, значение от компресията няма, просто за да се получи налягане в цилиндрите (спирачно) трябва да има движение, което значи, че колата е потеглила :smile . Иначе налягане няма.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ronnie72 и 162 госта