При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот retaer » Чет 22 апр 2021 20:40


Колеги имам някой неястноти от онзи дет когато прехвърлихме автомобил регистриран тук преди ~2месеца ..и понеже ми е сефте имам някой въпроси.Отделно че нотариуската малко не я биваше в обясненията ...калфери-малфери после се оказа че е едно пълномощно,тръгне да казва нещо звънят и мани мани,там с оценката на МПС платих си аз 120 лв прехвърляне но все още не съм ходил да сменям талоните на мое име да са.И сега идва въпроса от кога и кога трябва да платя данъците на мпс-то...?Понеже след малко над 3ч чакане пушене на половин кутия цигари забравих да повдигна въпроса на излизане.До колкото успях да разбера не се дължат а чак след 6 м или година...(а и отделно ако има за плащане не може да се извърши прехвърляне чета из мнения) когато ида да направя процедурата по смяна на талоните първо предполагам трябва да мина през МДТ за местния данък ми е ясно вече,.декларацията ще я попълня за другото се надявам да ми дадат квитанция че дължа чак след него срок да ги платя.Общо взето ще мина и аз през тая наща бюрокращина просто дет се вика да съм идея подготвен да не се лутам поне за напред.Мерси за вниманието , по ирония на съдбата си пия студена вода поне да но съм случел на покупка

dan.jpg




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот 110afn » Чет 22 апр 2021 20:47


За да има договор, колата е с платен данък. От тази година данъка се плаща за половин или една година. Така, че е платен поне до 30 юни.
За прехвърляне в КАТ не търсят данък


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот retaer » Чет 22 апр 2021 21:14


110afn написа:За да има договор, колата е с платен данък. От тази година данъка се плаща за половин или една година. Така, че е платен поне до 30 юни.
За прехвърляне в КАТ не търсят данък

Значи само трябва да го прехвърля на талони,декларирам и да до-заплатя ако не е платен до края на годината.Благодаря ти!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 23 апр 2021 5:56


Не декларираш, информацията от КАТ отива в данъчното автоматично


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот Liminat » Пет 23 апр 2021 7:06


Засега нищо не ти е изчислено, та да го доплащаш. Догодина вече ще е ясно колко имаш да плащаш от покупката до края на годината, а продавача дори да е платил до края на 21-ва, ще му приспаднат парите от деня на продажбата до края на годината.


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот retaer » Пет 23 апр 2021 7:42


Благодаря ви


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот hudson » Пет 23 апр 2021 12:13


Liminat написа:Засега нищо не ти е изчислено, та да го доплащаш. Догодина вече ще е ясно колко имаш да плащаш от покупката до края на годината, а продавача дори да е платил до края на 21-ва, ще му приспаднат парите от деня на продажбата до края на годината.

Нищо не приспадат - ако продавача е платил за цяла година - платил е и точка по въпроса. На него нищо не му връщат. Ти като отидеш в данъчното (знам че инфото от КАТ отива автоматично, но те съветвам да го направиш след като си вземеш талона с твоето име), ще ти кажат докога е платено и колко имаш да доплащаш евентуално.
Пример - взех кола от Костинброд, със платен данък за годината в размер на 90лв (всяка община си гласува сама таксите). Регистрирам я в Пазарджик и понеже при нас данъците са на максимална ставка, данъка за същата кола е 160лв. В случая аз трябва да доплатя разликата, но само за месеците от датата на покупката до края на годината. Ако беше обратното, в Костинброд щяха да кажат само нямате нищо за плащане и край.
Съвета ми да идеш до данъчното е поради две причини - да провериш дали са ти вписали правилно колата (на предишната в талона пише евро3, а те ми смятаха данъка като за евро2), а и да видиш дали и какво ще се плаща.


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: При смяна на талоните в КАТ първо през МДТ ?

Мнениеот retaer » Пет 23 апр 2021 14:07


Ще ида мерси



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта